Mans sargeņģelis – Incense Rose no Tauer Perfumes

Screen shot 2013-11-08 at 8.09.28 PM

Ir jāizmēģina kāds no no Endija Tauera (Andy Tauer) aromātiem, lai aptvertu, kāds bezdibenis šķir lielveikala smaržas no alternatīvo niche zīmolu aromātiem. Endijs Tauers ir ķīmiķis, kurš kļuvis par parfimēru pašmācības ceļā un pašrocīgi rada aromātus sava zīmola laboratorijā Cīrihē, miksējot mūsdienīgas metodes ar senatnīgām, izmantojot kā dabīgas, tā sintētiskā ceļā iegūtas izejvielas. Pirms vairākiem gadiem Tauera zīmolu “atklāja” un novērtēja Luka Turins (Luca Turin), kurš tobrīd kopā ar sievu strādāja pie smaržu rokasgrāmatas “Perfumes. A-Z Guide” (2010.), izostot pāris tūkstošus aromātu no visas pasaules. Pateicoties Turina grāmatai un rakstiem viņa blogā, Tauer Perfumes iekaroja stabilu atzinību smaržu zinātāju vidū un viņa sekotāju pulks arvien pieaug. No šī brīža ir vismaz vēl par vienu vairāk.

Man radās izdevība izmēģināt veselas četras no Endija smaržām,  saņemot paraudziņus no interneta veikala firstinfragrance un trīs no tiem esmu veiksmīgi pieradinājusi (vai otrādi).

Incense Extreme un Incense Rose ir kā brālis un māsa, īpaši to izskaņā tie šķiet visai līdzīgi – koksnes, vīraka un nedefinējama, patīkama augļu-ziedu smarža planē ap jums visu dienu. Tomēr, ja tieši šobrīd man būtu izdevība kādu no šiem aromātiem nopirkt, tad mana izvēle nosvērtos par labu Incense Rose. Pirmkārt, tāpēc, ka Incense Extreme pirmie akordi tiešām ir visai ekstrēmi un atgādina stipru (bet dabīgu) terpentīnu, otrkārt, tāpēc, ka man jau sāk pietrūkt vasaras ziedu smaržas un treškārt, tāpēc, ka esmu sākusi apzināti veicināt savas kaut cik sievišķīgās rakstura iezīmes, attiecīgi, izvēloties kaut cik sievišķīgus aromātus. Tas, protams, ir nosacīti – jo, kā teicis britu parfimērs Rodže Davs (Roja Dove) – rozēm jau nav ne to, ne citu dzimumorgānu.

Ar rožu aromātiem manas attiecības ir visai rezervētas –  tumšie bulgāru rozes aromāti man viennozīmīgi saistās ar visai asajām padomijā par blatu dabonamajām bulgāru smaržām, ar kurām parasti bija sasmaržojušās to laiku “smalkās dāmas”. Mulsina tas, ka Andy Tauer mājas lapā Incense Rose sastāvā esošā roze raksturota kā “wilde rose”, kas taču varētu būt mežrozīte, savukārt, veikala firstinfrargrance sniegtajā aprakstā tā nosaukta par tumšo rozi. Lai vai kā, roze Incense Rose aromātā ir ļoti maiga un pieklusināta, tāpēc, noteikti šo aromātu ir vērts izmēģināt visiem, kuri sirgst ar līdzīgiem aizspriedumiem kā es.  Arī pārējās notis – bergamote, klementīns, īrisa sakne, ciedrs, vetīvers, mirre, pačuli, labdanuma sveķi un pelēkā ambra – ir tik līdzsvarotas un mierīgas, ka nekas ne brīdi nekrīt uz nerviem. Pirmo reizi aromātā sastapos ar bebra dziedzeru sekrētu – kastorīnu (castoreum) – cerams, ne jau dabīgo, bet, kas to lai zina, jo Endijs apgalvo, ka vienmēr izvēlas viskvalitatīvākās izejvielas.

Incense Rose ir noturīgs, tas uzplaukst un, sasilstot uz ādas, kļūst pat intensīvāks. Tas nav gaisīgs, bet nav arī smags.  Tas atgādina rožkoka skapīti, kurš gadiem ilgi atradies kādā noslēpumainā rituālā vietā, kur tiek kvēpinātas smaržīgas eļļas, vīraks un skandētas lūgšanas. Atliek vien atvērt mazās, noslēpumainās kokgriezumiem rotātās durtiņas un ievilkt nāsīs dievišķo koka, rožu eļļas un vīraka sajaukumu.

Visu dienu esot kopā ar šo aromātu, tas brīdi pa brīdim neuzkrītoši atgādina par savu klātbūtni un rodas sajūta, ka katru tavu soli pavada kāds maigs, bet uzticams sargeņģelis. Teikšu godīgi – pie šīs sajūtas pierod un vairs negribas to zaudēt. Vakarā Incense Rose jau tiktāl sajaucies ar manis pašas ādas smaržu, ka šķiet – esmu tā smaržojusi vienmēr.

Tauer perfumes aromātus var pasūtināt viņa paša mājas lapā šeit vai interneta veikalā firstinfragrance. Tie var likties dārgi, bet tikai tad, ja salīdzina ar plaša patēriņa produktiem. Ja kāds savā mūžā ir saticies ar augstāk pieminētā Roja Dove aromātiem, kas maksā pat pāri trīssimts dolāriem par  100 ml pudelīti, tad 50 ml pudelīti Endija Tauera eau de parfum versijā par 100 eirosiem var saukt pat par visai pieticīgu pirkumu.

P.S. Kopš zināma laika arī Rīgā – veikalā Spots, kas atrodas Miesnieku ielā un arī Elizabetes ielā, var nopirkt Tauer smaržas!

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Viena atbilde uz Mans sargeņģelis – Incense Rose no Tauer Perfumes

  1. Pingback: Tiešām dusts? Andy Tauer aromāts Lonestar Memories.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *