Par blogu

Posted by  × 2013. gada 11. aprīlis at 7.01 × Edit

"Bajadēra". Ināras Gaujas instalācija.

Runā, ka esot jāseko savai sirdij. Es sekoju savam degunam. Ja neskaita pāris kļūmīgu soļu, līdz šim tam vienmēr izrādījusies taisnība.

Ar dažādām smaržām mans deguns aizrāvies jau kopš agras bērnības. Vēl šodien atceros, kā pievilku pilnu snuķi apburošā aromāta no “javiņas” benzīnbākas… Bet visā savā krāšņumā aromātu pasaule man atklājās nu jau pirms diviem gadiem, kad gluži netīšām sāku lasīt blogus par smaržām.

Šajā laikā esmu tik smagi inficējusies ar parfimērijas vīrusu, ka jūtu nepārvaramu vēlēšanos inficēt ar to arī apkārtējos. Vai arī atrast kādu jau inficēto, lai apspriestu mūsu kopīgās problēmas. (Piemēram, kā tikt pie smaržām, kuras pārdod tikai pāris veikalos visā pasaulē.)

Brīdinu, ka sistemātisku informāciju par smaržu iedalījumu grupās, žanros un tamlīdzīgi, mans deguns jums nepiedāvās – to visu jūs gluži labi varat atrast globālajā tīmeklī. Un vispār – vai tad skaņdarbu iespējams aprakstīt, nosaucot tajā izmantotās notis? “Ziniet, tā bija kolosāla simfonija – sākās sol mažorā, tad pārgāja uz mi minoru un beidzot lēni izskanēja ar fa…” Bezjēdzīgi! Arī tiem, kuri smaržu pasaulē jau sen jūtas kā savās mājās, nez vai izdosies no mana deguna uzzināt ko jaunu – lai gan, kas zina. Es neesmu burve, es tikai mācos – toties iesācējs gan no mana deguna varēs uzzināt šo to vērtīgu.

Sekojot degunam, jūs varēsiet iepazīties ar atsevišķu aromātu aprakstiem, kuri radušies tikai un vienīgi personiskās pieredzes rezultātā. Neviens no rakstos pieminētajiem veikaliem vai zīmoliem netiek īpaši reklamēts finansiālas ieinteresētības dēļ. Ar vācu interneta veikalu ausliebezumduft jeb firstinfragrance man izveidojusies tīri draudzīga sadarbība, iemainot reklāmas vietu pret smaržu paraudziņiem.

Komentēt rakstus var, izmantojot jebkura sociālā tīkla profilu. Bet, ja ir kas sakāms īpaši degunam, rakstiet marika.vitina@gmail.com

PS Pēdējā laikā parādījies pieprasījums pēc deguna izbraukuma smaržu lekcijām. Kāpēc ne? Rakstiet! Varu piedāvāt arī savus padomus īsto smaržu izvēlē un ekskursijas pa veikaliem.

Foto: Ināras Gaujas instalācija “Bajadēra” no izstādes “Klasika. Personiska arheoloģija”. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *