Par sandalu. Diptyque Tam Dao un Serge Lutens Santal Majuscule

Screen shot 2013-10-31 at 1.30.15 PM

Ja aromāta nošu sastāvā pieminēts sandals, vienmēr esmu gatava to izmēģināt. Tomēr arī sandala smaržas var būt ļoti atšķirīgas. Piemēram, zīmola Diptyque aromātā Tam Dao sandals ir spirgts kā rīta vējš, bet Serge Lutens Santal Majuscule – tumšs un noslēpumains. Zināma deva maģijas piemīt abiem šiem aromātiem. Ne jau velti sandalu izmanto reliģiskajos rituālos – tas vairāk pieder garīgajai, ne miesiskajai pasaulei, tāpēc sandala aromāti nav īstā izvēle, ja gribat kādu ievilkt gultā. Toties var paveikties atrast kādu dvēseles radinieku.

Franču zīmola Diptyque aromāts ar austrumniecisko nosaukumu Tam Dao bija viens no pirmajiem alternatīvās smaržu pasaules aromātiem, ar kuru man izdevās iepazīties un tas joprojām atrodas mana smaržu topa augšgalā. Kāpēc? Šis aromāts ir apbrīnojami daudzpusīgs – no rītiem tas uzmundrina ar spirgtu, enerģisku akordu, savukārt, vakaros tas spēj dienā uzkrāto stresu pārvērst patīkamā mierīgā nogurumā. Tam Dao var salīdzināt ar perfekti audzinātu geišu, kas izpilda visu, ko no tās sagaidi. Bez tam, Tam Dao piemīt lieliskā īpašība jebkurā vidē ierakstīties bez problēmām un izpelnīties komplimentus. Diptyque mājas lapa šī aromāta nošu sarakstu neatklāj,  bet fragrantica sniegtajā aprakstā bez sandalkoka uzskaita arī rozi, mirti, itālijas cipresi, ciedru, garšvielas, ambru, balto muskusu un brazīlijas rožkoku. Par muskusa klātbūtni šaubos – jo to reti kad spēju vispār paciest.

Screen shot 2013-10-31 at 1.34.38 PM

Serge Lutens Santal Majuscule labāk valkāt ziemā, tumsā un nelielos daudzumos. Helovīna vakaram tas būtu pat ļoti piemērots! Ja Tam Dao var salīdzināt ar zīda pieskārienu, tad Santal Majuscule ir smags kā samts. Kakao notis padara šo aromātu tuvu tā sauktajām gourmand smaržām (es šo žanru tulkotu kā “deserta smaržas”). Santal Majuscule ir kā mazs kumosiņš saldas un stipras šokolādes, kurš reizēm var likties mazliet par saldu, varbūt pat apšķebināt, bet citreiz tieši šis mazais piliens saldā kakao-sandala saliek visus punktus uz i.

Ja Tam Dao trūkumu es akūti izjūtu tikko iztukšojusies pudelīte, un metos uz ībeju pasūtināt kārtējo paraudziņu, tad ar 2 ml Santal Majuscule es laimīgi iztieku jau gadu un šķiet, lielāku pudeli tā arī nekad neiegādāšos. Kas attiecas uz dzimumu atšķirībām, Tam Dao var droši uzskatīt par unisex aromātu, kamēr Santal Majuscule novērtēs tikai īpaši drosmīgi džeki, kuriem jau ir pieredze attiecībās ar austrumnieciskiem aromātiem.  SL Santal Majuscule ir noturīgāks arī tāpēc, ka eau de parfum, kamēr Tam Dao – eau de toilette. Nesen izlaisto edp versiju man vēl nav izdevies izmēģināt.

Tam Dao atrodams paša zīmola Diptyque interneta veikalā – saite šeit – (par sūtīšanas cenām uz Latviju nezinu teikt) gan arī vācu interneta veikalā ar nosaukumu ausliebezumduft jebšu firstinfragrance. No šiem diviem aromātiem vienmēr kaut ko var atrast ībejā – dažādos tilpumos. Serge Lutens eksportam domātās smaržas (ir arī tādas, ko Seržs pāri robežai neizlaiž) piedāvā tepat Latvijā, Douglas ķēdes veikalos.

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 atbildes Par sandalu. Diptyque Tam Dao un Serge Lutens Santal Majuscule

  1. Hey there! I’ve been reading your website for some time now and finally got the courage
    to go ahead and give you a shout out from Porter Texas!
    Just wanted to say keep up the excellent job!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *