Tiešām dusts? Andy Tauer aromāts Lonestar Memories.

Screen shot 2013-11-15 at 10.58.20 PM

Pēc furora, kas Rīgas mākslinieču vidū izcēlās kādā izstādes atklāšanā pēc tam, kad biju uzpūtusi nedaudz Lonestar Memories aromāta uz Annas H. rokas, sapratu, ka jāvelta šīm smaržām īpašs raksts.

Ja man jāraksturo Lonestar Memories aromāts, es varu mēģināt uzburt rudenīgu ainu Siguldā, kad kritušo lapu smarža sajaucas ar tālīna ugunskura dūmiem. “Tas ir dusts!” iesaucas gleznotāja Helēna Heinrihsone. Un izrādās, ka tieši tāds – dūmu, darvas un ģērētas ādas aromāts spēj izraisīt īpašas emocijas mākslinieciskās dvēselēs. Tiešām, kaut kas no dedzinātas darvas (un ka tik ne no piededzinātas gaļas) nojaušams šajā aromātā. Neticami, ka mūsdienu sievietes grib smaržot pēc dusta – bet tā ir! Pats Endijs Tauers šo smaržu sakarā runā par kovbojiem, kuri, kā jau ierasts, tērpušies riktīgi savalkātās ādas biksēs, sēž pie ugunskuriem un malko viskiju. Manā acu priekšā uzaust aina no filmas Brokeback Mountain… Lai kā arī nebūtu, šis aromāts nevienu neatstāj vienaldzīgu. Lonestar Memories oficiālā nošu saraksta virsnotīs pieminēta ģerānija, burkānu sēklas un salvija, bet sirdsnotīs smalkādas aromātu papildina bērza darvas, labdanum sveķu, jasmīna un ciedra notis, savukārt ilgo un patīkami silto izskaņu raksturo mirres, tonkas pupiņu, vetīvera, sandala un koksnes akordi.

Kā jau esmu rakstījusi šeit, Andy Tauer ir parfimērs, kurš apguvis smaržu mākslu pašmācības ceļā un no ķīmiķa kļuvis par smaržu zīmola īpašnieku. Viņš pašrocīgi rada savas smaržas laboratorijā Cīrihē un viņa zīmols ieguva plašāku popularitāti tikai pateicoties parfīmfanu guru Lukas Turīna reklāmai, veidojot grāmatu “Perfumes. The A to Z Guide”. Un, protams, pateicoties tam, ka Endijs neiziet uz kompromisiem un ir īsts smaržu mākslinieks. Viņš arī raksta blogu, kurā ikviens var sekot viņa jaunāko aromātu tapšanas procesam un Endija pieticīgajai un gluži ikdienišķajai dzīvei. Andy Tauer Perfumes aromāti nav no lētākajiem, jo pārsvarā ir veidoti eau de parfum versijās, izmantojot tikai labākās izejvielas, ko var dabūt. Toties to ilglaicīgā iedarbība un veids, kādā tie lēnām, bet pārliecinoši uzplaukst uz ādas, pilnībā atsver ieguldīto naudu. Pie tam, šie ir aromāti, kuri patiešām individuāli reaģē ar katra nēsātāja ādu, un nebūt nesmaržo visiem vienādi. Andy Tauer perfumes aromātus var meklēt viņa pašā mājaslapā šeit vai veikalā firstinfragrance šeit. Pati no Tauera pa tiešo neko neesmu pasūtinājusi, bet firstinfragrance piegādās pudelīti jums pie pašām durvīm par kādiem latiem septiņiem. Un, starp citu, ja jau jums tā patīk dusts, aizejiet tepat Rīgā uz Lush un pamēģiniet The Voice of Reason smaržas, kuras neizmaksās vairāk par desmit latiņiem.

Piezīme: kopš 2016. gada Tauer perfumes smaržas var nopirkt arī Rīgā, veikalā SPOTS.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Viena atbilde uz Tiešām dusts? Andy Tauer aromāts Lonestar Memories.

  1. Pingback: Saucēja balss

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *