Tauerville – smaržas ar raksturu

Endijs Tauers (Andy Tauer) man bieži vien saistās ar Šerloku Holmsu. Tikko parfimēru vidē sākas diskusijas par amatieriem un profesionāļiem, man allaž gribas pajautāt, kurš īsti bija labāks izmeklētājs – Holmss vai Lestreids? Nu, jā – Endijam varbūt arī nav parfimēra diploma, tomēr viņa Cīrihes studijā radītie parfīmi ir vieni no oriģinālākajiem visā pasaulē jau kopš 2005. gada. Iespējams, ka smaržas, kuras viņš rada, ir tuvākas mākslai nekā parfimērijas industrijai un daži no profiem nespēj to pieņemt. (Šeit es atsaucos uz savu interviju ar Marku Bakstonu…) Lai nu katrs dzīvo savu dzīvi un dara to, kas viņam patīk vislabāk. Endijam tas noteikti arī izdodas, citādi jau viņa smaržām nebūtu tik daudz pielūdzēju. Esmu rakstījusi par viņa Tauer Perfumes, bet pēkšņi aptvēru, ka nekad īsti neesmu pastāstījusi blogā par otru Endija zīmolu, kuru ar nosaukumu Tauerville, viņš izveidoja pirms pāris gadiem. Šajā laikā esmu paspējusi iepazīstināt lielāko daļu manu draugu un paziņu ar Tauerville smaržām un varu spriest par šo aromātu efektu uz cilvēkiem. 

Atšķirībā no pirmā zīmola, Tauerville smaržas tiek pildītas tikai 30 ml pudelītēs un manā skatījumā ir “vidējam degunam” draudzīgākas un, iespējams, ne tik ekstrēmi mākslinieciskas, kā Tauer Perfumes smaržas. Tomēr arī šiem darbiņiem piemīt Endija rokraksts – dabīgo ēterisko eļļu un sveķu īpatsvars, noturība un viņam raksturīgais stiprums. Viens līdz divi pūtieni no Tauerville smaržu pudelītes nodrošina to, ka šis aromāts pavadīs jūs līdz pat vakaram, bet uz drēbēm vismaz pāris dienas. Tās nekādā ziņā nav uzskatāmas par vieglākām Tauer Perfumes versijām. Tāpēc mani uzjautrina Tauerville mājas lapas fotogrāfijās redzamie jaunieši, šie foto rada iespaidu par mazliet vieglākām un nenopietnām smaržām, kādas Tauerville noteikti nav. Piemēram, Rose Flash aromāts ir tik spēcīgs, ka to pamanīs visi jūsu kaimiņi un jums pat nebūs jāiziet kāpnēs!

Iepazīstināšu ar galvenajiem Tauerville zīmola raksturlomu tēlotājiem.

Rose Flash – kā jau minēju, stiprs vairāku rožu esenču sajaukums. Perfume, nevis eau de parfum, kā citi Tauerville aromāti. Īsta rožu zapte, ja tādu kāds jebkad ir vārījis. Smaržām ir pat sarkanīgs tonis. Kas svarīgi, atšķiras no tradicionālās Bulgāru rožu eļļas. Šī roze nav piemērota cilvēkiem ar vājiem nerviem, parasti šis ir “love it or hate it” gadījums. Esmu pamanījusi zināmas kopīgas rakstura iezīmes tām sievietēm, kuras kļūst atkarīgas no šī aromāta. Viņas ir pašpietiekamas, gudras un drosmīgas un, ja reizēm tomēr sajūtas pagurušas, tad ķeras pie Rose Flash pudelītes un ātri atjauno enerģiju. Varu iedomāties šo rozi arī uz vīrieša ādas, jo tā ir pietiekami rūgtena.

Incense Flash – šobrīd labākais aromāts vīriešiem, kādu varu iedomāties. Tādā nozīmē labākais, ka kvalitāte un ilglaicīgums attiecībā pret cenu ir nepārspējams. Kā jau var spriest pēc nosaukuma, smaržo pēc vīraka, dūmiem un sveķiem. Rūgtena, bagātīga smarža, vēl neesmu satikusi cilvēku, kuram šis aromāts izteikti nepatiktu. Ir gadījumi, kad meitenes iegādājas šo aromātu saviem džekiem, bet dažreiz viņas to lieto arī pašas.

Vanilla Flash – trešais populārākais Tauerville aromāts. Vaniļa, kuru Endijs veidojis tā, lai varētu arī pats valkāt. Pirmais Vanilla Flash vilnis nosmaržo tā, it kā tikko no krāsns būtu izņemta cepumiņu panna, bet vēlāk parādās dūmains, rūgtens sveķainums, kas ar vaniļu vairs tik ļoti nesaistās. Šis aromāts nenoliedzami ir salds, bet ne naivi salds. Vai varētu teikt – nopietni salds? Nav izmēģināts uz džekiem, bet vajadzētu… būtu interesanti.

Amber Flash – par šo aromātu esmu dzirdējusi kardināli pretējus viedokļus. Man pašai tajā ir mazliet par daudz pelējuma nots, kura, starp citu, šobrīd kļūst populāra nišas aromātos. Es sajūtu kaut kādu līdzību ar Zoologist neseno hitu – Sikspārni (Bat), kurš man smaržo vienkārši pēc 100% pagraba. Interesanti, ka dažām meitenēm Amber Flash aromāts ļoti piestāv un uzvedas kā jau kārtīgai austrumnieciskai ambrai jāuzvedas. Savukārt, daži puiši uzskata to par interesantāku nekā Incense Flash un apgalvo, ka sajūt tajā vīgriezes. Dažiem veicas.

Man ir īpaši jūtīgas attiecības ar tuberozes aromātiem, tāpēc vērtējumu par Tuberoze Flash vienkārši izlaidīšu. Savukārt, lietojot Fruitchuli Flash – augļu un pačūlijas miksli, uz manas ādas nezin no kurienes “izlien” visu parfīmfanu bieds – trauklupatas aromāts. Gadās, ka kaut kas smaržvielu savstarpējā reakcijā uz homo sapiens ādas saiet uz īso. Arī šim aromātam ir savi cienītāji… bet ne es. 

Lielākā problēma ar Tauerville aromātiem ir to pieejamība, jo mājaslapā šos aromātus var pasūtīt, bet piegādā Endijs tos tikai uz dzimto Šveici, ASV, reizēm arī uz UK un Vāciju. Tuvākā vieta, kur pārdod Tauerville smaržas, ir Lietuva, veikaliņš Visokiu Daiktu Krautuvele Viļņā. Ja nemaldos, tad tur 30 ml pudelītes cena bija 65 vai 70 eiro.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *