INEKE. Sekojot sirdij, degunam un kompasam

Kastīte ar delux paraudziņiem no Sanfrancisko zīmola INEKE ir mana mīļākā trofeja no smaržu izstādes Florencē, kurā man bija laime paviesoties septembrī. (Paldies airBaltic kompānijai!) Kopš atgriešanās katru rītu pie kafijas krūzes “pārlasu” kādu no astoņiem smaržu dzejolīšiem, kurus radījusi parfimēre Ineke Rūlenda (Ineke Rühland). Šajās “Alfabēta kolekcijas” maržās nojaušams autores plašais interešu loks, kas ietver gan mākslu, gan literatūru, gan, protams, parfimēriju, kuru viņa profesionāli studējusi Francijā. Inekes smaržu studija atrodas Sanfrancisko, kur viņa audzē arī nelielu puķu dārzu un smeļ iedvesmu savām smaržām.

Izsmalcinātā paraudziņu kastīte atveras kā atvilktnīte, savukārt, ar melnu samtu iztapsētajā atvilktnītē glīti sarindotas guļ mazas šauras kastītes, kuras atverot, atklājas, ka katra pudelīte vēl arī saudzīgi ietīta tonētā zīdpapīra gabaliņā. Detaļām ir milzīga nozīme un šī zīmola autores mākslinieciskā gaume ir nevainojama. Kastītē ir arī buklets, kurā aprakstītas katra aromāta notis. Man kā vēsturniecei kopīraiterei ir īpaša bauda lasīt arī īsos, tēlainos teikumus, kas raksturo katru smaržu. Piemēram, manu mīļāko komplekta aromātu – Field Notes From Paris, raksturo apakšvirsraksts “Sweet-scented Paris afternoons, life measured out in coffee spoons”. Aromāts iesākas dzirkstoši citrusīgi, bet ātri pāriet uz tabakas un pačūlijas notīm, kas tiešām rada kafijas smaržas iespaidu. Sajūtamas arī garšvielas – koriandrs, protams, vaniļa no tonkas pupiņām, bet mana “mīļākā rindiņa” šajā dzejolītī ir tā, kur ieskanas bišu vasks un smalkāda, kas pārceļ uz kādu senu Parīzes kafejnīcu, kur koka galdi un ādas krēsli piesūkušies ar kafijas un tabakas aromātu. Tā nu tas ir – visi INEKE smaržas izdziest diezgan ātri, kaut arī veidotas eau de parfum koncentrācijā. Domāju, tas tāpēc, ka tajās ir vairāk dabisko vielu, nekā parasti. Tomēr aizrautīgam smaržu lasītājam noturība ne vienmēr ir svarīgākais rādītājs. Kaut arī īsi, šie dzejolīši ir spilgti un izteiksmīgi.

INEKE Hothouse Flower ir viens no ienteresantākajiem gardēnijai veltītajiem aromātiem, kuru man izdevies sastapt. Tajā gardēnijas noti papildina tēja, absints, un pilnīgi negaidīti – vīģe un vīraks. Negaidītas kombinācijas vispār šķiet raksturīgas INEKE rokrakstam. Tā, piemēram, manā otrajā favorītā Idilwilde, kas atgādina skuju koku mežu un Spodrības Skuju ekstraktu vannai, piepeši iesmaržojas – kardamons! Negaidīts savienojums ir citrusi virsnotīs un pūderīgs muskuss aromātā Chemical Bonding. Tā kā muskuss nekad nav bijis man pievilcīgs, tad daži no INEKE aromātiem tomēr nepretendē uz palikšanu manā brokastu ēdienkartē, lai cik ļoti man negribētos no rīta sasmaržoties no pudelītes, uz kuras ir nosaukums After My Own Heart. Par laimi man vēl paliek jau pieminētais Idilwilde ar devīzi For the wanderers who follow their own compass

Manis pieminētos aromātus 75 ml pudelītēs par 95 eiro var iegādāties intereneta smaržu veikalā firstinfragrance.com. Šeit gan netiek piedāvāta manis aprakstītā paraudziņu kolekcija, toties ir iepriekšējās līnijas izlase Botānisko smaržu bibliotēka par ārkārtīgi pievilcīgu cenu – nieka 19 eiro! Tas varētu būt mans nākamais smaržu dzejas krājumiņš, kuru lasīt pie kafijas drūmos un lietainos rītos!

Pievienoju telefona foto no mūsu leģendārās tikšanās pie INEKE stenda Pitti Immagine izstādē.

 

 

 

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *