Vēl līdz pagājušā gada pavasarim Hermés smaržas pārdeva tikai modes nama veikalos un dažās Eiropas lidostās. Ja izdevās kaut ko tik ekskluzīvu dabūt, nebija jābaidās, ka ballītē kāds varētu smaržot tāpat kā tu. Tāpēc dažas meitenes reāli sabēdājās, kad viņu iecienītie aromāti kļuva pieejami katram lumpenim. Labā ziņa ir tāda, ka šim zīmolam ir vēl pietaupīts šis tas īpaši ekskluzīvs, ko Latvijas veikalos ne ar uguni nesameklēt!
Aromātu kolekcijā ar nosaukumu Hermessence iesākumā (2004. gadā) bija četri aromāti – Vétiver Tonka, Poivre Samarcande, Rose Ikebana un Ambre Narguilé, tagad to skaits izaudzis jau līdz desmit. Oriģinālā ideja bijusi katru aromātu pieskaņot kādam audumam – piemēram, Vétiver Tonka esot radīts, domājot par vilnu, bet Rose Ikebana – par zīda pieskārienu, tomēr līnijas kontekstā šis koncepts šķiet baltiem diegiem šūts un šobrīd Hermés mājas lapā vairs netiek pieminēts. Tā vietā Hermés štata parfimērs Žans Klods Elena (Jean-Claude Ellena) stāsta par spilgtiem smaržu iespaidiem no savas dzīves, kuri viņu iedvesmojuši konkrēto aromātu radīšanai.
Kādā intervijā parfimērs šo kolekciju salīdzinājis ar japāņu haikām. Pretēji kolekcijas nosaukumam (esence!), kas varētu likt sagaidīt visai koncentrētu smaržu, šie aromāti ir viegli kā caurspīdīgi akvareļi. Pat spēcīgākie no tiem – Vetiver Tonka vai Santal Massoia – ne brīdi nekļūst uzmācīgi. Nekas nav samudrīts, sasmērēts vai pārdozēts. Tomēr šīs līnijas aromātus, nekādā ziņā nevar uzskatīt par garlaicīgiem vai iepriekšparedzamiem – nošu kombinācijas var būt arī visai negaidītas.
Žans Klods Elena ir mans favorīts pasaules degunu olimpā un viņa izpratne par skaistumu man ir ļoti tuva. Tomēr pirmais no Hermessence aromātiem, kuru man izdevās atrast ībejā – Vétiver Tonka – iesākumā atstāja mani neizpratnē. Sajutu tajā kādu noti, kura man atgādināja kaut ko no krišnaītu virtuves. Tonkas pupiņas? Pagāja kāds laiciņš un, atgriežoties pie Vétiver Tonka, es atklāju tajā jaunas, pievilcīgas nianses, kuras īpaši uzplauka, iestājoties siltākam laikam. Vetīvers ir augs, no kura aromāta iegūšanai parasti izmanto saknes, bet šajā gadījumā izmantota arī auga virszemes daļa, kas izskatās pēc asās jūrmalas zāles. Pats vetīvera aromāts ir tik bagātīgs, ka tajā sajūtamas gan koksnes, gan zemes, gan citrusu notis. (Intereses pēc iesaku jums izmēģināt koši zaļo Creed zīmola Original Vetiver, ko var atrast labākajos Kolonnas Kristiana veikalos).
Vétiver Tonka nošu sarakstā pieminētas arī neroli, bergamotes, grauzdētu lazdu riekstu un kaltētu augļu notis, tomēr tās katru par sevi nolasīt ir neiespējami – tās vienkārši bagātina un izceļ centrālo vetīvera noti. Vétiver Tonka var būt vienlīdz interesants kā vīriešu, tā sieviešu auditorijām. Man tas vienmēr noder brīžos, kad vajadzīgs kārtīgs enerģijas lādiņš – īpaši no agra rīta vai miegainās pēcpusdienās.
Hermessence aromātu vieglumam ir arī sliktā puse – tie nepavisam neizceļas ar noturību. Uz manas ādas jau pāris stundu laikā tie pazūd bez pēdām. Varbūt tieši tāpēc šīs smaržas pārdod arī 15 ml pudelītēs, kuras nēsāt līdzi somiņā?
Kas attiecas uz ekskluzivitāti, Hermessences var iegādāties tikai Hermes butikos un paša zīmola interneta veikalā. (Saprotams, tas viss ir nopērkams arī no rokas ībejā, tomēr, mana pieredze rāda, ka tieši šo aromātu 4 ml testeru iegūšana izvēršas par īstu izaicinājumu). Papildu ekskluzivitātei, 100 ml iepakojumu var iegādāties arī īpašos ādas futrālīšos, tā, ka beigās šis prieks jums var izmaksāt pāri par 500 dolāriem! Par ekskluzivitāti jāmaksā!
P.S. Drīz turpināšu arī par citiem Hermessence aromātiem, kurus man jau izdevies nomedīt – Rose Ikebana, Osmathe Yunnan un Santal Massoia.
Pingback: Divas māsas – Hermessence Rose Ikebana un YSL In Love Again.
Pingback: Ekskluzīvs un vēl ekskluzīvāks* jeb vizītē pie parfimēra