Mākslu – deguniem!

Screen shot 2013-07-28 at 9.56.43 PM

Uzreiz pateikšu godīgi, ka izstādi Intervāls, kuru Reikjavīkas izstāžu telpā piedāvā Andrea Maack un Hugin Arason, redzējusi neesmu. Principā rakstu tikai par lietām, kuras pati esmu piedzīvojusi vai izbaudījusi, tomēr gribu vismaz atzīmēt šo faktu kā tādu, jo šī izstāde apstiprina manu nojautu, ka vizuālā māksla arvien vairāk skatītāju iespaidošanai izmantos arī viņu līdz šim novārtā atstāto maņu orgānu. (Attiecībā uz Intervālu, varu vienīgi komentēt, ka, spriežot pēc fotogalerijas, manuprāt, izstādes apmeklētājiem apostīt uz grīdas izvietotos objektus nav pārāk ērti.)

Andrea Maack ir īslandiešu māksliniece (vismaz beigusi mākslas augstskolu Reikjavīkā), kura nodarbojas ar vizuālās mākslas, modes un parfimērijas savienošanu. Viņa radījusi savā vārdā nosauktu smaržu zīmolu ar visai oriģinālu konceptu. Proti, Andrea Maack nosūta parfimēram (ne jau šādam tādam, bet franču) kādu no saviem mākslas darbiem, lai iedvesmojoties no tā, tiktu radīts attiecīgs aromāts. Kolekcijā šobrīd tiek piedāvātas smaržas ar tādiem nosaukumiem, kā Craft, Smart, Silk, Dark, Coal, kuru noformējumu arī radījusi pati māksliniece.

Andreas darbi ir abstrakti dekoratīvi zīmējumi, tomēr izšķirošais šajā interesantajā, tomēr pēc sajūtas mazliet aukstajā konceptā ir paši aromāti – kamēr neesmu neko no tā visa paostījusi, neteikšu ne jā, ne nē, ne balts, ne melns! Ņemot vērā, ka šīs smaržas tirgo tāds e-veikals kā Luckyscent, acīmredzot, kāds jau viņas arī pērk. Vai man ir interese šīs smaržas izmēģināt? Ne pārāk… Šobrīd man tajā visā liekas par maz jutekliskuma, kam smaržu pasaulē ir ārkārtīgi liela nozīme. Katrā ziņā, ja ejat garām Reikjavīkas mākslas muzejam, tad iegriezieties izstādē un pēcāk padalieties iespaidos ar degunu. Ja tāpat kā es, pavadāt vasaru pie datora, tad varat palasīt par izstādi šajā mākslas portālā. Par savu zīmolu Andrea stāsta šeit, ar zīmola aromātiem var iepazīties šeit, kamēr īstā lapa tiek pārveidota.

Foto no izstādes vēsi pārpublicēts no frameweb portāla.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *