Divas māsas – Hermessence Rose Ikebana un YSL In Love Again.

020280v00_2

Nezinu, kā jums, bet man atmiņas nesaraujami saistītas ar smaržām. Iekāpjot mūsu vecajā zapiņā, kas piesūcies ar dermantīna un soļarkas smārdu, es sekundes laikā pārceļos bērnības vasarā, kad mums, sīkajiem, tā patika dzīvoties pa radinieku mašīnām. Arī parfimērijas aromāti spēj spilgti atsaukt atmiņā kādu cilvēku vai epizodi.

Pirmo reizi atverot testera pudelīti ar Rose Ikebana no Hermes modes nama ekskluzīvās kolekcijas Hermessence*, tas man tik ļoti atgādināja Yves Saint Laurent aromātu In Love Again, ka teju vai asaras saskrēja acīs. Uzreiz atausa atmiņā 90-to gadu beigas un viss, kas ar šo lielisko laiku saistīts. Toreiz vēl neko nezināju ne par parfimēriem, ne par Žanu Klodu Elenu (kurš ir abu šo aromātu autors), bet zināju, ka man šīs smaržas vajag, lai tur vai kas. In Love Again bija pati pirmā smaržu pudelīte, kuru apzināti gribēju, meklēju un, beidzot, komandējuma laikā Polijā atradu un pati par savu naudu arī nopirku.

perfume-8853e0edd70968d8c3ea0dad214a195f_h

Kas vēl šiem abiem aromātiem kopīgs, ja neskaita autoru? Nevaru vairs tos reāli salīdzināt, jo no In Love Again nav palikusi pāri pat pudelīte, tomēr esmu droša, ka abos centrālā ir rozes smarža. Tās nav tumšsarkanās Bulgārijas rozes, drīzāk mazās, baltās jāņrozītes. Abi aromāti ir vasarīgi saldi, bet arī spirgti, ar viegli nojaušamu Elenas rokrakstam raksturīgo greipfrūta noti.

Nesen, prāmja Isabel veikalā ieraudzījusi In Love Again jaunajā iepakojumā**, palēkdamās metos kārtīgi sasmaržoties. Diemžēl, tāpat kā nav manos spēkos atgriezt bezrūpīgo deviņdesmito gadu nogales sajūtu, tā nevar precīzi atkārtot to pašu smaržu sastāvu. Tas nemaz nevar būt tas pats aromāts, jo šajā laikā IFRA (Starptautiskā Smaržu asociācija) paspējusi pieņemt stingrus ierobežojumus attiecībā uz vairāku izejvielu izmantošanu. Manās atmiņās In Love Again nav tik salds, bet kas zina… Varētu jau vēl nopirkt ībejā kādu pudelīti īstā, vecā aromāta un pārbaudīt, bet vai vajag? Kas beidzies – beidzies. Man taču vēl ir Rose IkebanaIn Love Again jaunākā māsa, kas izraisa patīkamas atmiņas, bet nesāk iedziļināties liekās, ne tik jaukās detaļās un, galvenais – atvadās vēl nepaspējusi sakrist uz nerviem.

* Pirmo rakstu par Hermessence kolekciju lasiet šeit!

**2011. gadā smaržas iekļautas YSL agrāk izlaisto aromātu izlasē La Collection

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 atbildes Divas māsas – Hermessence Rose Ikebana un YSL In Love Again.

  1. Reggie saka:

    You put the lime in the cocunot and drink the article up.

  2. I appreciate you taking to time to contribute That’s very helpful.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *