Volnay Parfums – retro šiks no Parīzes

Screen shot 2015-03-02 at 9.55.26 PM

Aromāts Chanel No 5, kā zināms, tika izlaists 1921. gadā – iesākumā tas tika piedāvāts vien īpaši šauram Šaneles klientu lokam. Bet ko tajā laikā valkāja pārējās Parīzes sievietes? Kā smaržoja retro skaistules, kas apmeklēja deju zāles, līdzīgas tām, kas redzamas Vudija Allena filmā Midnight in Paris? Kā smaržoja Zelda Ficžeralde, būdama Parīzē? Beidzot es šo jautājumu esmu noskaidrojusi – kamēr vēl nebija sācies aldehīdu uzvaras gājiens, šikās parīzietes smaržoja pēc pūdera un rozēm, precīzāk – pēc Volnay. Volnay Parfums ir franču zīmols, kuru 1919. gadā Parīzē nodibinājusi Žermēna Madlēna Divāla (Germaine Madelaine Duval) – spilgta personība, pirmā sieviete, kura (gan tikai kā pasažiere) lidaparātā šķērsojusi Andu kalnus un cita starpā kopā ar savu otro vīru Renē radījusi arī šo parfīmu namu. Viņas aromāti atšķīrušies no citiem ar īpašu viņas radītu nošu kompozīciju – 4092, kurā ietilpst pūderis, rozes, vaniļa un krustnagliņas. Tā joprojām ir Volnay firmas zīme.

Kā izlasīju zīmola mājas lapā, 2014. gadā Divāla kundzes maz-mazbērni Mjuriela un Olivjē (Muriel un Olivier Madeline) notraukuši putekļus no Versaļas parfīmu konservatorijā (nejautājiet man, kas tas ir – varbūt tas pats smaržu muzejs?) saglabātajiem Volnay aromātiem un kopā ar parfimēri Amēliju Buržuā (Amelie Bourgeois) izlaiduši piecu smaržu modernizētas versijas. Šiem aromātiem piemīt art-deco valdzinājums – īstens retro šiks, kas tomēr nesmaržo pēc “old lady”, kā mēdz teikt angļi.

Mans favorīts pagaidām ir Yapana. Iesākumā domāju, ka tas veltīts Japānai, bet izrādās, tas ir veltījums kādam eksotiskam Dienvidamerikas džungļu augam ar ārstnieciskām īpašībām. Yapana var nosaukt par austrumniecisku smalkādas (leather) aromātu, kurš man pirmajā brīdī atsauc atmiņā Diptique Tam Dao. Abiem kopīgā ir benzoīna sveķu nots, tikai Yapana bagātīgajā nošu sarakstā nav atrodams sandals. Toties ir citrusi, ilang-ilang un roze, zaļā vaniļa un jau minētais 4092 pamattonis.

Pūderis un rozes īpaši izteikti sajūtamas Perlette un Objet Celeste aromātos. Nekad neesmu bijusi pūdera un muskusa aromātu cienītāja, tomēr šie abi man šķiet ārkārtīgi pievilcīgi, sievišķīgi – kaut kas tāds, ar ko vajadzētu smaržoties aktrisēm un kabarē dejotājām.

Pateicoties ūdam (oud), Brume d’Hiver var nosacīti uzskatīt par vīrišķīgāko no pieciem Volnay aromātiem, tajā citrusi, ūds, kadiķogas, vetīvers un tamlīdzīgas “vīrišķīgas” lietas pārmāc sievišķīgo 4092 bāzi, bez kuras gan neiztikt arī šajās smaržās.

Etoile d’Or mani uzrunāja vismazāk. Šķiet, ka smalkajiem Perlette un Objet Celeste aromātiem vienkārši piebērts vēl vairāk cukura, vaniļas un vēl muskusa un tas viss kārtīgi uzvārīts. Ne velti šis aromāts noformēts sarkanā krāsā. Tomēr gan jau arī šim aromātam atrastos savas cienītājas. Visi aromāti ir eau de parfum formātā, neteikšu, ka ļoti ilglaicīgi – apmēram trīs, četras stundas. Bet jāņem vērā arī centrālapkures efekts un mana sausā āda.

Ja arī jūs vēlaties iepazīties ar šo jauno un reizē seno, nelielo, bet izsmalcināto smaržu zīmolu, iesaku pasūtināt viņu paraudziņu komplektu www.parfums-volnay.com vai ielūkoties, kas notiek man draudzīgajā vācu interneta veikalā www.firstinfragrance.com

Šī Žermēnas Divālas fotogrāfija man kaut ko atgādina…

Screen shot 2015-03-02 at 9.54.23 PM

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *