Venenum Kiss jeb saldā indes garša

Smaržām piemīt laba īpašība – tās iedarbojas zibenīgi. Tāpēc aromāti var labi nomierināt un sniegt komforta sajūtu vakarā pēc satraucošas dienas. Diemžēl, atrast īsto aromātu šim uzdevumam nav viegli, jo pat viena nepatīkama nots var aizdzīt miegu kā uzmācīgs ods.

Pirmais aromāts, kuru sāku izmantot sevis iemidzināšanai, bija Dzing! no vecā labā franču zīmola L’Artisan Perfumeur. Labu laiku nekas īsti piemērots sapņu pasaulei nebija parādījies, kad pēkšņi pie manis caur labas smaržu paziņas rokām atnāca Venenum Kiss no jaunā zīmola Ex Nihilo (labs nosaukums smagā roka ansamblim, ne?). Šis bez kādām ekspektācijām satiktais aromāts izrādījās ideāls naktsmieram. Iesākumā šīs smaržas man likās ne īpaši interesantas, pārāk pareizas. Bet drīz sapratu, ka “devil is in the detail”. Un šī aromāta autors parfimērs Kventins Bišs (Quentin Bisch) ir trakoti smalks deguns. Emocionāls, jūtīgs, viegli aizkustināms – par to var pārliecināties BBC dokumentālajā filmā, kas uzņemta laikā, kad Kventins tikko bija uzsācis apgūt parfimēra prasmes Givaudan kompānijas skolā. (Skat. pievienoto filmas otro daļu šeit, Kventins parādās 12:00 minūtē).

Kāds tad ir Venenum Kiss noslēpums? Šajā aromāta visskaidrāk sajūtams sandals, kurš man ļoti atgādina dabīgo Austrālijas sandalu. Šajā perfekti nopulētajā “sandalkoka gabaliņā” nav nevienas skabargas, toties tajā ierīvēts nedaudz vaniļas un ambras. Rozes un apelsīnkoka ziedu klātbūtni īsti nesajūtu, bet ticu, ka arī šīm notīm ir nozīme Venenum Kiss burvības radīšanā, ja reiz tās tur ir. Izmeklēšanā noskaidroju, ka Venenum Kiss tulkojumā varētu nozīmēt “indīgais skūpsts”. Indīgais?! No pieminētajām smaržu notīm vienīgi vērmele (artemisia) varētu būt sava veida “inde”. Bet varbūt šis skūpsts saindē, nemanāmā veidā izraisot atkarību?

Info: Venenum Kiss 100 ml pudele maksā 260 eiro Ex Nihilo interneta veikalā. Toties paraudziņus vai ceļojuma versijas var jau iegādāties par saprātīgu cenu. Meklējiet šeit, uz Latviju piegāde notiek, bet par zināmu samaksu.

PS Runājot par Kventina rokrakstu, viens no jaunākajiem Kventina Biša sniegumiem t.s. selektīvo smaržu kategorijā Chloe Nomad atrodams Douglas un citos veikalos, kur pārdod Chloe smaržas. Un viens no labākajiem deserta aromātiem pēdējā laikā – Delina no Parfums de Marly, kuru var paostīt Debenhams veikalā Spicē, arī ir Kventina Biša meistardarbs.

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *