Vero Kerna – vārds, kurš iegājis nišas parfimērijas vēsturē

Ziņa par parfimēres Vero Kernas aiziešanu pagājušā gada nogalē bija pēkšņa, izņemot tuvākajiem draugiem, kas bija informēti par viņas slimību. Tagad atliek vien nožēlot to reizi parfimērijas izstādē 2017. gadā, kad būtu varējusi vismaz izteikt viņai savu cieņu un apbrīnu, bet šo iespēju atliku uz vēlāku laiku. Personīgi man šīs šveicietes dzīvesstāsts kalpoja kā uzskatāms piemērs tam, ka dzīve var sākties arī pēc 50 gadu vecuma un, ka iespējams dzīvot radoši pilnvērtīgi un aizraujoši līdz pat pēdējai stundiņai. Vero uzsāka neatkarīgu darbību kā aromterapijas speciāliste tikai tad, kad viņai jau bija 54 gadi. Tomēr viņa mācījās, attīstīja savas prasmes un izveidoja savu zīmolu Vero Profumo, kļūstot par nišas parfimērijas leģendu.

Teikšu godīgi, ka no Vero darinātajiem parfīmiem vienīgais, kuru es spētu reāli nēsāt, bija Madagaskarai veltītās smaržas, kuras viņa veidoja Šveices zīmolam Richard Luscher Britos. (Rakstīju par to jau kādu laiku atpakaļ). Kopumā Vero izveidoja tikai sešus aromātus, no kuriem trīs – Kiki, Onda un Rubj  bija pirmie, ar kuriem šis zīmols sevi pieteica 2007. gadā, vēlāk sekoja Mito, Rozy un Naja. Šie aromāti vairāk līdzinās Guerlain oriģinālajām smaržām (t.i. vecajām formulām) nekā jebkam, kas pieejams parastajos smaržu veikalos. Saprotams, ka tik veclaicīgas, spēcīgas, bet brīžiem pat dīvainas smaržas var valkāt tikai spēcīgas un oriģinālas personības, citādi aromāts var sākt “valkāt” tevi pašu. Tomēr pat Latvijā es pazīstu vismaz divas sievietes, kuras lieto Vero Profumo smaržas un viņām tās piestāv.

Tas ir skaisti, ja pēc tevis turpina dzīvot tavi darbi – grāmatas, mūzika, gleznas. Pat tāda gaisīga viela kā smaržas spēj dzīvot daudz ilgāk par savu radītāju. Attiecībā uz Vero Profumo, šie aromāti pārdzīvos mūs visus!

Jāpiebilst, ka tuvākais veikals, kur pasmaržot Vero Profumo smaržas ir Viļņas VDK. Lietuvieši, kā jau parasti, ir drosmīgāki par mums.

 

PS Foto pārpublicēts no interneta, ceru, ka tikšu cauri sveikā.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *