Rabarberi Dubultos un Parīzē

Jāņa Deinata fotoizstāde Dubultu stacijā ar noslēpumaino nosaukumu šie ir smaržīgākā mākslas izstāde, kādā esmu bijusi. Burvīgie aromāti, kurus uzbur lielizmēra fotogrāfijas, gan valda tikai manā iztēlē. Rabarberu lapas, jasmīnu mākonis – mēs taču labi zinām, kā tas viss smaržo…

Kā mazītiņa sarukusi Alise staigāju starp milzīgajām foto izdrukām un prātoju – ja būtu jāizvēlas viens aromāts, kurš iemieso šīs izstādes sajūtu – kurš tas būtu? Atbilde atnāk maza paraudziņa veidā no franču zīmola Miller et Bertaux Paris. Aromāta nosaukums, (kā jau mēdz būt šiem diviem māksliniekiem, kas pamatā nodarbojas ar vizuālo mākslu), ir pavisam neitrāls – Study#17 – tātad neliela glezniņa, uzmetums. Aromāta pieteikumā rakstīts: “…pavērts logs, vējš, lietus vēsums, lapas, daži stiebri – abstrakcija par tēmu “nekas”…” Es gan teiktu, ka šī ir pavisam konkrēta studija par tēmu “rabarbers”, bet arī visu pārējo varu labi iztēloties, ošņājot šo svaigo vasaras dārza aromātu.

Bez rabarberiem aromāta kompozīciju papildina citrusi, zaļas lapas, nedaudz piparmētras un ģerānijas… un kā gan vasaras aromātā iztikt bez upenēm! Pamatnoti veido ķērpji un pačūlija, tomēr šajā vasaras karstumā, aromāts pazūd diezgan ātri, neatstājot nekādu pēdu, it kā pāri būtu gājusi spēja lietus gāze. Un kas par to, var sākt atkal visu no gala!

Study#17 man ļoti atgādina kādu citu meistardarbu – Žana Kloda Ellenas Rose Ikebana no Hermessence kolekcijas. Izrādās, ka arī šajā rožu aromātā svarīgu lomu spēlējis rabarbers! Rose Ikebana cienītājiem noteikti iesaku izmēģināt arī Study#17, jo, kā zināms, Hermessence kolekcija ir ļoti dārga, pie tam atrodama tikai īpaši smalkos veikalos ne-Latvijā. Toties šo  var iegādāt interneta veikalā firstinfragrance.com 100ml tilpumā par cenu zem simts eiro un lietot izšķērdīgi, kamēr vasara vēl pilnbriedā! Ziemas rabarberi vairs nebūs tādi paši kā šie.

Augšējais foto atrasts izstādes publicitātes materiālos internetā.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *