Īpašo smaržu meklējumi Parīzē

Nez vai pasaulē vispār ir vēl kāda pilsēta, kurā ir tik daudz smaržu veikalu, kā Parīzē? Šeit atrodas štābiņi visiem maniem iemīļotajiem nišas zīmoliem – sākot ar Etat Libre d’Orange un beidzot ar sauso smaržu Sabé Masson. Ar divām dienām bija daudz par īsu, lai iegrieztos visos. Pusi dienas pavadīju dzenot pēdas slavenajiem armēņu kūpināmajiem smaržpapīriņiem Papier d’ Armenie, bet tā arī neizdevās tos nekur atrast. Beidzot kādā no eko veikaliņiem pārdevēja paskaidroja, ka papīriņu rūpnīca janvārī esot nodegusi. Ak vai… lai cik tas nebūtu skumji, nav noliedzama šī fakta ironija. Rakstiņš par to franču valodā šeit. Laimīgā kārtā papīriņus joprojām var nopirkt ebay, bet labāk ar tiem nodrošināties uz priekšdienām, jo nevar zināt, kad tiks atjaunota ražotnes darbība.

Toties piepildīju savu seno plānu paviesoties nišas smaržu veikaliņā Sens Unique, kuru vada bijusī rīdziniece Renata, ar kuru iepazināmies kādā no smaržu izstādēm Itālijā. Mazais veikaliņš atrodas Marē rajonā netālu no Saint-Paul katedrāles. Adresi 13 Rue du Roi de Sicile atradu pēc salīdzinoši neilgas maldīšanās. Renāte pati bija izbraukusi, tāpēc ar smaržu jaunumiem mani iepazīstināja Vika, ar kuru sarunājāmies krieviski. Starp daudziem zināmiem un nezināmiem zīmoliem uzreiz pieķēros amerikāņu Imaginary Authors izpētei, kuru aromātus jau sen gribēju pamēģināt. Šī zimola aromāti ir visai nepieradināti, bet nenoliedzami kombinācijas ir interesantas, nerunājot jau par pašu konceptu. Aromāti veidoti iedvesmojoties no izdomātu autoru izdomātām grāmatām. Kā pirmais man acīs (degunā!) iekrita Yesterday’s Haze – stāsts par fermera sievas un lidotāja mīlestību. Nekad nepalaidīšu garām iespēju izmēģināt vīģu smaržas!

Jau rakstīju par Orchestre Parfum, ar kuru mani izsmeļoši iepazīstināja Vika. Līdz šim neredzēts, ar interesantām krāsainām pudelēm, kas klātas ar matētu gumijotu materiālu, izskatījās zīmols Sous Le Manteu (Zem apmetņa?), kura aromāti esot veidoti pēc “arhīvos atrastām receptēm” par mīlas dzērienu tēmu. Šos aromātus vērts izmēģināt, kaut gan mani ne vienmēr pārliecina zīmoli, kuri par daudz enerģijas ieguldījuši zīmola koncepta izstrādē… Šeit uzfilmēts mazs klipiņš.

Pateicoties stilīgajam dizainam, mani piesaistīja retro stila pudelītes Maria Lux. Izrādās, ka ne velti – šo zīmolu esot izveidojusi smaržu ģēnija Alesandro Goltjeri (Alessandro Gualtieri) bijusī sieva, kura apmaiņā pret Nasomatto pudelīšu dizaina izveidi, saņēmusi smaržu formulas savam zīmolam. Ideja izveidot smaržas par mīlestības tēmu – Truly, Madly un Deeply, man šķiet vienkārša un ģeniāla, esmu pasūtinājusi paraudziņus, lai uzrakstītu vairāk par pašiem aromātiem.

Kaut arī Sens Unique veikaliņš ir neliels, izvēle šeit ir ļoti  – protams, ka šeit pārsvarā ir franču zīmoli – ārkārtīgi elegantais MDCI, Maison Francis Kurkdjian, tas pats Etat Libre d’Orange un Jul et Mad, arī marseļiešu N-Cigale, britu Beaufort un vēl citi. Tāpēc, esot Parīzē, iesaku šo veikaliņu uzmeklēt. Vairāk informācijas šeit.

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *