Rožlapiņas burciņā – jaunākais WARASULA brīnumēdiens

“Ak, Dievs! Tas taču garšo tā it kā es ēstu smaržas!” – tāda bija mana pirmā reakcija, kad pirmo reizi nogaršoju WARASULA mega-super-ūber-gardo rožlapiņu džamu. Beidzot es zinu, no kā varētu pārtikt laumiņas, fejas un tamlīdzīgi radījumi, tai skaitā Olimpa iedzīvotāji. Pat, ja jūs esat kādreiz nogaršojuši ko līdzīgu, kas ražots Bulgārijā (es nē), iespējams, ka šis rožlapiņu ievārījums tomēr būs no citas operas. Jo, pirmkārt – tas vārīts no Latvijā audzētām rozēm, tam pievienots vien dabīgs augļu pektīns, brūnais cukurs un citronu sula un, otrkārt, kas, iespējams, ir pats svarīgākais, to ar savām rociņām (un patīkamo klātbūtni) darinājusi Ineta, ar kuru iepazinos kādā no savām smaržu lekcijām. Deguns Inetai ir smalks un līdz ar to arī garšas izjūta. Ir jau zināms, ka smaržu maņa sastāda gandrīz vai 90% no garšas sajūtām – brīdī, kad deguns ciet, ēdiena garšu tikpat kā nav iespējams sajust. Tad nu šis rožlapiņu produkts ir kaut kas absolūts, ko baudīt gan ar ožu, gan ar garšu, pie tam, samtainās rožlapiņas mutē arī patīkami gurkst. Drīkst pievienot gan brī sieram vai jebkuram citam maigas garšas sieram, saldējumam vai uzsmērēt uz kraukšķīgas maizes.

Iespējams, ka esat jau pazīstami ar citām WARASULA delikatesēm, par kurām man smaržu blogā vienkārši nav īsti bijis iemesla rakstīt. Galvenais bestsellers esot sīpolu džams (pazīstams arī kā sīpolu marmelāde), bet man pašai vislabāk garšo tas, kuru Ineta vāra no tomātiem. Sortimentam pievienojies arī lāceņu džams no LV mežā lasītām lācenēm un tagad arī rožlapiņu džams, kurš ir tik svaigs produkts, ka pat etiķete tam vēl tikai top un Stockmann tas vēl nebūs tik drīz nopērkams.

Jāteic, reakcija uz šo “dievu ēdienu” nebūt nav vienāda. Turpat pie WARASULA’s letes galerijas Centrs tirdziņā, mēģināju ieteikt šo brīnumu nodegustēt kādai sīpolu džama pircējai un viņas reakcija bija gluži pretēji manējai – “Rožu ievārījums? Fū – tas taču ir kā ēst smaržas!” Tieši tā, un kas gan var būt labāks par to? It īpaši, “rožlapiņu džams” garšos aromāta Tauerville Rose Flash fanēm. Tas gan ir stipri maigāks, bet smaržā un noskaņā – ārkārtīgi līdzīgs.

Vieta, kurā šobrīd pilnīgi noteikti var nopirkt rožlapiņu džamu (cena 5. 25 Eur par 100gr) atrodas Centrāltirgus Sakņu paviljonā, veikaliņā Pīles māja, blakus izlejamā mājas alus bāram. Bet varat arī iesekot WARASULA feisbuka lapai un mēģināt noķert Inetu kādā no izbraukuma tirdzniecības vietām, piemēram, tajā pašā galerijas Centrs tirdziņā, kur man paveicās viņu satikt vakar, īsi pirms Lieldienu brīvdienām.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *