Auzas un rudzupuķes jaunajā Jo Malone kolekcijā

Lai cik dīvani tas nebūtu, no Parīzes atgriezos nevis ar franču, bet britu smaržu pudelīti! Biju iegriezusies milzīgajā luksus veikalu kompleksā Galeries Lafayette, lai apbrīnotu kupola griestus un arī “iečekotu” smaržu piedāvājumu. Piektdienas vakarā šeit gāja kā stokmanī “trakajās dienās” – no cilvēku burzmas drīz vien jau sāka griezties galva. Arī piedāvāto smaržu klāsts šeit ir plašs – te ir gan Le Labo stends (kopš zīmolu nopirka Estee Lauder, par to it kā nebūtu jābrīnās, tomēr neesmu vēl pieradusi pie viņu pieejamības). Pārstāvēti arī citi EL zīmoli – Frederic Malle, piemēram… Nekad nav par skādi sapūsties ar eleganto Dolce and Gabbana Velvet kolekciju… Tā kā uz kosmiskiem pirkumiem atvēzēties nebiju domājusi, piepeldēju pie Jo Malone stenda, lai pajautātu, vai gadījumā nav aizķērusies kāda pudelīte Tobacco&Mandarin no limitētās Bloomsbury kolekcijas. Tagad droši zinu, ka man vajadzīgs tieši gads, lai iztērētu 30 ml smaržu pudelīti, jo savu Tobacco&Mandarin iegādājos Milānā pavasarī tieši pirms gada. Diemžēl limitēts to arī nozīmē – no more, never ever un tā tālāk. Labi, ka vēl ir ebay, kur šobrīd Tobacco&Mandarin vēl nopērkams par tādu pat cenu, kā iepriekš veikalā… Anyway, laipnās Jo Malone pārdevējas man paskaidroja, ka Tobacco&Mandarin vairs nebūs, toties es varot pamēģināt jauno limitēto kolekciju English Fields, kura tikšot izlikta pārdošanā otrdien. Paskaidroju, ka tieši tajā dienā no rīta man jau jālido atpakaļ uz Rīgu… Un, iedomājieties – redzot manu bēdīgo seju, viņas man piedāvāja nopirkt jau tagad jebkuru no limitētās kolekcijas smaržām! Vai gan es varēju atteikties no piedāvājuma iepirkties “zem letes”? Kādu brīdi pasvārstoties starp Green Wheat&Meadowsweet un Oat& Cornflower, visbeidzot tomēr izvēlējos “auzas”. Kaut arī pirkums bija zināmā mērā sasteigts, nenožēloju, kaut gan visvairāk šis aromāts man patīk tieši pirmās 10 minūtes, kad smarža šķiet īpaši oriģināla – svaigums, vieglums un saldums sajaucas nedefinējami patīkamā kombinācijā.

Jo Malone jau ir labi zināms ar savu minimālismu, zīmola koncepta pamatā ir ideja par minimālistiskiem cologne koncentrācijas aromātiem, kurus var jaukt savā starpā, iegūstot attiecīgi svaigāku vai siltāku smaržu. Oat& Cornflower aromāts aprakstā piemin 4 notis – auzas, lazdu riekstus, rudzupuķes un vetivēriju. (Starp citu, izrādās, ka Anglijā rudzu puķes aug kukurūzā, nevis starp rudziem, kā Latvijā!) Manis iecienītā vetivērija visvairāk sajūtama tieši pašā sākumā, pēc tam aromāts nomierinās un smaržo vanilīgi-pūderīgi kā bēbīšu piena maisījums. Būtu gribējies, lai svaigā fāze noturētos mazliet ilgāk, bet visu jau nevar gribēt – it īpaši par 55 eiro… Sekojot Jo Malone konceptam par smaržu jaukšanu uz ādas, mani apciemoja ģeniāla ideja – atcerējos, ka pirmo reizi ar miltu izstrādājumiem smaržās saskāros slavenajā Olīvijas Džakobeti ceriņu/svaigas maizes aromātā En Passant. Brīdī, kad Oat and Cornflower “iebrauc” garlaicīgajā bēbīšu maisījuma fāzē, uzpūtu pa virsu ceriņus un rezultāts nemaz nebija slikts! Ko par to teiktu parfimēri, tiešām nezinu…

Viens no izšķirošiem plusiem šajā kolekcijā ir pudelītes, kuras veidotas no akmens keramiskās masas, patiešām ļoti stilīgas, uz tām patīkami gan skatīties, gan turēt rokā.

Ja nu jums pēkšņi iznāk doties ārpus Latvijas, noteikti iesaku pamēģināt šo jaunumu un, ja kaut kas patīk, labāk uzreiz nopirkt divas pudelītes. Spriežot pēc komentāriem, tieši Oat&Cornflower versija no piecām piedāvātajām smaržām ir visejošākā. Cena tāda pati, kā iepriekšējai limitētajai kolekcijai – 55 eiro par 30 ml. Es pati noteikti labprāt izmēģināšu visu kolekciju jau nākamajā ārzemju braucienā, jo šoreiz situācija veikalā bija pārāk nervoza, lai nopietni iedziļinātos.

Zemāk pievienoju foto no satriecoši skaistā galerijas kupola!

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *