Tikai neģībstiet! Histoires de Parfums aromāts 1740

Screen shot 2014-03-17 at 5.07.43 PM

Histoires de Parfums aromāts 1740 veltīts Marķīzam de Sadam un kādā aprakstā izlasīju, ka no šīm smaržām dižciltīgas jaunavas sarkstot un krītot ģībonī. Nebūdama nedz dižciltīga, nedz arī jaunava (ha – trīs bērnu māte!) varu apgalvot, ka nez vai kādai jaunavai ir gadījies bāzt degunu vietās, kur ož līdzīgi HdP 1740, tāpēc, ko nu tur viņām daudz ģībt.

Nezinu, kā uztvertu šo aromātu, ja nebūtu jau iepriekš izlasījusi tā konceptu un kaut vai neapzināti nemēģinātu to saistīt ar seksu. No augu pasaules tuvākais, kas ienāk prātā ir kaņepes – bet ne tā saldi spirgtā smarža, kas rodas, saņurcot plaukstā dzīvu lapu. Ir kāds nepanesams smārds (par ko arī dižciltīgām jaunavām nav ne jausmas), kas rodas pēc tam, kad kaņepju zars dažas dienas pusžuvis karājies pie sijas istabā. Tas spēcīgi atgādina savalkātas (vīriešu) zeķes, tomēr nav arī līdzīgs svaigi lasītām margrietiņām… Ak, šī bagātā augu pasaule! Es patiešām brīnos, kā salakas var smaržot pēc gurķiem, bet nātres, pavadījušas pāris dienas siltā ūdens mucā, sāk smirdēt pēc cūkukūts. Laikam jau patiešām šajā pasaulē viss ir viens.

Iedomājos noskaidrot, kura no notīm šajā visai eksperimentālajā kompozīcijā varētu būt tā “netīrā”. Pētot nošu sarakstu, manu uzmanību piesaistīja noslēpumainā davana sensualis. Parokoties internetā, atklāju, ka šī Indijā augošā krūmeļa latīniskais nosaukums ir artemisia pallens, bet izskatās viņš mats matā tāds pats kā artemisia absinthium, jebšu vērmele. Lai piedod man biologi, bet uz bildēm šis augs arī izskatās stipri līdzīgs gan vībotnēm, gan dievkociņiem – kā nu kurā fotogrāfijā. Intuīcija man liek domāt, ka tieši šī davana apvienojumā vēl ar koriandru un kardamonu būs atbildīga par smacīgo netīras veļas un ķermeņa intīmāko daļu izgarojumu smaržu smaku.

Man patiešām patīk HdP zīmola ideja radīt aromātus – stāstus. Pudelītes, kas atgādina grāmatas, un to kastītes kā grāmatu vāciņi ir lielisks konceptuāla dizaina paraugs, bet izvēlētās vēsturiskās personības – ja ne vienmēr iedvesmojošas (sorī, izvirtušais marķīz!), tad vismaz interesantas. Ar aromātu nosaukumiem gan šī zīmola radītāji ir mazliet pārcentušies – paturēt galvā skaitļu kombinācijas, kas atbilst konkrētās personības dzimšanas gadam jau ir par daudz prasīts. (Kaut gan, ja patiešām Hemingvejs ir dzimis 1899. gadā, kā man uz sitienu šķiet, tad viņiem tomēr ir izdevies mani mazliet izglītot.)

Kas attiecas uz konkrēto Marķīza de Sada aromātu, man tīri jauks šķiet tā pēdējais izskaņas akords – mierīgs smalkādas, vaniļas un kaut kā citrusīga (elemi sveķi?) apvienojums. Bet vai tā dēļ ir vērts paciest trīs stundu ilgas mocības? Nē, paldies – tik liela mazohiste tomēr neesmu!

1740 aromāts HdP mājas lapā tiek raksturots kā vīrišķīgs šiprs ar koksnes notīm. Manuprāt, tieši uz grezni tērptas sievietes ķermeņa, šīs smaržas, iespējams, varētu likties interesantas – tieši tāpēc, ka nekādi nesavienotos ar ārējo tēlu, kamēr vīrietim tā smaržot būtu vienkārši nepieklājīgi.

Ja tomēr gribat domāt paši ar savu galvu, (esmu jūs brīdinājusi!), tad nopirkt gan paraudziņu, gan 120 ml pudeli, ko atstāt mantojumā mazmazbērniem, varat firstinfragrance.com veikalā vai pašu HdP mājaslapā šeit vai arīdzan veikalā Creme de la Creme tepat netālu Viļņā, kur alternatīvo zīmolu aromāti esot pieejami neticami plašā izvēlē.

Pilns 1740 nošu saraksts:

Virsnotis: bergamote, davana sensualis

Sirdsnotis: pačūlija, koriandrs, kardamons

Pamatnotis: ciedrs, bērzs, labdanum sveķi, smalkāda, vaniļa, elemi sveķi, sausziede (immortelle).

 

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *