Piedošana Bertrānam Dišafūram

Screen shot 2014-03-28 at 11.55.14 AM

Ir jauki atrast kādu jaunu aromātu, kas iepatīkas. Un vēl jaukāk, kad izrādās, ka tā autors ir jau labi pazīstams. Pirmo reizi izmēģinot zīmola Neela Vermeire Creations aromātu Ashoka, man neradās ne mazākās aizdomas, ka to darinājis manu iemīļoto Comme Des Garcons Series 3, Incense: Avignon un Kyoto autors Bertrāns Dišafūrs (Bertrand Duchaufour). Nevarēšu šeit nosaukt visus viņa veidotos aromātus, bet pateikšu, ka īpašu meistarību viņš izkopis austrumniecisku koksnes aromātu žanrā, sadarbojoties ar L’Artisan Parfumeur (Dzongkha, Mechant Loup), Comme Des Garcons, Amouage (Jubilation XXV for Men) un citiem zīmoliem.

Dišafūrs ir atzīts par vienu no šībrīža pasaules TOP deguniem un, par spīti visam, ir arī viens no man svarīgākajiem smaržu burvjiem. Ko nozīmē “par spīti visam”?  Pirms pāris gadiem Dišafūrs izpelnījās daudzu parfīmfanu nosodījumu, radot aromātu Mysterieuse pēc Uzbekistānas imperatora, t.i. diktatora Islama Karimova meitas Gulnaras pasūtījuma. Šī austrumu skaistule nebūt nav muļķe, var lepoties ar visai nopietnu izglītību (ja vien viņas diplomiem var ticēt) un savu diktatora meitas statusu izmanto uz pilnu klapi. Guli veidojusi modes un rotu kolekcijas, bijusi Uzbekistānas pārstāve Apvienotajās Nācijās Ženēvā*, viņai pieder akcijas lielos uzņēmumos un pēdējā laikā Guli izmēģinājusi spēkus arī popmūzikā. Bet kas gan tā būtu par augstākās sabiedrības dāmu bez sava smaržu zīmola! Un aromāts, protams, jāpasūtina pie viskrutākā parfimēra. Acīmredzot, neskatoties uz slikto PR, kuru ieguva Dišafūrs ar šo savu mazo “haltūriņu”, saņemtais atalgojums to visu atsvēra ar uzviju. Pie Gulnaras “siles”, starp citu, paspējuši pamieloties arī Depardjē, Iglesias un Stings. Bet šoreiz ne par viņiem un arī ne par Gulnaru.

Bertrāna ceļš uz slavu nebūt nav bijis rozēm kaisīts – vismaz divi desmiti gadu novergoti, strādājot Symrise garšu un smaržu koncerna ietvaros, kas nav nekāda medusmaize, tomēr vismaz nodrošina stabilus ienākumus. Būt par neatkarīgu parfimēru mežonīgajā kapitālismā ir nopietns izaicinājums. Tāpēc ir tikai cilvēcīgas Bertrāna bažas par vecumdienām, pieņemot biezo tugriku žūksnīti (vai pat zelta stieni?) no uzbeku skaistules. Enīvei, katrs jaunais Dišafūra sasniegums pamazām viņa grēka darbu izpērk un, domāju, tie, kuri apgalvoja, ka viņa darinājumiem nemūžam vairs degunu klāt nebāzīs, sen ir pārdomājuši.

Jaunais alternatīvā zīmola Neela Vermeire Creations aromāts Ashoka pierāda, ka Bertrāns ir īsts smaržu burvis un suņi var riet, cik grib, viņa karavāna dodas tālāk. Par Ashoka drīz pastāstīšu tuvāk.

* Jaunākās ziņas par bēdīgi slaveno Gulnaru var izlasīt šeit.

Neasais foto ņemts no video, kurā meistars prezentē jauno L’Artisan Parfumeur līniju Explosions d’Emotions, kura nupat esot parādījusies arī Rīgā.

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *