Tā smaržo vasara! Diptyque Philosykos

Screen shot 2013-06-18 at 11.11.22 PM

Jāņi ir laiks, kad gribas smaržot kā jasmīnkrūmam, jāņrozei vai kalmju saknei. Vismazākais ķīmijas pieskāriens ādai izraisa pilnīgu disonansi ar visu, kas riņķī un apkārt zaļo un dvesmo. Cik labi, ka ir arī tādas smaržas, kas nesmaržo pēc smaržām! Cik labi, ka ir Philosykos! Nezinu neko labāku Līgo vakaram par šo Diptyque zīmola vīģu aromātu. Vēl arvien nespēju izskaidrot – kā gan Grieķijai veltītas smaržas var tik labi ierakstīties Latvijas vasarā? Philosykos manī rada līdzīgi pacilājošu sajūtu, kāda pārņem, ieejot tikko piekrautā siena šķūnī.

Atbilstoši nosaukumam (grieķiski tas nozīmējot “tas, kurš draudzējas ar vīģēm”), pirmie Philosykos akordi ir ļoti vīģiski un tās vis nav brūnās, sakaltušās pļeckas, ko pie mums var dabūt žāvēto augļu maisījumos (tikai nejaukt ar datelēm!). Šīs ir sulīgas, svaigas vīģes, varbūt pat mazliet negatavas. Lai smaržas būtu vēl dziļākas un bagātīgākas, arī lapas izmantotas kopīgā iespaida radīšanā. Tikko jaušama kokosa nots piešķir mazliet salduma, bet zaļās notis to veiksmīgi līdzsvaro. Oficiāli aromāta izskaņā tiek pieminēta koksne un ciedrs, bet man jāatzīstas, ka es šo aromātu vispār nespēju sadalīt pa sastāvdaļām un man tas šķiet viscaur brīnišķīgi vienāds.

Lai kaut cik tuvotos nojausmai par Philosykos burvību, tepat Rīgā – Neroli veikalā var iepazīties ar Philosykos autores Olīvijas Džakobeti (Olivia Giacobetti) pirmo mēģinājumu notvert pudelītē vīģes. Aromāts Premier Figuier* radīts zīmolam L’Artisan Perfumeur 1993. gadā, bet Philosykos (kuru Latvijā nepārdod) jau trīs gadus vēlāk – 1996. gadā. Lai gadskaitļi jūs nemulsina – abi šie aromāti pierāda to, ka labas smaržas novecot nevar. Vai gan var kļūt nemoderna, piemēram, liepziedu smarža? Vai var piegriezties žūstošas zāles aromāts? Tāpat arī Philosykos nevar apnikt nekad.

Vienīgā Philosykos vājā vieta ir noturība – uz manas ādas tas pazūd jau pēc 3-4 stundām. No otras puses, tas tikai liecina par aromāta sastāvdaļu dabisko izcelsmi. Ražotāji mēģinājuši atrisināt šo problēmu, nesen izlaižot aromāta eau de parfum versiju. Tā patiešām ir noturīgāka, tomēr es joprojām dodu priekšroku eau de toilette, jo jaunajā versijā  smaržu vieglums ir mazliet zudis, kamēr cena – pieaugusi.  Tāpēc, pērkot Philosykos, vislabāk izvēlēties eau de toilette travel spray refillable 3 pudelīšu komplektu, jo tās var nēsāt līdzi somā un iepriecināt sevi un apkārtējos, cik bieži vien vajadzīgs.

P.S. Kopš 2017. gada pavasara Philosykos smaržas var atrast Debenhams veikalā Spicē!

* Salīdzinot ar Philosykos, pirmās vīģes ir nedaudz zaļākas un skarbākas. Tās arī varētu būt vairāk piemērotas abiem dzimumiem. Aromāts Premier Figuier neizraisa ne mazākās šaubas par savu tuvo radniecību ar Philosykos. Tāpēc šķiet dīvaini, ka aromātā Fico di Amalfi, ko radījis zīmols Acqua Di Parma savā Blu Mediterraneo līnijā, es nespēju saskatīt ne vismazāko līdzību ar Philosykos. Laikam jau arī vīģes var būt visai dažādas.

Ilustrācija: Lote Vilma

 

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *