Smaržu orķestris ir dzimis! L’Orchestre Parfum

Runā, ka Stravinskis pirmais fantazējis par smaržu simfonijas komponēšanu (viņš taču draudzējās ar Koko Šaneli!) un smaržām patiešām daudz kas ir kopīgs ar mūziku. Ne velti, aprakstot aromātus, mēs pieminam notis un akordus, runājam par smaržu “izskaņu” un tā tālāk. Beidzot ir radīts pirmais mēģnājums sapludināt smaržas un mūziku. Pagājušā gada nogalē Francijā radītais zīmols L’Orchestre parfum piedāvā iepazīt 5 Grāsā izveidotus aromātus reizē ar 5 skaņdarbiem izcilu mūziķu sniegumā. Zīmola mājas lapā (šeit) var gan pasūtināt jaunās līnijas paraudziņus, gan noklausīties skaņdarbus. Vislabāk tos baudīt reizē, tā padziļinot un paplašinot savas uztveres apvāršņus, bet iesākumam iesaku vismaz paklausīties – kamēr pastkastītē iekrīt paraudziņi.

Katrs no skaņdarbiem un parfīmiem saistīts arī ar konkrētu instrumentu un valsti. Neroli, jeb apelsīna ziedi – flamenko ģitāra, Seviļa… (šī asociācija ir visvienkāršākā, ņemot vērā slaveno L’Artisan Parfumeur aromātu Seville a l’Aube, kas bija iedvesmojies no mīlas zem ziedoša apelsīnkoka). Mans favorīts no orķestra smaržu piedāvājuma ir Thé Darbouka – tējas aromāts, kura notis izcili sader kopā ar āfrikāņu sitaminstrumenta darbukas gaisīgo ritmu, kas izskan Sahāras tuksneša bezgalībā. Arī dūmainais Encens Asakusa duetā ar japāņu tradicionālajiem instrumentiem nebūt nav pretrunā. Nezinu, vai man būtu ienācis prātā asociēt rozes smaržu tieši ar trombonu, bet aldehīdi un metāla pūšamie instrumenti arī labi “iet kopā”. Brīnišķīgs un pacilājošs ir muzikālais pavadījums ādas aromātam Cuir Kora, kuram pateicoties atklāju šo smalko afrikāņu stīgu instrumentu – kora. Klausies šeit!

Ja līdz šim tīri labi spēju iztēlē savienot smaržas un krāsas, tad tagad secinu, ka gaisīgās smaržu notis patiešām iespējams kombinēt ar skaņām, jo gan smaržu, gan mūzikas pasaule ir daudz netveramāka un abstraktāka par krāsu pasauli. Viens otru nebūt neizslēdz – tā jūtūbē varam redzēt, kā vienā no L’Orchestre smaržu prezentācijas pasākumiem, aromātiem un mūzikai tiek pievienota arī māksla. Skatīt šeit

Brīnišķīgs projekts, kvalitatīvas smaržas, ceru, ka tās izraisīs pelnīto atsaucību, kā arī ceru, ka laika gaitā visi mājaslapas teksti būs pieejami ne tikai franču, bet arī angļu valodā. Nebūtu slikti pielikumā smaržu pudelei pievienot arī kādu platīti, bet tas viss jau vēl priekšā. Pagaidām orķestra smaržas pieejamas tikai dažos veikalos Francijā, Anglijā un arābu emirātos, kā arī internetā. Pateicos atsaucīgajai pārdevējai Vikai no smaržu veikaliņa Sens Unique Parīzē, kura mani iepazīstināja ar šo jaunumu!

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *