Smaržas aukstam klimatam. Nasomatto Baraonda

Screen shot 2017-01-26 at 9.40.07 PM

Nesen uzgāju internetā blogu ar nosaukumu Life in a Cold Climate. Nav šaubu, ka dzīve ziemeļos stipri atšķiras no dzīves Vidusjūras valstīs. Faktiski Latvijas cilvēki pa īstam atdzīvojas tikai jūlijā un augustā. Tad, matiem plīvojot, viņi danco apkārt caurām naktīm, bauda dzīvi un jūtas laimīgi. Bet ne jau tikai mums – arī smaržām aukstumā klājas grūti… Lai aromāti uzplauktu, ir vajadzīga silta āda, mitrs un silts gaiss, ko ziema LV nebūt nespēj piedāvāt. Pat, ja ejot pa ielu uzvēdī kāds parfīms – pārsvarā tās ir aldehīdu notis, kas tikai sakrīt uz nerviem kā nejauka durvju čīkstoņa. Lai sagaidītu pavasari, ir jāliek lietā “smagā artilērija” – pēc iespējas eksotiskāki, spēcīgas koncentrācijas aromāti. Mans šīs ziemas favorītais siltinošais līdzeklis ir jaunākais Nasomatto darinājums ar nosaukumu Baraonda.

Parfimērs Alesandro Galtjeri (Alessandro Gualtieri) ir stāsts pats par sevi. Lielākajā nišas smaržu izstādē Florencē pagājušā gada rudenī viņa zīmols nepiedalījās un viņš pats arī šo pasākumu ignorēja, toties es netīšām dabūju noklausīties viņa menedžeres sarunu ar kādu sievieti pie galdiņa kafejnīcā. Menedžere “zem galda” demonstrēja manai blakussēdētājai jaunāko Nasomatto smaržu (tā bija Baraonda!) un atzinās, ka labi vien ir, ka Alesandro nav ieradies, jo gadu iepriekš viņš izstādē esot izskandalējies par nišas parfimērijas komercializācijas tēmu. Es uzreiz iedomājos kaut ko līdzīgu Bībeles epizodei, kur Jēzus gāž riņķī naudas mainītāju galdus… kaut gan… Alesandro laikam vairāk piestāv Dona Kihota cīņa ar vējdzirnavām.  Tā vai citādi, pirms runāt par Baraonda, jāzina, ka pirms pāris gadiem mūsu mīļais Dons Kihots par pēdējo Nasomatto aromātu izsludināja Blamage un metās savu enerģiju ieguldīt jaunā zīmolā Orto Parisi. Neteikšu neko par blamāžām, jo nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara, bet fakts ir tāds, ka ar jauno brendu diez ko labi neiet, tāpēc Nasomatto ģimenē tomēr piedzima vēl viens bērniņš, kuru tētis nosauca par Baraonda.

Viens no labākajiem komentāriem internetā par šo aromātu bija ļoti īss un precīzs – “Vinnijs Pūks, kas iekritis viskija mucā”. Šis nenoliedzami ir salds aromāts, tomēr karamelīgajā šmigā ir arī koksnes notis (muca!), kuras nevar nosaukt par banālām… Tā kā Alesandro ir īstens enfant terrible, kuram viss pofig, viņš pat nedomā atklāt savu aromātu notis (visi Nasomatto smaržu atšifrējumi enciklopēdijā fragrantica ir tikai no gaisa grābti minējumi). Es arī nespēju precizēt, kas tieši mani apbur Baraonda gadījumā. Varbūt tas, ka šajā aromātā man pilnīgi nekas netraucē, kā tas parasti notiek ar saldi ķepīgajām Killian smaržām, kuras uz beigām vienmēr kļūst piedauzīgas? Toties Vinnijs Pūks pāris stundas vēlāk no Baraonda mucas izlien, noskurinās un vēl mazliet iesvaidās ar pūderi.

Visi Nasomatto parfīmi skaitās parfīmu ekstrakti, tātad īstas smaržas, tomēr uz manas ādas tie nemaz nav tik izcili noturīgi – ko lai dara, apkures sezona aukstajā klimatā dara savu.

Labākais variants, kur dabūt savu “viskija mucu”, ir firstinfragrance interneta veikals šeit. Tikai jāņem vērā, ka Alesandro pārāk necenšas aplaimot ar savām smaržām visu pasauli, tāpēc var nākties uzgaidīt, kamēr top jaunā partija.

 

Postfactum jāatzīmē, ka šīs un vēl vairāku citu nišas zīmolu smaržas kopš 2017. gada pavasara var iegādāties Spices Debenham veikalā, ar ko arī jūs visus apsveicam!

 

Fotoilustrācijai izmantots ekrānšāviņš no filmas par to, kā tapa iepriekšējais Nasomatto parfīms Blamage ar Alessandro galvenajā lomā. Vairāk info par filmu šeit.

Screen shot 2017-01-27 at 1.04.06 PM

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 atbildes Smaržas aukstam klimatam. Nasomatto Baraonda

  1. The Nose saka:

    Filma par Alessandro Gualtieri, vēlāk filmā sarunas notiek angliski.
    http://www.npo.nl/close-up/17-12-2016/AT_2070029

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *