Secretions Magnifiques jeb kāds mīlestībai ar to sakars?

Screen shot 2014-09-21 at 1.51.39 PM

Gribēt, lai tevi mīl, ir viena no cilvēka pamatvēlmēm. Gadsimtiem ilgi parfimēri mēģinājuši radīt “mīlestības formulu”, ar kuru aplaistoties, pretējā dzimuma pārstāvji tavā priekšā kristu kā mušas (uz medu). Naiva, bet tik pat dabiska ir vēlme ticēt, ka vispār iespējams tādu brīnumainu parfīmu radīt. Pagaidām tas izdevies vienīgi Grenuijam no Patrika Zīskinda slavenā romāna un viņš tomēr ir tikai rakstnieka iztēles auglis.

Domāju, ka galvenais dzinulis, kāpēc cilvēkiem gribas pamēģināt aromātu Secretions Magnifiques, ir kaut kāda zemapzinīga cerība, ka šis aromāts izraisīs viņos (vai tajos, kas viņiem tuvumā) ja ne mīlestību, tad vismaz iekāri. Aromāta radītāji no Etat Libre D’ Orange gan to nemaz nesola, tikai godīgi atzīstas, ka mēģinājuši “Brīnišķajos izdalījumos” ietvert visu, kas saistās ar miesu un mīlestības aktā iesaistītajām ķermeņa daļām. Nošu sarakstā minētas siekalas, sperma, asinis… Ar to pilnīgi pietiek, lai mūsu iztēle uzburtu fantasmagoriskas ainas un nekavējoties pieprasītu paostīt šo brīnumu!

Aromāts radīts jau kādu laiciņu atpakaļ – 2006. gadā, bet pavisam nesen tas tika īpaši pieminēts starp citiem oriģināliem parfīmiem kādā LV modes žurnālā, tāpēc nolēmu, ka arī degunam tas jāizmēģina. Izmēģināju. Vienreiz. Pietika. Nevēlos pat domās pieļaut atkārtotu sastapšanos ar šo aromātu. Manā uztverē tajā nav nekā cilvēcīga, drīzāk no tā dveš kas sātanisks. Pirmā asociācija, kas rodas parakņājoties manā smadzeņu pierakstu blociņā, ir metāla bļoda, kurā kādu laiku turēta līdaka. Vēl precīzāk – aromāts, kas rodas ar karstu ūdeni mazgājot šo bļodu jau pēc tam, kad līdaka tur pabijusi. Tieši šī metāliskā, jonizētā nots ir tā, kas momentā liek saskriet mutē siekalām – bet ne jau tāpēc, ka tiktu patīkami kairinātas garšas kārpiņas! Tā ir sajūta īsu brīdi pirms vemšanas. Brrr.

Diemžēl, nevaru sniegt jums detalizētu aprakstu par šī aromāta pēdējiem akordiem, jo man nācās to nomazgāt nekavējoties. Jāteic, ka šis ir vienīgais no ELDO aromātiem, kuru nespēju pieņemt pat uz papīra, kur nu vēl uz ādas – savas vai kāda cita. Nedomāju, ka šis eksperiments zīmolam ir īpaši izdevies – un pat ne tāpēc, ka ir nevalkājams. Galvenokārt tāpēc, ka aromāts, mauprāt, neatbilst tam, kas aprakstīts pieteikumā. Smaržu pasaulē atrodos jau pietiekami ilgi, protu novērtēt arī aromātus, kas faktiski nemaz nav domāti valkāšanai, atzīstu arī parfimēru jociņus, ko viņi reizēm mēdz izstrādāt. Secretions Magnifiques joks man nešķiet smieklīgs.

Ja tomēr manam degunam neuzticaties un esmu tikai vēl vairāk uzkurinājusi jūsu interesi, tad iesaku pasūtināt first in fragrance veikalā ne vairāk par 2 ml pudelīti. Domāju, ar to jums pietiks visai dzīvei! Lai lieki nekompromitētu jūs kolēģu un priekšniecības acīs, kas mēdz planēt apkārt jūsu datoram, pievienotajā attēlā redzamas vairāku ELDO aromātu piktogrammas. Atrodiet nu paši, kura attiecas tieši uz Secretions Magnifiques!

Kā zināms, stāsts par Grenuiju beidzās ar to, ka pūlis, absolūtās mīlestības parfīma sajūsmināts, saplosīja nabaga smaržu maniaku gabalos. Tomēr atzīšos, ka par spīti visam, ļoti jau gribētos paostīt, kā smaržoja šis meistardarbs…

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *