Saldus sapņus! Kerosene Pretty Machine

Screen shot 2014-07-13 at 10.52.43 PM

Liepu ziedēšanas laiks (tātad tieši šobrīd) ir labākais laiks, kad būt Rīgā – saldi medainais aromāts ir tik spēcīgs, ka spēj pārmākt visas pilsētai raksturīgās ne tik patīkamās smaržas. Sajūtot Rīgā šo smaržu, raisās atmiņas par Dziesmu svētkiem un fokloras festivāliem, kad vakari un vēlas nakts stundas pavadītas zem ziedošām liepām. Atšķirībā no tādiem blokbāsteriem kā jasmīns un ceriņi, liepziedu smarža ir ļoti gaumīga un neuzbāzīga – domāju, pat guļot visu nakti liepziedu kaudzē, galva ne drusciņas nesāpētu.

Amerikāņu neatkarīgā zīmola Kerosene smaržas Pretty Machine ir īstajiem liepziediem tuvākais aromāts, ar ko man līdz šim izdevies sastapties. Zeta no Tauer Perfumes, kuru izmēģināju laiciņu atpakaļ, sagādāja man pamatīgu vilšanos, jo, pretēji gaidītajiem maigajiem liepziediem, dabūju nedabīgi asu ziepju smaržu. Īstas liepu ziepes!

Arī Pretty Machine pirmais akords ir drusku par spēcīgu, tomēr jau pēc minūtēm divdesmit tas pārvēršas par patīkamu, tikko uzlietu liepziedu tēju ar spirgtām laima šķēlītēm. Vasarīgi priecīgais aromāts noturas diezgan ilgi – 5-6 stundas, atstājot uz ādas vieglu muskusa smaržu, kas pat man, īstai muskusa ienaidniecei, nešķiet pretīgs.

Ja jūs mulsina aromāta nosaukums, paskaidrošu, ka Kerosene ir zīmols, kuru radījis puisis no Detroitas Džons Pegs (John Pegg), ar kuru mums ir kopīga vājība pret benzīna smaržu. Zīmola koncepts, sākot no pudelītēm, kas nopūstas ar automašīnu virsbūves krāsu, līdz nosaukumiem ir industriāli mašīnbūvniecisks. Paši aromāti gan nesmaržo ne pēc mašīneļļas, ne petrolejas un labi, ka tā!

Dabīgo smaržu zīmola Aftelier Perfumes dibinātāja Mendija Aftela (Mandy Aftel) savā grāmatā “Essence and Alchemy” trāpīgi atzīmē, ka sievietes grib izplatīt ap sevi seksuāli iekārdinošu aromātu, nevis smaržot pēc puķēm, tā pievilinot vienīgi bites. Liepziedu smarža varbūt arī nav īpaši seksīga, tomēr sapnis par gulēšanu liepziedu kaudzē man joprojām šķiet ļoti pievilcīgs. Varbūt jāizmēģina iesmaržināt palagus ar Pretty Machine?

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 atbildes Saldus sapņus! Kerosene Pretty Machine

  1. Baiba_beautybybloggers.lv saka:

    Uj sapnis :)) Jau sen gribu izmēģināt April Aromatics Unter den Linden, liekās būs īstās 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *