Runā ar mani! Par smaržām…

Mišels Almiraks (Michel Almairac) ir izcils franču parfimērs – viņa “degunam” pieder tāds savā laikā revolucionārs, bet nu jau par klasiku kļuvis aromāts, kā Dior Fahrenheit (pirmais ziedu aromāts vīriešiem), arī neaizvietojamais Chopard Casmir, no jaunākām pērlēm – ChloéBottega Veneta līnija un Gelsomino Nobile no Acqua di Parma. Pati esmu iztērējusi vismaz veselu “kastīti” viņa veidoto Gucci Rush pašu pirmo versiju sarkanajā kastītē.

Kā izrādās, Almiraks paspējis ne vien izveidot veiksmīgu karjeru, bet arī (protams, kopā ar sievu Elizabeti) izaudzināt divus brašus dēlus. 2016. gadā Bendžamins un Romēns izveidojuši ģimenes zīmolu, kurā ļauj tētim realizēt idejas, kuras viņam nav izdevies piepildīt, strādājot ar lielajiem klientiem. Izrādās, ka pat tāda līmeņa parfimēri savā darbā bieži jutušies radošā ziņā apspiesti un pat nenovērtēti.

Sāksim ar to, ka man patīk jau pats zīmola nosaukums – Parle Moi de Parfum. Nespēju palaist garām nevienu izdevību izrunāt šo burvīgi francisko vārdu salikumu. Aicinājumu “Runā ar mani par smaržām!” reāli esot iespējams arī piepildīt PMDP īpašajā firmas veikalā Parīzē.

Spriežot pēc fotogrāfijām mājas lapā, šeit iespējams arī paostīt aromātu izejvielas. Zīmola dizains ir asprātīgs un stilīgs. Tas nav vis pāvs vai ezis, kas attēlots logo, bet gan parfimēra instruments – knaģītis, kurā kā vedeklī iesprausti testeru papīrīši. Man ne pārāk patīk tas, ka šis zīmols uzreiz izlaidis veselus 11 aromātus un tagad tiem pievienots jau 12tais. Ir grūti iedziļināties katrā, bet par saviem favorītiem veikli esmu izvirzījusi divus – Milky Musk un Orris Tattoo. Abos mani uzrunā vīģes nots, kura gan (nezin kāpēc?) nav pieminēta ne viena, ne otra aromāta nošu sarakstā. Milky Musk piramīdā oficiāli tiek minēts muskuss un sandals,  – mana deguna versijā tie būtu vīģe un sandals, savukārt Orris Tattoo aprakstā pieminēta tikai īrīsa sakne, manā versijā – tā ir vīģe, plus īriss un vēl kādi baltie ziedi. Tomēr abi šie aromāti arī šķiet līdzīgi, gluži kā brāļi, savā ziņā tie būtu lieliski kompanjoni dažādiem noskaņojumiem vienas dienas laikā. Ja Milky Musk sandals un koksne padara aromātu viendabīgu, piekļāvīgu un siltu, tad “īrisa tetovējumā” (foršais nosaukums!) vīģei blakus parādās arī kas sausāks, dūmains, līdzīgs elegantajam ELDO aromātam Jasmin et Cigarette. Interesanti, ka no rīta uz rokas zem īrisiem izplaukuši arī kādi ziedi, kas atgādina gardēnijas vai jasmīnu. Abi Parle Moi de Parfum aromāti ir noturīgi, visai viendabīgi un nesarežģīti, bet tai pat laikā izsmalcināti. Meistars zina, ko dara, par to nevar būt nekādu šaubu!

Zīmola mājas lapā var iegādāties divu tilpumu pudelītes – šeit – 50 un 100ml. 50 ml pudelītes cena ir ap 100 eiro. Diemžēl paraudziņu kastītes jau ir izbeigušās… tāpēc ir jauki, ka vairāki zīmola aromāti atrodami tepat Rīgā, Niche Perfume Boutique veikaliņā Tērbatas ielā.

Pievienoju vēl foto no “deguna” personiskā arhīva. Attēlā redzams Bendžamins Almiraks Florencē izstādes Pitti Fragranze laikā pagājušā gada rudenī.

 

 

 

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *