Rūgts! Rūgts! D. S. & Durga

Screen shot 2016-05-23 at 11.54.55 AM

Citējot Elsbergu, “rūgts ir ne tikai analgīns, bet arī dzīve, ziniet”… Ja smaržās meklējat saldu aizmiršanos no rūgtās dzīves, tad tālāk nemaz nelasiet, jo stāsts būs par amerikāņu zīmolu D. S. & Durga, kuru aromātos nav nekā salda. Šī “rūgtā pārīša” vīrišķā daļa, kas slēpjas zem noslēpumainajiem iniciāļiem D. S., ir dzimis kādā no Jaunanglijas mazpilsētām (ASV) un uz Ņujorku pārcēlies kopā ar savu mūzikas grupu. Tur viņš saticis eksotiskā izskata jauno arhitekti Durgu, ar kuru kopā sākuši nodarboties ar dažādu tinktūru radīšanu – iesākumā draugiem, vēlāk arī pārdošanai. Kā apgalvo D.S. & Durga mājas lapa, šobrīd D. S. komponē smaržas, bet viņa partnere Durga būvē smaržu vizuālo stilu un iepakojumus.

Zīmolam raksturīgo rūgto piegaršu esmu sajutusi visās D.S. & Durga smaržās, ar kurām man līdz šim ir izdevies satikties. Aromāts Foxgloves no HYLNDS sērijas, kuru iesākumā dēvēju par lapsu cimdiņiem, izrādās ieguvis nosaukumu no puķes, kuru pie mums sauc par uzpirkstīti (digitalis purpurea). Šis augs ir riktīgi indīgs, šķiet ka to savu slepkavīgo plānu īstenošanai pat izmantoja kāda Mis Mārplas kaimiņiene… Foxgloves nošu sarakstā atrodams vēl kāds interesants nosaukums – Queen Annes Lace – kas izrādās ir suņuburkšķim līdzīgs augs, vikipēdijā nosaukts par savvaļas burkānu. Visi šie parfimērijas industrijai neierastie augi arī ir tie, kas veido D.S. & Durga īpatno stilu, kurš man šķiet ļoti tuvs Latvijas dabai. Foxgloves buķete ir nedaudz citrusīga iesākumā, rūgteni salda vidū un piekļāvīga kā zamša cimds izskaņā, tāpēc saukt šo “uzpirkstīti” par “cimdiņu” man šķiet pilnīgi loģiski.

Aromāts Debaser, salīdzinoši ar Foxgloves ir vēl rūgtāks un zaļāks. Esmu patiesi izbrīnīta, uzzinot, ka šajā aromātā ir vīģes! Tās papildina īriss, tonkas pupiņas, kokoss un koksne, tomēr uzskaitītās notis vien absolūti neatrisina šī aromāta dīvainās, rūgtās pievilcības noslēpumu. Vasaras svelmē šis noteikti ir īsts hits abiem dzimumiem. Radot šo aromātu, D. S. iedvesmojies gan no filmas “Andalūzijas suns”, gan Pixies dziesmas Debaser. Aromāts patiešām ir visai ass un mazliet “griežas acīs”.

Dzejiskais smaržu nosaukums Bitter Rose, Broken Spear vien jau ir ko vērts – burtiski tulkojot – rūgtā roze, lauztais šķēps. Šī rūgtā roze gan patiesībā nav vis roze, bet tas pats rozmarīns un no rozēm šajās smaržās nav “ne smakas”. Klejojot pa seno bruņinieku pēdām Skotijas laukos, D. S. savācis veselu buķeti zālīšu. Šeit ir jau minētais rozmarīns, timiāns, krustnagliņas, muskatrieksts, zaļais pipars, lapegle un vēl citi durstīgi dzēlīgie. Mana pirmā asociācija, ko šis aromāts izraisa, ir pelašķi. Ja pelašķu rūgtenā smarža jums šķiet patīkama, tad jums patiks visi šodien pieminētie aromāti. Rīgā tos pasmaržot iespējams, vien pasūtinot paraudziņus pa pastu no vācu interneta veikala firstinfragrance.com. Ja esat Amerikā, tad cita lieta… Starp citu, D. S. & Durga mājas lapā ielūkojoties, redzam, ka Debaser šobrīd esot izpirkts! Tātad – cilvēkiem rūgtums ir vajadzīgs!

Screen shot 2016-05-12 at 2.14.55 PM

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *