Mirstošas maijpuķītes un nikni ceriņi

Screen shot 2016-04-12 at 11.08.34 AM

Izslāpis pēc ziedu smaržām, ejot pa ielu, deguns kāri tver katru aromātisku vēsmiņu. Pagaidām to avoti, diemžēl, izrādās vien patīkami sasmaržojušies cilvēki, kas steidzas uz darbu… Kamēr vēl nav sakuplojuši ceriņi, nekas cits arī neatliek, kā pirkt narcises no tantiņām un izklaidēties ar smaržām par pavasara ziedu tēmām.

Visātrāk pavasara ilūziju man šobrīd spēj sniegt divi aromāti. Viens no tiem mazā pudelītē ar pipeti stāv ziepju veikaliņa LUSH plauktiņā. Ap šo plauktiņu riņķoju jau kopš pagājušā gada, tomēr pudelīti uz mājām tā arī neesmu aiznesusi – tās cena (45 Eur) ir reizē tieši tik maza un liela, lai šo pirkumu vienmēr aizēnotu kāds cits, svarīgāks un steidzamāks. Tomēr no “to buy” listes šis aromāts ar biedējošo nosaukumu Death and Decay nav izsvītrots. Tāpēc, ka tas noteikti ir labākais maijpuķīšu aromāts kopš Diorissimo! No maijpuķītēm izvilkt dabīgo smaržas esenci nav iespējams, bet šī pudelīte ir jau ļoti tuvu pietuvojusies īstajam maijpuķīšu aromātam. Tā varētu smaržot no maijpuķītēm gatavots vīns… Aromāts ir visai spēcīgs un arī noturīgs, bet valkšanas laikā īpaši nemainās, ja nu vienīgi uz beigām spēkā pieņemas pūderīgas notis. Es nezinu, kāpēc uz pudelītes ir lillijas – varbūt mākslinieks būs kaut ko sajaucis… Ņemot vērā aromāta nosaukumu, sliecos domāt, ka šīs maijpuķītes nav gluži pirmā svaiguma, bet jau tuvu vīšanai un tāpēc izsmisīgi cenšas izdvest pēdējās aromāta paliekas. Lai kā arī nebūtu, šis pēdējais sauciens mani sasniedz cauri automašīnu straumei un namu sienām ik reizi, kad atrodos LUSH tuvumā.

Pamēģināt franču zīmola La Perfumerie Moderne aromātu Desarmant jums nebūs tik vienkārši kā ieskriet LUSH, jo LV šo zīmolu netirgo. Toties pasūtināt paraudziņus var zīmola mājas lapā šeit – arī citus šī zīmola aromātus ir vērts izmēģināt. Ilgāku laiku dzīvojot bez īstu ziedu smaržām, Desarmant momentā rada iespaidu par kādu pavasara ziedu lauku spilgtos saules staros – pirmajā brīdī šķiet, kā tās ir narcises. Šodien iebāžu degunu īstos narcišu ziedos un saprotu, ka narcišu aromāts tomēr ir stipri maigāks par Desarmant. Iespējams, ka tomēr ir ceriņi… pie tam visai nikni. Atšķirībā no Death and Decay, kurš manam degunam šķiet visai dabīgs (kaut arī nav un nevar būt), Desarmant nekļūdīgi sajūtami aldehīdi. Konceptuāli var teikt, ka arī Desarmant ir par to pašu “death and decay” tēmu, jo La Perfumerie Moderne aromāti esot veidoti iedvesmojoties no mazas aizvēsturiskas smaržu pudelītes, kas atrasta kādā pussabrukušā hotelī… Smaržu izskaņā pēc stundām 3-4 uz rokas parādās slavenais parfīmfanu bieds – vecā trauklupata – tomēr to var veikli novērst, uzpūšot jaunu Desarmant porciju un atkal apreibināties ar ilūziju par tuvojošos pavasari.

Screen shot 2016-04-12 at 11.30.33 AM

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *