Rožu kavalieri un armēņu papīriņi

 

Screen shot 2016-06-08 at 8.57.19 AMŠveices parfimēru Endiju Taueru (Andy Tauer) man vienmēr gribējies saukt par rožu kavalieri, jo roze ir ļoti nozīmīgs elements Tauer Perfumes aromātu sarakstā – Incense Rose, Une Rose Chypree, Une Rose Vermeille, Une Rose de Kandahar… Tieši pateicoties Taueram, es uzzināju, ka rozes aromāti var arī nebūt sievišķīgi. Ne velti slavenais britu parfimērs Rodže Davs (Roja Dove) ir teicis, ka “rozei nav ne peņa, ne vagīnas” – tobiš nav dzimuma. Uz sievietes ādas roze smaržos sievišķīgi, bet uz vīrieša ādas – vīrišķīgi. Runā, ka roze vīriešu parfimērijā esot jaunākais trends. Endijs stāv pāri modei, viņš pats to nosaka.

Rozei veltīts arī spilgtākais aromāts Tauera jaunajā zīmolā Tauerville, kurš atšķiras no viņa tradicionālā Tauer Perfumes aromātiem vispirms jau ar izmēru. “Flash” aromāti tiek pārdoti tikai nelielās 30 ml un 10 ml pudelītēs un stila ziņā ir vieglāk saprotami nekā Tauer Perfumes visai sarežģītie mākslas darbi. Tauerville Rose Flash noteikti ir love it or hate it aromāts. Tumšsarkanā damaskas roze ir ļoti spēcīga, dziļa un bagātīga, bet iesākumā visai asa. Varētu teikt, ka šis aromāts, kas arī pēc krāsas atgādina sīrupu, ir salds, bet tas nav viennozīmīgs saldums. Tas ir arī nedaudz rūgtens – gluži kā īstā bulgāru roze. Pateicoties tam, ka Endijs prasmīgi izmanto gan dabīgas, gan sintētiskas vielas, šis aromāts atstāj dabisku iespaidu, bet tai pat laikā ir noturīgs. Rose Flash tiek raksturots kā perfume, tātad smaržu koncentrācija šajā aromātā ir ap 20%. Pieļauju, ka kāds drosmīgs vīrietis varētu šo smaržu izmēģināt.

Screen shot 2016-06-07 at 9.58.39 PM

Bet tagad par vēl kādu rozes aromātu, kurš nesen negaidīti nonāca manās rokās. Patiesībā man būtu vajadzējis atrast jaunu īpašnieku ceļojuma izmēra pudelītei ar pelēcīgi violeta toņa vielu, tomēr nekādi nespēju no šīm smaržām šķirties. Kaut arī OUD Satin Mood nosaukumā roze pat nav minēta, šīs smaržas ir visai līdzīgas Rose Flash. Tas pats tumši dūmakainais aromāts, tikai mazliet atjaukts ar ūdeni, samaisīts ar vijolīšu ziedlapiņām un apbārstīts ar pūderi. Satin Mood ir slavenā armēņu izcelsmes franču parfimēra Kurkdžana (Francis Kurkdjian) radīts aromāts, kas ietilpst nesen izlaistā ūdam veltītā sērijā. Par laimi austrumniecisko ūdu šajās smaržās vispār nespēju sajust. Iespējams, ka tas nekrīt uz nerviem tāpēc, ka ir dabīgs? Spriežot pēc cenas, tā tas varētu būt. (Ja jūs vēl nezināt, kas ir ūds, tad pēc tā stipri ož viss Galerijas Rīga pirmais stāvs, jo kāds no veikala Kristiana smaržu zīmoliem nesen reklamēja savu jauno vīriešu aromātu ar oud.)

Screen shot 2016-06-07 at 9.53.57 PM

Arī Fransiss Kurkdžans ir īsts rožu kavalieris. Jāpiemin A la Rose aromāts, kas izlaists viņa vadītā zīmola Maison Francis Kurkdjian paspārnē, vai jaunākais Elie Saab rozes aromāts, kuru varat pasmaržot arī dažos Rīgas veikalos. Tomēr parasti Kurkdžana aromāti man šķiet pārāk sievišķīgi un pat komerciāli. Pagāja ilgāks laiks, kamēr atšķetināju OUD Satin Mood pievilcības noslēpumu. Šis “satīns” ļoti atgādina Papier d’Armenie La Rose kvēpināmos papīriņus. Ar smaržām un benzosveķiem piesūcinātos papīriņus pēc senas metodes izgatavo tikai un vienīgi Francijā. Papier d’Armenie var ne tikai kvēpināt, bet arī nēsāt somiņā vai ielikt veļas skapī. Fransiss Kurkdžans ir radījis aromātus vairākiem “armēņu papīriņiem”, tai skaitā La Rose variantam, kuru es absolūti dievinu. Acīmredzot, šī dūmakaini, pūderīgā roze, kuru var sajust arī OUD Satin Mood smaržās, ir Kurkdžana rokraksta tipisks paraugs. Love it or leave it!

Uzziņai: interneta veikalā Firstinfragrance OUD Satin Mood maksā 224 eiro par 70 ml pudelīti, pasmaržot Tauerville Rose Flash varat pie manis, bet, ja esat Parīzē, noteikti nopērciet kādu Papier d’Armenie grāmatiņu, kas tur maksā tikai divarpus eiro!

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 atbildes Rožu kavalieri un armēņu papīriņi

  1. Annija saka:

    Ai, man gribas pamēģināt visu Tauerville līniju. Man ir Tauer paraudziņu komplekts – lielākā daļa no izmēģinātajiem aromātiem man ļoti patīk, kaut gan tās nav viegli saprotamas un patērējamas kompozīcijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *