Atelier Cologne Oud Saphire – ne tikai zilačiem!

Neatceros, ka dzīvē būtu satikusi kādu vīrieti ar īpaši zilām acīm. Ak, jā – Harijam Kuharjonokam no “Kriminālās Ekselences Fonda” bija ļoti gaišzilas, kas bija īpaši pamanāms siera “Smaids” reklāmā.  Un, iespējams, Alēnam Delonam arī dažās fotogrāfijās izskatās visai zilas. Bet vai gluži “safīrzilas”?

Lasu aromāta Oud Saphire reklāmu (tulkojums mans no angļu valodas): “Lēmums bija negrozāms. Viņa neturpinās dzīvot pēc citu noteikumiem. Šobrīd nekam citam vairs nebija nozīmes – tikai skatīt viņa safīrzilās acis, tikai dzirdēt viņa mierīgo balsi. Tikai tagad kopā ar viņu, viņa beidzot jutās gatava rakstīt pati savu stāstu.”

Aromāta Oud Saphir autoram parfimēram Žeromam Epinetam (Jerome Epinette) acis noteikti ir brūnas. (Skatīt attēlu, kas ņemts no interneta).

Visdrīzāk, ka šī aromāta radīšanai viņu iedvesmojusi zīmola Atelier Cologne īpašniece un aromātu kuratore Silvija Gantere (Sylvie Ganter). Starp citu, redzamajā foto tieši viņa pozē blakus Žeromam, nevis parfimēre Olīvija Džakobeti, kā apgalvots getty images foto parakstā.

Bet pietiks runāt riņķī un apkārt! Galvenais, ko gribēju pateikt – man ļoti patīk šis Oud Saphir, kuru 2014. gadā īpašā metāliskā līnijā izlaidis zīmols Atelier Cologne. Kā gan citādi es būtu tik veikli izlietojusi visu paraudziņa pudelīti! Kaut arī austrumnieciskais ūds (oud) nav mana vismīļākā aromātu sastāvdaļa, šī Latvijas ziema lika novērtēt eksotiskās vielas, kuras vismaz kaut cik sasilda. Kā var lasīt nošu aprakstā, Oud Saphir izmantots oud accord, kas nozīmē, ka šis nav tīrs oud, bet jau “piejaucēts” – skaidrs, ka sintētiskas, ne dabīgas izcelsmes. Smaržu iesākumā jūtama arī spirgta bergamotes nots, nedaudz ādas, bet izskaņā – vaniļa un kaut kas muskuss. Šajā gadījumā tas nāk no ambrettes sēklām, kas, kā noskaidroju, ir augu izcelsmes muskuss un manam degunam šķiet jau daudz pieņemamāks par balto sintētisko.

Vairs neatrodu, kur interneta džungļos lasīju par to, ka Žeroms mēdzot ķert iedvesmu šļūcot cauri Ņujorkai, izslējis degunu gaisā kā antenu. Varu saderēt, ka Oud Saphire radies, uzķerot vēsmu no kāda garāmgājēja, kurš sapūties ar Le Labo Santal 33. Šis aromāts okeāna otrā krastā pirms gadiem pieciem esot bijis sajūtams katrā hiper-stilīgā pasākumā. Salīdzinājumā ar Oud Saphire Santal 33 ir tāds kā… dīvaināks. Esmu pavadījusi neskaitāmas dienas kopā ar šo aromātu, tā arī netiekot gudra – patīk man tas vai nē… Toties par Oud Saphire nav šaubu – izlietotu ziemas laikā pat litru!

Izrādās, ka esmu neapzināti sekojusi Žeroma veidotājām smaržām jau gadiem. Iepriekš mani uzrunājuši tādi aromāti kā Rose Anonyme (no tā paša Atelier Cologne) un vesela rinda zviedru zīmola Byredo aromātu – īpaši jāizceļ jaunākais Velvet Haze. Žeroma aromāti ir perfekti nostrādāti, samtaini, pietiekami bagātīgi un dziļi, bet ne uzbāzīgi, tie piekļaujas ādai kā smags zīds vai mīksta plīša audums. Sadarbībā ar Byredo tapuši arī visai eksperimentāli aromāti, piemēram, Pulp, kas saldi smaržo pēc puvušiem augļiem, bet tai pat laikā ir absolūti neatvairāms. Kas attiecas uz tām neatvairāmi safīrzilajām acīm – varbūt labi, ka neesmu tās satikusi? Citādi nez vai vispār rakstītu šo blogu…

Oud Saphir un citus Atelier Cologne aromātus var paostīt Debenhams veikalā Spicē, vai pasūtināt paraudziņus interneta veikalā firstinfragrance šeit.

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *