Kāds mans vīriešu kārtas draugs, kurš nedzīvo LV un pat nerunā latviski, uzzinājis, ka esmu parfimērijas entuziaste, izstāstīja sekojošu gadījumu. Bijis tā. Kāds kolēģis kopīgā iedzeršanā, daloties pieredzē, ieteicis izmēģināt Grey Flannel aromātu – sievietes uz to esot kā uzburtas un atliekot vien ar šo sapūstam iziet ielās, lai lielisks vakara iznākums būtu garantēts. Mans čoms daudz nekavējoties šo aromātu uzmeklējis un iegādājies. Kādu laiku viss gājis gludi un viņš tiešām saņēmis daudz komplimentu attiecībā uz savu pievilcīgo aromu (konkrētus ciparus viņš izvairījās minēt). Diemžēl, kādā brīdī draugs savā vīrieša naivumā izstāstījis Grey Flannel noslēpumu sievai. Savu kļūdu viņš aptvēris tikai brīdī, kad, dāsni apšļakstījies ar GF, atkal grasījies iziet no mājas. Lieki teikt, ka zaļo pudeli viņam nācies nobāzt vistālākajā plauktā, jo ik reizi, kad viņa roka pastiepās pēc GF, ģimenes ligzdai pārklājās melna ēna.
Saprotams, ka šis stāsts arī manī izraisīja nepārvaramu interesi iepazīties ar leģendāro “flaneli”. Laimīgā kārtā tobrīd paraudziņus vēl varēja iegādāties pie firstinfragrance.com (šobrīd flanelis izskatās izpirkts). “Pelēkais flanelis” tiek ražots kopš 1975. gada un to atrast internetā (kaut vai amazonā) nav īpašu problēmu un tas arī nav dārgs. Tomēr ar iegādi “uz aklo” es ieteiktu nesteigties…
Šis aromāts noteikti ir nosaucams par elegantu, klasisku un pietiekami mūsdienīgu valkāšanai, bet tajā noteicošā ozola ķērpja (oakmoss) nots jums noteikti atsauks atmiņā bērnībā sajustās Dzintara smaržas vai odekolonus. Paņemiet, kaut vai to pašu veco labo Zīlīti, kura gan ir mazliet siltāka un ne tik zaļa kā Grey Flannel, kur spēcīgi sajūtamas arī galbanum notis. Šis aromāts varētu pozitīvi iedarboties uz sievieti ar Merilinas Monro kompleksu, kura meklē atbalstu stipri vecākos vīriešos, kompensējot bērnībā izjusto tēva trūkumu. Iespējams, ka sajūtot šo smaržu sev blakus, šāda sieviete sajutīs nepārvaramu vēlmi ierāpties jums klēpī. Tomēr, var iznākt arī radīt tāda vīrieša iespaidu, kurš mazliet sajaucis gadsimtus. Katrā ziņā – valkājot Grey Flannel, jāizskatās eleganti, ja nevēlaties, lai jūs notur vienkārši par pēdējo losi. Rūtains flaneļa krekls šeit nederēs – tikai un vienīgi uzvalks vai vismaz balts krekls!
Geoffrey Bean – slavenā “flaneļa” zīmola radītājs bijis viens no slavenākajiem Ņujorkas sieviešu modes dizaineriem 60.-70. gados. Tāpēc nevilcinājos arī pati “flanelīti” izmēģināt – galu galā arī pudeles dizains šķiet ļoti stilīgs. Iesākuma akords priekš manis bija par asu (ja uzreiz neatminat galbanum noti, tad mēģiniet atcerēties Chanel No 19!), bet aptuveni pēc stundas iestājās patīkams periods, jo sajutu arī vetivēriju. Jau sliecos rakstīt ieteikumu sievietēm nevairīties pašām izmēģināt šo smaržu, kad notika neparedzēts pagrieziens un es uz savas ādas sajutu Secretions Magnifique metāliski jonizēto smārdu. Līdz ar to mans romāns ar “flaneli” tika nocirsts pašā saknē. Laimīgā kārtā pēc dušas nekas daudz uz ādas vairs nepalika un murgi naktī nerādījās.
Meklējot Grey Flannel retro reklāmas, uzdūros izcilam Monsieur Rochas kopīraita paraugam, kas labi sasaucas ar šī stāstiņa tematu. Hmm, varbūt ieteikt šo odekolonu manam augšminētajam draugam?