Kalni atdzīvojas jaunajā Tauer Perfumes aromātā!

“The hills come alive with a sound of music!” – tā, virpuļojot kalnu pļavā, dziedāja Džūlija Endrjūsa filmā “Mūzikas skaņas” un tā ir mana pirmā asociācija, smaržojot vienu no jaunākajiem Tauer Perfumes aromātiem, kas saucas L’Air des Alpes Swisses. Strikti ņemot, gan mūķene Marija virpuļoja pa Austrijas teritoriju, tomēr kalni tie paši un arī gaiss, droši vien, smaržo līdzīgi. Bez tam, filmas beigās dziedošā ģimene kā reiz caur Alpu grēdām nokļuva drošajā Šveices pusē.

Kā tad smaržo šis kalnu gaiss? Tas noteikti atkarīgs arī no gadalaika. Šis “gaisa paraugs” ņemts pavasarī, jo arī puķu smarža ir klātesoša. Ēdelvaiss gan buķetē nepiedalās, (kurš gan zina, kāda tam smarža!), bet tā vietā smalkas notis spēlē orhidejas un lilijas. Spirgts, nedaudz ozonisks svaigums uzvējo no sniega klātajām virsotnēm, sajūtama meža un mitras zemes klātbūtne. Ja esi augstu kalnos, tad, noteikti kājās ir kārtīgi zābaki – arī šo ādas noti arī var sajust aromātā. Asociācija ar tikko izmazgātu veļu, iespējams, nāk no kāda veļaspulvera, uz kura paciņas attēloti kalni? Vai arī tā smaržo Marijas priekšauts?

Kaut kas liek man vilkt paralēles ar citu nesenu Tauera mākslas darbu – L’Eau. Alpos gan nezied citronkoki, kā L’Eau aromātā, bet kopīgā pelākā ambra un tāda kā pūderīga izskaņa šos abus aromātus satuvina. Iespējams šis “Alpu gaisa aromāts” iesākumā bijis ieplānots kā turpinājums pamatelementu līnijai – L’Eau, L’Air… varbūt tālāk sekos arī – zeme un uguns? Starp citu, gaisa tēma Taueram ir tuva jau no seniem laikiem – viņa slavenākais aroms līdz šim ir L’Air du Desert Marocain jeb Marokas tuksneša gaiss. Tomēr jauki, ka Endijs Tauers līdzīgi mūsu Sprīdītim, izceļojies pa svešām zemēm, atgriezies pats savās mājās un atradis iedvesmu turpat Šveicē. Jau drīz arī es došos turp, lai “nogaršotu” īsto Alpu gaisu – lidmašīnas biļete jau kabatā!

Ak, jā – aromāta noturība ir izcila, kā jau ierasts Tauer Perfumes aromātiem. Kalni jūs pavadīs visu dienu! Smaržas var pasūtīt interneta veikalā firstinfragrance.com, to cena ir 125 eiro par 50 ml. Arī Viļņas veikaliņā ar neatvairāmo nosaukumu Visokiu Daiktu Krautuvele viss no Tauera ir pieejams.

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *