N-Cigale. Smaržīgās cikādes, dziedošās smaržas

screen-shot-2016-11-23-at-11-22-45-am

Vai esat dzirdējuši cikāžu balsu ierakstu, kurš izklausās pēc baznīcas kora dziedāšanas? Ja nē, noteikti noklausieties šeit. Šo hipnotisko ierakstu Alvis Hermanis izmantoja izrādes “Brodskis/Barišņikovs” īpašās atmosfēras radīšanā. Pateicoties cikāžu korim radies arī 2010. gadā dibinātā franču zīmola N-cigale koncepts – ne velti šīs smaržas tiek dēvētas par Les Chants Parfumes.

Cikādes esot starpnieces starp debesīm un zemi, tās savienojot mirušo un dzīvo pasaules – tā rakstīts N-cigale mājas lapas ievadā. Šķiet, ka N-Cigale grib nogāzt no troņa svēto skarabeju, jo megastilīgais veikals Marseļā piedāvā ne tikai smaržas, bet arī rotas, aromātiskās sveces un interjera priekšmetus un kopumā rada iespaidu par templi, kurā tiek piekopts cikāžu kults.

Iespējams, ka cikādēm patiešām ir kāds mistisks uzdevums, katrā ziņā, tām izdevās savienot mani un Franciju. Tas notika tā. Pirmo reizi par N-cigale izdzirdēju no lietuviešu parfimēra Aista Mickevičius, kurš sarunā pieminēja jaunu vīģes aromātu. Vīģes! Man tas ir burvju vārds, kopš brīža, kad pirmo reizi satikos ar Philosykos aromātu. Laimīgi sagadījās tā, ka jau pavisam drīz draudzene atveda iekārotos paraudziņus kā dāvanu no Parīzes smaržu veikaliņa Sens Unique, kuru vada bijusī rīdziniece Renāta. Tā nu cikādes mani savienoja ne vien ar Parīzi, bet arī ar Renātu un pat ar Marseļu, jo tieši tur atrodas N-cigale mājvieta.

Vīģei veltīti pat veseli divi N-cigale aromāti un neviens no tiem neliek vilties. Nāksies vien salīdzināt tos ar Olīvijas Džakobeti klasisko Diptyque Philosykos (Ēzeli zini? 🙂 ) Tad nu varu jums pavēstīt, ka Figue Fresh ir visai līdzīgs Philosykos, tikai nedaudz asāks. Tajā ir pa pilnam zaļu vīģes lapu, bet nav kokosa nots, kas tik neuzkrītoši atmaidzina “to, kurš draudzējas ar vīģu koku”. Aromāta izskaņā uzvēdī visai spēcīga jūras nots, kas padara Figue Fresh visai sportisku – labā ziņa džekiem, kuriem Philosykos bijis par saldu.

Otra vīģe – Figue Oriental, ir pat stipri atšķirīga no Philosykos – tai piemīt patīkama, silta mandeļu piena smarža. Fragrantica smaržu enciklopēdijā Figue Oriental aprakstā vīģes nots pat netiek pieminēta – tomēr domāju, ka tā ir kļūda. Ja man būtu jāizvēlas starp šīm divām vīģēm, es noteikti ņemtu austrumniecisko – vismaz tā man šķiet ziemā.

Pirmo reizi cikāžu dziedāšanu “dzīvajā” dzirdēju Sočos, kur tās bija paslēpušās priežu zaros. Laikam jau arī Marseļā cikādēm piemīt paradums dziedāt priedēs, tāpēc divi aromāti veidoti, ņemot par pamatu skujas. Diemžēl, Pin Mystic man pārāk atgādina Spodrības Skuju Ekstraktu – kuru es patiešām ļoti mīlu, tomēr smaržu formātā tas vairs nešķiet pietiekami smalks.

Visi N-cigale aromāti sakārtoti pēc pretējo polu principa. Otrs priedes armomāts – Pin Des Calanques – ir silts un saulains un rada vēlmi tūlīt pat visu pamest un doties uz Francijas Dienvidu piekrasti, kur nedaudz uz leju no Marseļas atrodas Les Calanques klinšotais dabas parks. Cik nu spēju noskaidrot internetā, par “kalančām” šeit tiek dēvētas piejūras klintis. Uz baltajiem akmeņiem aug nelielas, apaļīgas priedītes (ne jau mūsu mastu priedes) un, saulē sakarstot, izplata ko līdzīgu Pin Des Calanques smaržai. Ļoti labs aromāts ziemai LV, jo tas ļauj iztēloties dienu saulē sasilušā priežu mežā, kad basām kājām dodies pa taciņu uz jūru.

Labprāt paliktu šajās brīnišķīgajās vasaras fantāzijās, bet vēl jāpiemin arī lavandas aromātu pārītis – Black Lavender un Lavande Velours. Arī jau tik apnikušajai lavandai (kura nepatīk kodēm, bet, kā izrādās, patīk cikādēm) zīmola radītājs Patrick Veillet atradis interesantu draudzīgo nošu kompāniju, padarot lavandas skanējumu visai oriģinālu. Arī šajā pārītī viens – Lavande Velours – ir asāks un svaigāks, bet Black Lavender – noslēpumaināks, saldāks un dūmaināks.

Kopumā šis ir ļoti pārliecinošs, atšķirīgs un kvalitatīvs zīmols, kuram ir vērts pievērst uzmanību arī izcilā, mūsdienīgā pudeļu dizaina dēļ. Cik saprotu, šīs pudeles radītas tik lielas (120ml!), lai aromātu varētu brīvi pūst uz visām pusēm – gan drēbēm, gan mēbelēm, gan visur citur telpā. Ņemiet līdzi kaut uz sporta zāli!

Pasūtināt aromātus var N-cigale mājaslapā un tie tiks piegādāti tieši pie jūsu durvīm. Tikai brīdinu – atrodiet veidlapā vietu, kur ierakstīt savu tālruņa numuru, citādi pakai ir visas iespējas nomaldīties Latvijas kurjerpasta džungļos, kā jau tas notika ar manējo. Ja esat Marseļā, apmeklējiet N-Cigale cikāžu templi, bet, ja iznāk būt Parīzē, iegriezieties Sens Unique veikaliņā, kur var iepazīties ne tikai ar cikādēm, bet arī citiem jaunumiem nišas parfimērijā.

screen-shot-2016-11-23-at-11-24-20-am

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *