Cherchez La Femme! Sammarco perfumes

screen-shot-2016-12-10-at-1-41-47-pm

Džovanni sievietes nenogalina, viņš tās patiešām mīl. Izskatās, ka pat dievina. Itāļu-šveiciešu zīmola Sammarco aromāti radīti, iedvesmojoties no konkrētām sievietēm, kuru personības parfimērs gan ne vienmēr grib atklāt. Man šķiet, kaut kas Džovanni tomēr ir kopīgs ar Grenuiju no Patrika Zīskinda grāmatas “Parfīms. Stāsts par kādu slepkavu”. Vai gan vispār iespējamas citas asociācijas ieraugot fotogrāfiju, kura pavada rudmatēm veltītās smaržas Ariel? (protams, ja neskaita veļaspulveri un Disneju…). Pats autors šo sava sievietes ideāla iemiesojumu pudelītē sauc par zaļu, puķainu pūderi. Tā sirdsnotīs ir jasmīns, roze, osmantus tēja un vijolītes, virsnotīs – mandarīns, ingvers un šķipsniņa tabakas, bet pamatu veido sandals. Man šis aromāts sāk reāli iepatikties apmēram stundu pēc uzsmidzināšanas, kad noplacis virsnošu asums un sākas sandala uznāciens.

Jaunā zīmola aromātus (pirmais aromāts radīts 2013. gadā) papildina arī fotogrāfijas. Ja man būtu jāizvēlas kāds no Sammarco aromātiem pēc attēliem, es kā pirmo ņemtu Bond-T, jo melnbaltais foto ir mana vājība. Ideja aromātam radusies viesojoties šokolādes fabrikā Pizā, tomēr šis nav tradicionāli saldais deserta aromāts – ne velti fotogrāfijā redzamajai sievietei lūpu kaktiņā ir cigarete. Ja parasti deserta (gourmand) aromāti piestāv princesēm pūdercukurā, tad šis ir īsts gardēžu-veču aromāts. Šokolādes notis, kas sajūtamas iesākumā, ir pavisam melnas, arī aromāta tonis ir tumšs. Pēc stundām trim-četrām labi sajūtama arī pačūlija. Kompozīcija nenoliedzami oriģināla, jo parasti šādā aromātā neiztiktu bez saldas vaniļas vai tonkas pupiņām, kas šeit nav pamanāmas.

Savukārt, izvēloties aromātu pēc aprakstītajām smaržu notīm, es izvēlētos Vitrum, kurš radīts pēc žurnālistes Franciskas pasūtījuma. Jo tajā ir visi mani favorīti – vetīvers, roze un melnais pipars. Tomēr vetīvers šajā aromātā ir pārāk dabīgs un nepavisam neatgādina manus iecienītos vetīverus – Etat Libre d’Orange aromātu Fat Electrician vai Creed Vetiver. Laikam jau spēcīgā koncentrācija vetīveru padara citādu – smagu un eļļainu.

Galu galā no četriem aromātiem, kuri šobrīd pieejami veikalā firstinfragrance vai Sammarco interneta lapā šeit, vistuvākais manam degunam izrādījās aromāts Alter. Tas ir viens no skaistākajiem jasmīniem pudelītē, kuru esmu savā mūžā sastapusi. Lai cik burvīga nebūtu jasmīna smarža dabā, parfimērijā sastapt patīkamu, nekaitinošu jasmīnu nemaz nav tik viegli. Faktiski vienīgie, kurus varu nosaukt ir Acqua di Parma Gelsomino Nobile un White Fire no Tiziana Terenzi.

Alter sambaka jasmīna notis papildina roze, mimoza, sandals un kaut kas noslēpumains no dzīvnieku pasaules – šo sastāvdaļu Džovanni neatklāj. Kā jau parasti, man patīk visdārgākās lietas. Ja pārējie aromāti maksā 140 eiro par 30 ml pudelīti, tad Alter ir par 20 eiro dārgāks. Tā noslēpums noteikti ir ļoti labās izejvielās, jo tieši šo sava zīmola kvalitāti Džovanni izceļ zīmola mājaslapas ievadā.

Mūsdienās smaržas parfīma koncentrācijā jau kļuvušas par retumu. Laikam jau arī es vienkārši neesmu pieradusi pie tik spēcīgām un dabīgām smaržām. Man vienkārši gribas atšķaidīt šos koncentrātus ar vismaz piecdesmit gramiem šņabja. Varbūt tā varētu sākties mana parfimēres karjera? Ar kaut ko taču jāsāk, vai ne? Arī Džovanni Sammarco patiesībā parfimēriju nav apguvis nekādās izglītības iestādēs, bet tīri pašmācības ceļā. Kādā brīdī viņš strauji izmainījis savu dzīves ceļu, pametis jau izstudētās tieslietas un pārcēlies dzīvot no Itālijas uz Šveici. Tā arī vēl neesmu uzzinājusi, kāds īsti tam bija iemesls. Tomēr domāju, ka vienīgais iespējamais izskaidrojums – Cherchez la Femme…

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *