Miskastes vilinājums. I am Trash vs Pulp

Aromāti, kas atrodas uz robežas tam, ko varētu saukt nevis par smaržu, bet gan par smaku, parādās arvien biežāk. Tā, piemēram, jaunākais, 2018. gadā izlaistais Etat Libre d’Orange aromāts I Am Trash izveidojis māksliniecisku reklāmas filmiņu, kuru noskatoties nevarēju vien sagaidīt, kad izdosies paostīt šo jauno smaržu. Tomēr filmā šī “draņķība” ar tik poētisko apakšvirsrakstu Les Fleurs Du Dechet “Atkritumu ziedi”, izskatās daudz interesantāka nekā ir beigās iznākusi… Biju sagaidījusi, ka aromātā būs arī zemes un pelējuma notis, kas taču skaidri parādās treilerī, bet nekā – tikai nedaudz ierūguši āboli, kaut kas saldi skābs, vasarīgs un visnotaļ patīkams un droši valkājams pat birojā.

Tādā gadījumā tuvāk atkritumu bedrei atrodas par desmit gadiem vecāks aromāts no zviedru zīmola BYREDO paletes ar nosaukumu PULP, jebšu mīkstums. Salīdzinot ar ELDO saldajiem puvekļiem, BYREDO augļi – āboli, upenes arī nebūt nav pretīgi, tomēr ir jūtami pārgatavojušies. Tieši tik, lai paliktu vilinošajā zonā starp patīk/nepatīk. Ir tādi aromāti, kas iesākumā pat liekas nepatīkami, tomēr reizē aicina tos izmēģināt vēl un vēl, kamēr pats nemanot esi nokļuvis to gūstā. Iespējams, ka PULP mani uzpērk ar vīģes noti, kurai vienkārši nespēju pretoties, lai vai kādā kompānijā tā neparādītos.

Laikam jau neko nepatīkami smirdīgu nišas parfimēri vairs pircējiem piedāvāt nevēlas – galu galā, vai tad smaržu vēsturē nepietiek jau ar Secretions Magnifiques? Starp citu, šis leģendārais aromāts (asinis, sperma, siekalas) tīri parfīmfanu-kolekcionāru vajadzībām šobrīd paostāms SPOTS smaržu veikalā pie K. Suns kinoteātra. Bet nesakiet, ka nebrīdināju – tā metāliskā garša mutē no ostīšanas vien jūs var vajāt labu laiku un, ja uzpūtīsiet arī uz drēbēm, tad vainojiet paši sevi. Tepat var pamēģināt arī I Am Trash – pudelītes cena par 100 ml – 130 eiro un šo es pat ieteiktu pūst uzreiz uz ādas, lai netērētu veltīgi testeru papīriņus. Ak, jā, kas attiecas uz BYREDO, šī zīmola aromāti Rīgā atrodami Debenhams veikalā Spicē.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *