Ermenegildo Zegna – labākajās itāļu amatnieku tradīcijās

Dārgi uzvalki, ja tajos iekšā nav vīrieša, mani nekad nav īpaši interesējuši, tāpēc biju palaidusi garām faktu, ka Rīgā atrodas itāļu zīmola Ermenegildo Zegna veikals. Uzzināju to tikai pateicoties smaržām. Pagājušā gada rudenī, ošņājoties pa smaržu stendiem Milānas lidostā, uzreiz pamanīju Zegna plauktu. Līdzīgi kā daudzi citi ekskluzīvie itāļu modes zīmoli (piemēram, Salvatore Ferragamo), arī Zegna piedāvā saviem klientiem ne tikai apģērbu, bet arī smaržas. Jūs teiksiet – kas tur liels, pat Zara un Reserved piedāvā smaržas! Tomēr ir smaržas (ienīstu deminutīvu “smaržiņas”, bet šeit tas būtu vietā) un ir SMARŽAS! Pateicoties labvēlīgajam Vidusjūras klimatam, Zegna aromāti Milānā mani uzrunāja īpaši spēcīgi, tomēr arī Rīgas veikalā tie neatstāj vienaldzīgu.

Jaunākā Ermenegildo Zegna aromātu kolekcija saucas Elements of Man un iznākusi 2017. gadā. Tā veltīta vīriešu sajūtām, rakstura iezīmēm un emocijām. Šeit atrodami tādi smaržu nosaukumi kā Strength, Talent, Integrity. Atbilstoši nosaukumam, Passion man reāli norāva jumtu – mazliet ādas, mazliet šmigas, mazliet dūmu… vienkārši izcils aromāts vīrietim vai arī ideāls vīrieša aizvietotājs sievietei. Tieši šīs “kaislības” dēļ ielūkojos arī Rīgas veikalā Elizabetes ielā, lai noskaidrotu, kas pieejams pie mums. Jāteic, ka smaržas ir, bet pēc tām arī ir pieprasījums, līdz ar to daži aromāti jau ir izpirkti. Tas gan vairāk attiecas uz iepriekšējo Essenza līniju, kuras aromāti atjaunoti netikšot, tāpēc iesaku pirkt bez garas domāšanas, tikko jums ir kaut kas iepaticies.

Iepriekšējā Zegna smaržu kolekcijā uzsvars nosaukumos likts uz dabīgām izejvielām un to izcelsmi. Attiecīgi arī smaržu nosaukumi – Peruvian Ambrette (sēklas, kuras izmanto, lai iegūtu augu izcelsmes muskusu), Mediterranean Neroli (vasarā apelsīnziedu smarža vīrietim baltā kreklā piestāv kā kulaks uz acs!), Indonesian Oud, Italian Bergamot. Bergamotes virsnotis ir klātesošas visos šīs līnijas aromātos un smaržās izmantota tieši Zegna ģimenei piederoša bergamotes dārza raža. Man vienmēr patīk šādi sīkumi, kas tomēr ir svarīgi, kad runājam par tik smalkām lietām kā aromāti. Visas šīs kompozīcijas ir ļoti kvalitatīvas un, ja Zegna uzvalks man varbūt īsti nederētu, tad ar smaržām greznoties neredzu nekādu problēmu! No šīs kolekcijas īpaši izcilas man likās Javanese Patchouli – silts, dūmakains pačūlijas aromāts, kuru papildina sārtā pipara, ciedra un tonkas pupiņu notis. Šodien sasmaržojos ar no laipnā pārdevēja izdīkto Haitian Vetiver paraudziņu un arī šis aromāts man šķiet vienkārši debešķīgs. No silto salu zemes dzīlēm nākusī dūmainā sakņu esence apņem mani ar tumšu siltumu, bet spirgtā bergamote uzlādē ar enerģiju.

Pēc iepazīšanās ar Ermenegildo Zegna smaržu kolekciju, man nav ne mazāko šaubu, ka arī viņa uzvalki ir tikpat izcilas kvalitātes. Patīkami iepazīties ar vecās raudzes amatniekiem, kuri netaupa uz izejvielu un kvalitātes rēķina. Zegna aromāti veidoti eau de parfum koncentrācijā un pēc definīcijas ietilpst selektīvo smaržu kategorijā ar attiecīgu cena. Nevaru precīzi atcerēties cenas Rīgas veikalā, jo pudeles ir gan 75ml gan 125 ml tilpuma. Ejiet vien uz veikalu un skatieties paši! Spriežot pēc ļoti dažādām cenām ebay, aromātiem, kuri veikalos vairs nav pieejami, vērtība tikai pieaug, tāpēc šo pirkumu varēs mierīgi uzskatīt par investīciju.

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *