Baruti kā silta un smaržīga šalle

Kad nomainām plānos mētēlīšus pret pufaikām, arī smaržas jāsāk mainīt uz biezākām. Plānie citrusu, aldehīdu un marīnie akordi salā sašķīst tūkstoš gabaliņos un nav vairs ne svaiguma, ne siltuma. Deguns sāk stiepties koncentrēto smaržu virzienā un plauktā pudelīšu priekšplānā tiek izlikts pēdējais sataupītais Black Afgano piliens. Šis Nasomatto zīmola brīnumdarbs lieliski noder siltās veļas vietā jebkurā salā. Tagad Rīgā parādījies vēl viens holandiešu zīmols, kas mērķē līdzīgā lauciņā, piedāvājot tikai nelielas 30 ml pudelītes ar parfīmekstraktiem. Arī Baruti smaržas ir īpaši izturīgas pret aukstumu – kāda nots, paslēpusies mēteļa piedurknē vienalga turpinās pīkstēt cauri putenim.

Baruti ir samērā jauns zīmols, tā pirmās smaržas izlaistas 2015. gadā, bet tam ir veiksmīgi izdevies radīt savu rokrakstu. Aprakstīšu dažus no aromātiem, kuriem tāpat katram ir savs īpašs raksturs.

Ja jau pieminēju “Melno Afgāni”, kurš gan veltīts hašišam, bet smaržo ļoti pēc ūda (oud), tad apskats jāsāk ar Baruti ūda versiju – smaržas ar nosaukumu NOOUD, aromātu, kura sastāvā ir tikai citu koku sveķi un ne piliena dārgās agarkoka ēteriskās eļļas. Nu, jā – esmu ostījusi arī arābu AJMAL smaržas, kurās izmantots īstais ūds. Tā smarža ļoti atgādina govju kūti, (tāpat kā, piemēram, Le Labo Oud 27) bet šis nav tas gadījums. Izmantojot vīnziņu leksiku, NOOUD varētu saukt par “sauso” ūdu un varbūt jums tieši šis aspekts ir tuvs. Personīgi es jau esmu pieradusi pie dabīgā ūda “govju kūts” un pat mazliet jūtu sevī atkarību no tās. Kas lai zina, kas slēpjas mūsu kolektīvās zemapziņas dzīlēs…

Kā kulaks uz acs ziemai iestājoties būs Chai aromāts, kurš viens pret vienu atgādina Chai Latte karsto dzērienu – kanēlis, kardamons, garšvielas, tēja. Kādā brīdī uzvējo arī roze, tumša un pievilcīga, kas nebūt neliedz šim aromātam būt pilnīgi piemērotam arī vīriešiem.

Daudzi latvieši sauc liepziedu aromātu par savu vismīļāko dabas smaržu, diemžēl, pudelītē liepas parasti smaržo vai nu ziepīgi, vai pārāk citrusīgi. Tāpēc noteikti iesaku pasmaržot Onder de LindeBaruti smaržas, kas veltītas Vermēra darbam “Piena meita” jebšu “Kalpone ar piena krūzi”. Kā gan citādi – Baruti taču ir holandiešu zīmols, lai arī tā dibinātājs un parfimērs Spyros Drosopoulos ir grieķis. Interesanti, ka kādā no attīstības fāzēm Onder de Linde man atgādina Tauer Perfumes aromātu Carrilion pour un Ange – abiem kopīga ir ceriņu nots un arī spēcīgā izturība. Pat, ja jums krīt uz nerviem medus smarža, (kā, piemēram, man) tomēr neatmetiet šo versiju, jo arī liepziedi taču bez medus un bitēm nav iedomājami. Vairāki komentētāji piemin skāba piena noti šajā aromātā, bet es to nu nekādi nespēju saostīt. Un paldies Dievam. Šis aromāts ir vasaras koncentrāts un ko vēl citu var vēlēties decembrī!

Dama Koupa iesākumā šķiet pārāk sīvs smalkādas aromāts, jo es neesmu īrisa nots cienītāja, tomēr kādu pusstundu vēlāk atveras citas – saldākas un ambrai līdzīgas notis, kas ir patiešām pievilcīgas. Šis aromāts ir no tiem, kuri mainās ne stundām, bet minūtēm, padarot to valkāšanu par piedzīvojumu visas dienas garumā. Līdzīgi ir arī ar Baruti bestselleru INDIGO – hiacintes, rozes, sandala, ambras un vēl veselas rindas sveķu kompozīcijas. Diemžēl, šo es pagaidām nespēju iemīlēt mastikas koka sveķu dēļ, tāpat kā Berlin im Winter, kuru jau aprakstīju agrāk.

Baruti smaržas izmēģināt var nišas smaržu veikaliņā SASCH (Tērbatas ielā) un 30 ml pudelītes cena ir 112 eiro.

Pievienotais krāsainais foto no zīmola mājas lapas!

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *