Mans Ziemassvētku brīnums. Dr. Vranjes Maserati

screen-shot-2016-12-26-at-1-04-12-pm

Es ticu, ka skaistums glābs pasauli. Mani tas glābj jau tagad. Arī smaržu veidā, jo smarža ir viena no skaistuma izpausmēm. Tā iedarbojas uz mums nepastarpināti, bet ļoti spēcīgi. Ja atceramies slaveno citātu par “žogu, ko prāts uzceļ”, tad arī smaržas visiem žogiem veikli lec pāri. Neviena cena nebūs par augstu, ja vien to samaksājot, tu varēsi vēl un vēlreiz izjust pārlaimību, kas pārņem ieelpojot kāroto aromātu.
Likās, ka iemīlēšanās smaržās manā dzīvē jau ir noiets etaps, tomēr īsi Ziemassvētkiem smaržu brīnums atkal mani pārņēma savā varā. Gluži nejauši Rīgā uzgāju vietu, kur pārdod Dr. Vranjes mājas aromātus no Itālijas. Tas bija kā smaržīgs atgādinājums par manu brīnišķīgo ceļojumu uz Florenci šī gada septembrī. Jau pirmā pasmaržotā pudelīte ar uzrakstu MASERATI man tā “norāva jumtu”, ka pat nespēju kārtīgi izpētīt visu interjera salona ADIZAINS pieejamo aromātu piedāvājumu.

Šis telpas aromāts radīts pēc Maserati luksus auto kompānijas pasūtījuma. Zilais stikla tonis izvēlēts saskaņā ar īpašo “Maserati zilo” krāsu, bet Dr. Vranjes zīmolam raksturīgā pudelīšu šķautnainā forma atveido Florences centrālās katedrāles Santa Maria del Fiore Doma kupolu. Aromāta aprakstā lasu, ka citrusu virsnotīm seko ģerānija, lavanda un levzeja jeb ķīniešu melnais pipars, bet kompozīciju noslēdz sandals, āda un muskuss. Tomēr ne vienmēr smaržu iespējams aprakstīt vārdos. Tas vienkārši neko nepalīdz. Manam degunam Maserati smaržo dižciltīgi, karaliski un senatnīgi aristokrātiski. Tajā nav nekā pārspīlēta vai kliedzoša. Tā elegance slēpjas tieši tā neuzkrītošā klātesamībā.

Nezinu, kura no notīm tieši manu degunu piesaista visvairāk – iespējams, ka tā ir levzeja (latīniskais nosaukums – litsea cubeba), par kuru aromterapijā teikts, ka tās ēteriskā eļļa aizgaiņā nogurumu, atbrīvo no bailēm, uzmundrina un tonizē. Šī auga iedarbības aprakstā lietots apzīmējums “mesmerizing” – proti, tas atstājot teju vai hipnotisku iedarbību. Acīmredzot tieši šo efektu es sajutu, jo man nebija miera, kamēr vienīgā interjera salonā pieejamā 25 ml pudelīte neatradās manā kabatā. Laimīgā kārtā tā maksāja tikai nieka 10 eiro, kaut arī tieši MASERATI ir visdārgākais no Dr. Vranjes aromātiem.
Man nepieder ne Maserati un pat ne Volga, tomēr esmu laimīga, jo, ietinusies Maserati mākonī slīdu pa Rīgas ielām pati kā luksus automašīna. Paldies Tev, Florence!

screen-shot-2016-12-26-at-1-02-08-pm

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *