Klāt silto smaržu laiks!

Screen shot 2013-09-26 at 3.39.41 PM

Viens no iemesliem, kāpēc esmu gatava samierināties ar rudens iestāšanos, ir iespēja atkal valkāt zābaciņus. Otrs – beidzot ir piemērota gaisa temperatūra, lai bez ierobežojumiem lietotu “komforta” aromātus. Oficiāli tāds jēdziens kā comfort scents – jeb smaržas labsajūtai – nepastāv un katram jau ir savs priekšstats par to, kādi aromāti viņam liek justies labi. Tomēr parfīmfanu tusiņos ar labsajūtas aromātiem saprot smaržas, kurās pārsvarā ir sandala, vīraka, koksnes, kanēļa, ingvera un citu garšvielu, dažreiz arī smalkādas notis. Tie ir absolūti neaizstājami brīžos, kad gribas mazliet siltuma un drošības sajūtas.  Sasmaržojies ar šiem sildošajiem aromātiem, jūties kā ietinies kokonā un aukstie rudens vēji vairs nav bīstami.

Ja vasarā vienaldzīgi gāju garām vīriešu nodaļas plauktam, kurā gozējas Dsquared Potion, tad nupat jau pāris reizes esmu piestājusi, lai mazliet iesmaržotos un pārbaudītu, vai tas vēl arvien ir tikpat silts un nomierinošs. Ir! Arī Comme des Garcons 2 Man (paldies Eināram par šo atklājumu) ir aromāts, kurā gribas iegremdēties līdz degunam kā pūkainā kašmira džemperī. Comme des Garcons zīmols vispār ir īsts pirmrindnieks “sildošo” smaržu frontē. Divi aromāti, kurus esmu iepazinusi un iemīļojusi – Avignon un Kyoto, iekļauti Series 3.Incense līnijā, kas radīta, iedvesmojoties no gaisotnes dažādos reliģiskos rituālos. Abu aromātu autors ir izcilais franču deguns Bertrāns Dišafors (Bertrand Duchaufour), kurš izkopis fantastisku meistarību tieši sandala, vīraka un koksnes aromātu žanrā.

Avignon man (jau atkal!) saistās ar bērnības atmiņām, kad, ejot pie bitēm, tēvs  lika sagatavot dūmekli ar saldi dūmojošiem prauliem. Pirmajā Avignon akordā noteikti ir kaut kas arī no propolisa smaržas. Man pazīstama aromātu mīļotāja apgalvo, ka viņai, sasmaržojoties ar Avignon, ik reizi skrienot skudriņas pār muguru. Ja man vajadzētu izvēlēties starp abiem tieši tagad, es tomēr dotu priekšroku Kyoto – tas ir nedaudz pieklusinātāks un, iespējams, ikdienas valkāšanai piemērotāks par Avignon. Šobrīd gan Rīgā nav nopērkams ne viens, ne otrs*, bet pastāv cerība, ka varbūt drīzumā Bogner veikala plauktiņā (par savu atklājumu šajā veikalā nesen rakstīju šeit) blakus citiem Comme des Garcons aromātiem parādīsies arī stilīgās melnā stikla pudelītes ar uzrakstu Incense! Pagaidām toties šeit var sasmaržoties ar Comme des Garcons White, kura pirmais akords acumirklī asociējas ar manām mīļākajām kožļenēm Big Red! Tik garšīgi smaržojot, depresijas atkāpjas un gribas apēst pašai sevi. Brīnos vienīgi – kāpēc tāds nosaukums? Asociāciju ķēde – kanēlis, ābolkūkas, ziemassvētki, viss apsnidzis un balts? Bet līdz tam mums vēl ir laiks…

* Pati savā laikā nopirku CDG Avignon interneta veikalā www.ausliebezumduft.de, kur (kopā ar piegādi līdz pat durvīm) 50 ml pudelīte izmaksāja zem 50 latiem.

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *