Karenas Gilbertas grāmata – smaržmīļiem un jaunajiem parfimēriem

Kaut arī  Karenas Gilbertas grāmata pirmo reizi izdota 2013. gadā, ieraudzīju to grāmatveikalā “Globuss” tikai 2018. gadā un, tā kā cena bija tikai 8.99 eur, tūlīt pat nopirku. Grāmatas autorei, kura dzīvo Londonā un ik pa laikam feisbukā piedāvā savus parfimēru apmācības kursus onlainā, ir izdevies nelielā formātā ietvert svarīgāko pamatinformāciju cilvēkam, kurā pamodusies interese par parfimērijas pasauli.

Grāmatā īsi aprakstīta smaržu ietekme uz cilvēka noskaņojumu, parfimērijas vēsture un galvenie klasiķi, doti ieteikumi deguna trenēšanai, lai iemācītos atšķirt galvenās aromātu kategorijas, kā arī raksturotas populārākās smaržu notis. Otru pusi grāmatas aizņem praktiski padomi parfimēram iesācējam un reālas receptes smaržu, eļļu, mājas aromātu un citu aromātisku lietu izgatavošanai. Nedomāju, ka šīs praktiskās zināšanas jebkad izmantošu dzīvē, tomēr ir labi zināt, ka tāda iespēja pastāv.

Man patīk grāmatas nelielais formāts un fotogrāfiju retro stils, noformējums ir gan sievišķīgs, bet arī neiebrauc pilnīgā “laumiņu pasaules” kategorijā. Fotogrāfijas īpaši noder praktiskajā daļā, kur soli pa solim parādīts, kā un ko pareizi jaukt. Vienīgais, ko var uzskatīt par nedaudz novecojušu ir burtu stils nodaļu virsrakstos, bet visiem zināms, ka nekas nenoveco tik ātri kā grafiskais dizains (ja neskaita Leonardo di Kaprio draudzenes, protams).

Grāmatas valoda arī ir pietiekami vienkārša, lai to varētu lasīt angliski cilvēks arī šīs valodas pamatzināšanām.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *