Vīns un svētās asinis. Sangre Dulce no Stragers Perfumery

Mākslinieciskajā parfimērijā arvien vairāk pārklājas dažādu mākslu robežas. Smaržas un mūzika, smaržas un māksla, smaržas un… kino? Lai pilnībā izbaudītu un novērtētu 2019. gadā radīto aromātu Sangre Dulce, jānoskatās divas kinofilmas vai vismaz to treileri. Nezinātājam tumšsārtās krāsas saldenais aromāts var šķist gluži nevainīgs, bet tā iedvesmas avoti ir visai skarbi – Alehandro Hodorovska kulta filma Santa Sangre (1989) par kādu visai asiņainu reliģisku kultu, un franču Climax (2018), kurā stāstīts par kādas deju grupas dalībniekiem, kas ballītē netīšām sadzeras LSD sangriju, un kas no tā iznāk. (Klikšķiniet uz filmu nosaukumiem, lai noskatītos treilerus).

Taizemiešu zīmola Strangers Parfumerie dibinātāja Prin Lomros pirmā izglītība ir kinorežija un kino ir viņa galvenais iedvesmas avots. Vairāki viņa aromāti veltīti tieši filmām vai kinofilmu varoņiem – piemēram, Oliveram no filmas “Sauc mani savā vārdā”. Viens no maniem mīļākajiem Prina Lomrosa veidojumiem – Fume ma Peau – radīts iedvesmojoties no Žana Lika Godāra filmas Week-end.

Nav nekādu šaubu, ka Prins Lomross ir uzlecošā mākslinieciskās parfimērijas zvaigzne. Pārliecinošs mākslinieciskās parfimērijas “jaunā viļņa” pārstāvis, pie kura es pieskaitu zīmolus un parfimērus, kuri pārkāpj žanru un mākslu robežas (par dzimumiem nerunājot). Pirmie, kā šī virziena pārstāvji, man ienāk prātā Timothy Han un Charenton Macerations (klikšķiniet un iečekojiet!)

Bet turpināsim par “saldajām asinīm” jeb Sangre Dulce. Nav nemaz jāredz filma par sazāļoto vīnu, lai saprastu, ka arī saldais sarkanvīns “sangria” ir turpat tuvumā. Tas atrodas arī pašā nošu saraksta galvgalī, bet turpinājums ir tik iespaidīgs, ka siekalas saskrien mutē ne tikai vampīriem – sangria, zemenes, sarkanais apelsīns, brūnais cukurs, medus, karamele, kanēlis, rožūdens, granāts, tabaka, ilang-ilang, kļavu sīrups, pačūlija, peru balzāms, benzosveķi un cibets.

Kopā tas viss rada patīkami saldu, dīvainu, bet ne šķebinošu smaržu, kas tā vien prasās “pēc vēl”. Pati esmu izlietojusi tikai testera pudelīti, bet jau jūtu zināmu atkarību. Lai gan Sangre Dulce, kā jau solīts, ir salda smarža, tomēr īsti starp “gourmand” deserta smaržām neiederas. Tajā ir kaut kas nedaudz “disturbing” – latviski runājot satraucošs. Bet arī ne tik daudz, lai piekabinātu šim aromātam brīdinošu uzlīmi +16. Tomēr kādai manai paziņai pēc pāris stundām, kas pavadītas ar Sangre Dulce, paliek slikta dūša… Domāju, ka pie tā vainojams cibets, kurš aromātam piešķir nedaudz izvirtīgu dzīvniecisku noti. Man pašai gan tā šoreiz nemaz netraucē. Laimīgā kārtā, šajā parfīmā nav tās metāliskās pieskaņas, kas vēl ilgi paliek degunā, pēc ELDO Secretions Magnifiques – cita aromāta par asiņu tēmu, ošņāšanas.

Vārdu sakot, Sangre Dulce man patīk! Taisnību sakot, man patīk pilnīgi visi līdz šim iepazītie Prina Lomrosa aromāti – arī viņa populārākais un godalgotais gardumiņš Cigar Rum vai veltījums taizemes virtuvei Salted Green Mango, kurš vēl gaida savu īsto stundu vasarā.

Šobrīd Strangers Parfumerie aromātus un arī testerus par pilnīgi pieņemamu cenu (70 eiro par 30 ml) var iegādāties gan viņa mājas lapā (kur atrodami arī testeri), gan Viļņas veikaliņā VDK, kas atrodas mākslinieku rajonā Užupis. (Ja kas, dodiet ziņu, piegādāšu!) Iesaku negaidīt, kamēr pagaidām vienkāršais pudelīšu dizains tiek mainīts uz ko dārgāku.  Šis ir tas gadījums, kad saturs ir daudz vērtīgāks par pudelīti – atšķirībā no tik daudz un daudziem aromātiem kosmētikas veikalos.

 

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *