Hyde. Veltījums Edgaram

Tagad zinu, kā smaržoja Edgars brīdī, kad ieradās pie baznīcas īsi pirms Kristīnes un Akmentiņa kāzām! Es te runāju par filmas “Purva bridējs” (“Edgar i Krisķina”) versiju, nevis Blaumaņa noveli. Atcerieties – pirms pašām beigām viņš atkal strādāja mežā pie ogļdeģiem? Nu, lūk, un viņš smaržoja pēc Hyde! Nekādi vīraki un pat lilijas nespēja pārmākt spēcīgo darvas un dūmu aromātu, ar kuru bija piesūcies Edgara vecais praķītis…

Jaunākais holandiešu zīmola Hiram Green aromāts Hyde, kurš saņēma šī gada The Art and Olfaction Awards galveno balvu, vispār ir ļoti latvisks un atpazīstams. Vieniem tas atgādina melno pirti, citiem – smaržu, kas nāk no vilnas dzijas, kas mazgātas ar saimniecības ziepēm, bet tā jau arī ir tā pati darva. Hyde ir nepieradināts aromāts, savā ziņā tikpat traks kā Edgars. Pietiek ar vienu “pūtienu” un lauki ienāk pilsētā. Tik tālu nu esam nonākuši – tik civilizēti kļuvuši, ka, lai iegūtu īstuma smaržu, jāpērk smaržas pudelītē.

Hyde (info par nosaukuma nozīmi atrast nevarēju pat meklējot holandiešu valodā), šķiet, nav īsti raksturīgs Hiram Green izsmalcināto smaržu kolekcijai. Līdz šim gan esmu iepazinusies tikai ar Moon Bloom, kas ir īsta tuberozes esence, balles karaliene, kurai blakus šis “Edgars” šķiet kā no pilnīgi citas operas iemaldījies.

Arī elegantā dizaina pudeles ir tik fotogēniskas un perfektas, ka nekad negaidītu atrast kādā no tām kaut ko tik mežonīgu kā Hyde. Bet tādas nu ir tās “mākslinieciskās” smaržas ­– neparedzamas un neierāmējamas. Starp citu, Hiram Green aromāti ir 100% dabīgi un pat vegāniski. To autors Hirams Grīns (dzimis Kanādietis, kas manā iztēlē uzreiz saistās ar milzīgiem mežiem) jau kopš 2013. gada ar saviem darbiem mēģina pierādīt, ka arī dabīgi aromāti var būt noturīgi, ekspresīvi un izteiksmīgi – tas viņam izdodas par 100%, ar ko arī viņu apsveicam!

Tagad nu gaidu brīdi, kad “Edgars” nomierināsies, kļūs piekļāvīgs un mīļš un sāks smaržot pēc Hyde nošu sarakstā apsolītās vaniļas… Vai man pietiks Kristīnes pacietības, nezinu – kā būs, tā būs. Bet man jau patīk arī dūmi un darva.

Ja gribi smaržot “kā Edgars” – nāksies šķirties no 155 eirikiem zīmola online veikalā šeit, vai arī pasūtināt paraudziņu par 9 eiro šeit, bet vienmēr jau paliek variants sakurt bērza malkas ugunskuru un pāris stundas pie tā pasēdēt. 🙂

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *