Neela Vermeire Creations Ashoka – no karavadoņa par budistu (ko katram novēlam)

Screen shot 2014-04-02 at 9.14.21 AM

Neela Vermeire Creations ir zīmols, kuru iedvesmo Indijas senā vēsture un kultūra. Tā aromātos tiek izmantotas īpaši retas un dabīgas izejvielas. Iesākumā tieši tas mani darīja visai piesardzīgu. Viens mililitrs pilnīgi dabīga aromāta, ko saņēmu no kādas etsy smaržu darbnīciņas, pilnībā okupēja manu smaržu kastīti pat neatvērtā veidā. Tomēr aromāta Ashoka nošu saraksts vien jau lika mutē saskriet siekalām. It kā nepietiktu jau ar tādu greznību, kā lotosa ziedi (Hermes Un Jardin Sur le Nil) un vīģes (Diptyque Philosykos), visam vēl pievienots sandals, vetīvers un pelēkā ambra! Lūk, Ashoka recepte:

Virsnotis: lotosa ziedi, roze, hiacinte, vīģu lapas,

Sirdsnotis: osmantus tēja, saldā akācija, īriss, sandals, jasmīns, vīģe, ģerānija, ilang-ilang

Pamatnotis: egle, mirres, ciedrs, sandalkoks, vaniļa, pelēkā ambra, bērzs, vetīvers, smalkāda, stirakss, heliotrops.

Domājot par Indiju, iztēlojos milzīgu ļaužu daudzumu, troksni un netīrību. Tomēr tur ir arī brīvība, siltums un vēl klāt mazliet bezgaumības un vīraka. Acīmredzot, manam priekšstatam, kas veidojies no kinofilmām un TV ziņām, nav daudz kopīga ar realitāti, jo Ashoka ir izcili gaumīgs un nepavisam ne vīracīgs. Bet Nīla (zīmola īpašniece un veidotāja), kas pavadījusi Indijā bērnību, jau gan labāk zina, par ko runā. Šajā gadījumā aromāts veltīts Indijas imperatoram Ašokam, kurš iesākumā bijis bargs karavadonis, bet piepeši kaujas laukā piedzīvojis atklāsmi un pievērsies budisma, taisnīguma un līdzjūtības sludināšanai. (Raidu savas lūgšanas, lai līdzīga pārvērtība notiktu arī ar Putina kungu – un pēc iespējas ātrāk!) 

Pirmie Ashoka akordi ir pavasarīgi zaļi, grūti izšķirt kādu noteiktu noti, man tie saistās ar zaļiem ziedu kātiem, narcisēm. Arī pats smaržu substances tonis ir zaļganīgs. Jau no paša sākuma aromātam cauri vijas patīkamas vaniļas un sandala notis – tās neliek mieru nežēlīgajam karavadonim tik ilgi, kamēr tas neaptver, ka laimes avots meklējams pašam sevī, nevis ārpasaules iekarošanā. Kad zaļie ziedi nobrieduši par augļiem, izteikti sajūtamas arī saldās vīģes notis, bet pati aromāta izskaņa, kas uz manas ādas iestājas pēc stundām četrām-piecām ir patīkami nomierinoša. Dīvaini, bet brīžiem es sajūtu arī oud (agarkoka sveķi) pieskaņu, kaut arī tas nemaz nav pieminēts nošu sarakstā. Iespējams, ka vainīgs pēkšņais šaušalīgais aukstums, bet pelēkās ambras, vetīvera un smalkādas notis aromāta izskaņā varētu būt izteiktākas un “skaļākas”.

Ashoka attīstās un mainās līdzīgi kā šī personāža dzīves periodi – no aktīva un dinamiska līdz mierīgam un dziļi apcerīgam. To var lasīt gluži kā grāmatu. Šis stāsts nenoliedzami ir sens, tomēr “izdevums” – mūsdienīgs un aizraujošs. Ne velti zīmola radītāja Nīla īpaši uzsver Indijas mūsdienīgos vaibstus. Aromāts nav ne pārāk ass, ne kaitinošs, kā reizēm gadās ar dabīgajiem aromātiem. Kolēģiem nebūs ko pārmest, ja atnāksiet uz darbu ar Ašoka – tas noteikti var palīdzēt kādā izšķirošā cīņā. Bez tam, Ashoka ideāli nobalansē uz robežas starp kardināli vīrišķīgu vai sievišķīgu aromātu.

 Neela Vermeire Creations Ashoka var iegādāties interneta veikalā firstinfragrance vai pa tiešo no www.neelavermeire.com Arī tā cena liecina par dabīgu sastāvdaļu klātbūtni – 190 eiro par 60 ml pudelīti. Bet vienmēr var iesākt ar mazo 2 ml paraudziņu. Kā nesen uzzināju no kādas parfīmfanes, tagad “fifā” nemaz nav jāpasūta pilna pudele – var izvēlēties tikai veselu kaudzi ar mazajām pudelītēm.

Tā kā citos smaržu blogos esmu sastapusies ar slavas dziesmām, kas veltītas iepriekšējiem aromātiem – Mohur un Treyee, kuru autors arī ir Bertrāns Dišofūrs, tad izskatās, ka nāksies vien iepazīties arī ar citiem Neela Vermeire “radījumiem”!

Screen shot 2014-04-01 at 2.00.55 PM

Foto ar smaržu pudelīti laimīgi atrasts internetā. Ceru, ka arī šaterstokam gabals nenokritīs no tā, ka izmantoju kadru no viņu piedāvātā lotosu dīķīša! 🙂

 

 

 

 

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 atbildes Neela Vermeire Creations Ashoka – no karavadoņa par budistu (ko katram novēlam)

  1. aspazy saka:

    Prieks, ka tieši Ashoka, kā izcils aromāts Independent kategorijā, tikko 25. aprīlī, saņēma balvu gadskārtējā smaržu apbalvošanas ceremonijā Losandželosā, ko piešķir Mākslas un Parfimērijas Institūts (Institute of Art and Olfaction). Nekas nenotiek nejauši!

  2. Pingback: Sekodegunam.lv – Smaržas un cilvēki izstādē Pitti Immagine Fragranze

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *