Divas ādas. Cuir Amethyste un Mahon Leather

Screen shot 2015-09-28 at 9.00.15 PM

Kad gaisā uzvēdī kritušo lapu smarža, ir īstais brīdis izvilkt no skapja ādas jaku. Lai nekaitinātu vegānus un citus zvērus, piebildīšu, ka tā drīkst būt arī mākslīgās ādas jaka. Smalkādas, zamšādas, jauna auto sēdēkļu, vecu rokassomiņu aromāts ir viens no maniem mīļākajiem aromātu žanriem parfimērijā. Latvijas veikalos tieši šis žanrs netiek īpaši plaši pārstāvēts, tomēr man ir izdevies atrast divus aromātus, kurus jums arī būs reāla iespēja izmēģināt, nepametot LV teritoriju.

Cuir Amethyste no Armani Prive kolekcijas ir viens no aromātiem, kuri miera stājā sveicina ienācējus Stockmann parfimērijas nodaļā. Pudeļu ekskluzīvais noformējums – dārgakmeņiem līdzīgie korķīši un smagās, necaurspīdīgās pudeles liek nojaust aromātu augsto cenu. Mani šajā “privātkolekcijā” nedaudz pārsteidz tieši aromātu skaits. Ja kaut kā ir tik daudz, man tas vairs nepavisam neliekas ekskluzīvi. No otras puses, Chanel Exclusif līnijā ietilpst 15 aromāti un tie ir patiešām izcili…

Diemžēl, uz manas ādas Cuir Amethyste izrādās pārāk ass. Pirmais akords ir bagātīgs un interesants, tajā nojaušamas gan pūdera, gan ādas, gan abstraktas ziedu notis, bet jau pēc neilga laiciņa visu nomāc sīva bērza darvas nots. Atzīšos, ka mēģinu bērzu apklusināt ar kādu rožu-pūdera smaržu, tomēr sīvums drīz vien atkal izlien kā īlens no maisa. BET! – šis godmaniskais “BET”! – tas pats Cuir Amethyste sāk dziedāt pavisam citu dziesmu, kad uzpūšu to uz kāda drauga ādas. Sabijies no vīrieša stingrās rokas, Cuir Amethyste kļūst miermīlīgs kā jēriņš un izplata ap sevi patīkamu koksnaini dūmakainu smaržu ar nelielu zamšādas pieskārienu. Tāpēc, noteikti iesaku šo aromātu izmēģināt katram pašam uz sevis – iespējams, ka tas vienkārši ir pilnīgi nepiemērots sieviešu dzimumam kā tādam vai arī konkrēti man.

Pavisam nejauši atrodu vēl vienu aromātu, kurš pretēji Cuir Amethyste ir manai ādai izteikti draudzīgs. Bārdu frizētavā Rīgas Bārddzinis Berga bazārā plaši pārstāvēts britu parfimērijas zīmols Floris (šobrīd gan piedāvājumā ir tikai vīriešu un unisex aromāti, bet drīzumā varot parādīties arī tieši sievietēm veidotās smaržas). Domāju, ka esmu imūna pret seniem gadskaitļiem, tradīcijām un ordeņiem, kurus zīmoli izmanto savā mārketingā. Bez tam, britu parfimērijā šī nav vienīgā kompānija, kas uzsver savas senās attiecības ar Britu karalisko ģimeni – to pašu dara, piemēram, Penhaligon. Arī Floris lepojas ar senu vēsturi. Tā pamatpiedāvājumu veido konservatīvi šipr- un fužier-veidīgi parfīmi un tualetes ūdeņi, kas mani, kā jau egoisti, galīgi neuzrunā, jo tik vīrišķīgus aromātus es nespēju lietot. Tomēr jaunākie Floris unisex aromāti liecina, ka šis zīmols nedomā gulēt uz lauriem un ir gatavs pacīnīties arī par jaunākās paaudzes piekrišanu.

Mahon Leather ir viens no jaunākajiem Floris darinājumiem. Tieši nemīlīgi slapjās rudens dienas ļauj īpaši izbaudīt ainu, kuru tas uzbur manā iztēlē. Silts vasaras novakars uz terases. Līdz pat apvārsnim manā priekšā plešas zilganzaļā Vidusjūra. Es atlaižos mīkstā ādas klubkrēslā un iemalkoju siltu, rūgteni saldu, nenosakāmām zālītēm bagātu alkoholisku dzērienu, kuru papildina citrona miziņa. Nedaudz apreibstu un šķiet, ka dzīve ir vienkārši brīnišķīga! …tad atgriežos realitātē un ieraugu, ka stāvu peļķē un deguns jau galīgi nosalis. Bet atliek vien pasmaržot plaukstas locītavu, kuru saldi silda Mahon Leather un viss atkal ir kārtībā! Jā, šis ir aromāts, kuru man nenākas iebarot vai kā citādi pieradināt – tas pielīp kā dadzis manai piedurknei un solās būt uzticams draugs līdz pat kapa malai.

Uz atvadām vēl nosaukšu mana rudens favorīta smaržu notis.

Virsnotis: citrusi, jasmīns;

Sirdsnotis: īriss, āda, safrāns, vetīvers;

Pamatnotis: ambra, akmeņrozīte (labdanum), muskuss, pačuli, sandalkoks, tonkas pupiņas.

Arlabunakti un saldus sapņus!

Screen shot 2015-09-28 at 9.10.56 PM

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *