Aromāti, kas “nebesī” no Edward Bess

Nē, tas nav vis erceņģelis Gabriels, kā varētu domāt, bet amerikāņu kosmētikas zīmola Edward Bess dibinātājs, bijušais fotomodelis, kurš uzsāka savu veiksmīgo biznesu ar īpaši izsmalcinātu toņu lūpukrāsām jau būdams divdesmit gadus jauns. Sievietes neprot krāsoties – tā viņš paziņoja, dibinot savu zīmolu, bet 2016. gadā radīja arī EB smaržu līniju sadarbībā ar parfimēru Carlos Benaï(viņš ir dzimis Marokā, nezinu, kā precīzi latviskot viņa uzvārdu). Šīs smaržas man bija negaidīts pārsteigums Fragranze izstādē Florencē, jo negaidīju, ka man šeit būs iespēja iepazīties ar tik daudziem aromātiem no ASV. Par Edward Bess aromātiem biju lasījusi, bet tikt pie tiem vēl nebija izdevies, kā jau tas mēdz būt ar smaržām, kas radītas otrā okeāna pusē. Arī izstādē, diemžēl, varēju tikai lidināties ap EB stendu kā muša ap medu, jo paraudziņi stendā netika piedāvāti kā šķira. Toties izošņāt visus trīs aromātus gan nebija liegts.

Katrs no aromātiem ir savā stilā, pēc manas sajūtas tā ir drīzāk selektīvā nevis nišas parfimērija. Tomēr GENRE aromāts ir kas īpašs. Tas ir ādas aromāts, kurš vairāk atgādina maigu zamšu, nevis armijas zābakus. Tam nepiemīt sīvums, kas reizēm ir klātesošs ādas aromātos, bet tajā sajūtamās dzīvnieciskās notis visvairāk atgādina zirgu. Jāteic, ka esmu ostījusi vairākas smaržas ar dzīvnieciskām notīm – īpaši no zīmola Zoologist un pārsvarā man no šīm smaržām kļūst slikti. Arī, piemēram, jaunais aromāts no Francijas Eau de Memo Paris, uz kura pudelītes redzami mazi putniņi, manī izsauc vieglu nelabumu. Laikam jau zirgus un govis (arī visus kaķveidīgos) es mīlu vairāk nekā putnus…

Bet atpakaļ pie Edvarda! Spanish Veil – sandals, tonkas pupiņas un gvajaka koks – vienkāršs, bet elegants aromāts, būtu rudenīgi patīkams un mazliet dūmains, savukārt La Femme Boheme – vissievišķīgākais no trijiem, nepārspīlēti salds ar jasmīna, medus un ambras notīm, ne pārāk aizraujošs, bet pievilcīgs, kas labi piestāvētu mākslīgās ādas kažociņam ziemā.

Tā nu Fragranze izstādē gluži negaidīti piepildīju vienu savu vēlēšanos, bet līdzīgi kā pasakā ar nocirsto pūķa galvu, vietā jau izaugušas trīs jaunas vēlēšanās! EB mājas lapā atrodu komplektu, kas veltīts boksam – trīs ceļojuma izmēra pudelītes ar aromātiem, kuri miksējami kopā – Blood, Sweat and Tears. Tagad jādomā, kā tikt paostīt šos!

PS Nu, jā – nevaru, diemžēl, pagaidām nosaukt nevienu vietu, kur meklēt EB Eiropā, visdrīzāk tas drīz varētu parādīties kaut kur Itālijā. Bet, ja kas, biļetes uz Ameriku šobrīd nemaz neesot tik dārgas – Trakajās Dienās, pat 329 eiro. Savukārt vienas EB smaržu pudeles cena ir 175$. Tas arī pagaidām viss, bet stāsti par deguna piedzīvojumiem Itālijā vēl sekos.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *