Galantais pasaules blandoņa – Gallivant

Ceļojumi realitātē stipri mēdz atšķirties no ceļojumiem mūsu sapņos, jo papildus ideālajām ainiņām kafejnīcās vai pludmalē, ir jāpieņem arī pārpildītas lidostas, tūristu grūstīšanās jebkurā vietā, kura pieminēta kādā no seriāliem, ārprātīgi agra celšanās, lai paspētu uz reisu, no bezgalīgas staigāšanas nogurušas kājas, nepārtraukta vajadzība iet uz tualeti, kuras nekad nav tuvumā, neiespējamā misija izvēlēties, kur pusdienot, slikts internets un tā tālāk.

Ja gribi blandīties pa pasauli, tad dari to viegli, bez ekspektācijām un pieķeršanās, esot vienā plūsmā ar dzīvi un izbaudot jaunatklātās vietas smaržas, garšas un iepazišanās, lai kādas arī tās nebūtu. Tieši tāds ceļotājs ir Gallivant* – viņam patīk ostīt rozes, bet viņš nesarauc degunu arī par vēsmu, kas uzvēdī no kanalizācijas vai metro šahtas, jo tas viss pieder pie dzīves bagātības.

Šis jaunais britu zīmols patīkami izceļas ar savu vienkāršību un skaidrību. Pats koncepts nav nekas oriģināls – Le Labo, by Killian, tāpat Baruti un vēl citi ir veidojuši pilsētu smaržu ainavas, tomēr atšķirībā no minētajiem, Gallivant aromāti ir mazāk pretenciozi, vieglāk nēsājami, tai pat laikā, katram ir arī kāds īpašs piesitiens. Piemēram, Londona sākumā šķiet visai izaicinoša, kā rakstīts uz testera kastītes – touch of grit, dash of glam – spožums un kaut kas no kanalizācijas vienlaicīgi. Aromāta iesākums ir līdzīgs A Lab on Fire smaržām California Snow, tomēr mitrās zemes aroms visai ātri izzūd, dodot vietu pavisam jaukam vasaras rožu aromātam. London, starp citu, ticis pie nominācijas 2018. gada The Art and Olfaction Awards konkursā. Mīlīgās pudelītes ir 30 ml lielas, eau de parfumkoncentrācijā. To noturība ir vidēja – uz manas ādas ap 4-5 stundām. Internetā lasu žēlabas par to, ka cenas attiecība pret aromāta noturību varētu būt labāka. (Britu mārciņās aromāta cena ir 65, attiecīgi eirosos – 85.) Bet te gribu atgādināt cienījamajiem pircējiem, ka viņi maksā ne jau par noturību, bet par kvalitāti. Un tas nebūt nav viens un tas pats. Piemēram, slavenā Hermessences līnija, kura ir ļoti viegla un gaisīga, cenas ziņā pārspēj lielu daļu stiprāko nišas ekstraktu un joprojām tiek pirkta, jo šie Žana Kloda Elenas darinājumi ir vienkārši ļoti skaisti. Starp citu, ne velti man nāk prātā Žans Klods Elena – Gallivant Berlin aromāts, īpaši tā izskaņa atsauc atmiņā Nīlas dārzus jeb Un Jardin Sur le Nil. Un tas nav nekas slikts. Nemaz nav vienkārši izveidot svaigu citrusu aromātu, kurš nepazustu jau pāris stundu laikā un Berlīne notur pozīcijas daudz ilgāk.

Tel Aviv – manā uztverē pilnībā atbilst manām pozitīvajām izjūtām šajā pilsētā pie pašas jūras – eksotiski ziedi, jasmīns, ilang-ilangs, mūžīgā vasara, saule… un kā gan bez Jaffa apelsīniem! kaut gan man no TA apciemojuma Jaffas vecpilsēta vairāk palikusi prātā nekā aromāta aprakstā minētie Bauhaus stila rajoni.

Neesmu bijusi Tokijā,  bet jaunākais Gallivant aromāts noteikti pastiprina interesi kādreiz dzīvē nokļūt šajā pasaules daļā, kur viss ir citādi. Tokyo smaržo mazliet pēc kaut kā ēdama (nošu sarakstā redzu vasabi!), arī hinoki, kas ir japāņu tūjas paveids, piešķir aromātam kaut ko īpaši japānisku, droši vien atceros ko līdzīgu sajutusi Miya Shinma Hinoki aromātā.

Brooklyn, kuru būtu bijis precīzāk saukt par Ņujorku, sākas kā dzirkstošs kokteilis – svaigs, citrusīgs, bet sajūtamas arī ādas notis. Ieslīgstu dziļāk ādas dīvānā… magnolija vidusnotīs piešķir šim aromātam sievišķību, sajūtu arī lūpukrāsas skūpstu un pūderi…

Stambula un Amsterdama mani šoreiz atstāj visai vienaldzīgu, iespējams, tāpēc, ka mani blandoņas ceļi līdz šīm pilsētām vēl nav aizveduši, bet varbūt jau esmu piekususi blandīties apkārt? Tomēr interesanti, kurp tālāk aizvedīs Gallivant ceļi… Zīmola veidotājs Niks (Nick Steward) stāsta, ka esot bijis arī Rīgā – kas zina, varbūt arī mēs kādreiz iekļūsim zīmola kolekcijā.

Aromātus var meklēt zīmola mājas lapā šeit, kur piedāvājumā arī patīkami paraudziņu komplekti. Ja jāizvēlas, mani favorīti ir Londona, Telaviva, Berlīne un Tokija! Smaržas tiek pārdotas arī vairākos veikalos visā pasaulē un turpat Londonā – Fortnum & Mason Pikadīlijā, bet vēl ne Rīgā…

Nobeigumā pievienoju foto no brīnišķīgās Florences, uz kuru nesen biju aizblandījusies un, kur arī iepazinos ar Gallivant un daudziem citiem smaržu zīmoliem, par kuriem vēl rakstīšu visai drīz.

*Biju pārliecināta, ka Gallivant ir franču vārds, bet izrādās, ka šoreiz esmu maldījusies. Šim smalkajam vārdam ir latīņu valodas izcelsme, sakne līdzīga kā vārdam gallant, bet angļu valodā tas nozīmē apmēram to pašu, kas blandoņa, tikai smalkāk.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *