14°S 48°E – Nakts Madagaskarā

Screen shot 2016-08-13 at 9.09.56 PM

Zinu, ka es par daudz lidinos mākoņos. Tikai pēdējā laikā esmu sākusi sajust savu saikni ar zemes elementiem – sev par pārsteigumu pamanu, ka manā garderobē parādās pat brūngani un silti toņi. Šīm izmaiņām, šķiet, ir kāds sakars ar to, kāpēc mani uzreiz piesaistīja aromāts 14°S 48°E. Šie cipari apzīmē koordinātes kartē, konkrētu vietu, kas atrodas Madagaskarā. Nezin kāpēc es šajā pasaules punktā tieku iesviesta nakts vidū… Pēkšņi atrodos zem piķa melnām debesīm. Man rokās ir skārda krūzīte, kurā skalojas silts un salds šķidrums, šķiet gatavots no kakao pupām. Aiz muguras klīst bīstami zvēri, bet cenšos par tiem nedomāt un koncentrēties tikai uz karsto, spožo uguni, ap kuru dejo skaisti, melni stāvi. Viņu āda spīd kā ieeļļota. Es šūpojos viņiem līdzi un ieelpoju lipīgu ilang-ilang ziedu smaržu. Visapkārt tvaiko Madagaskaras zeme…

Okei, okei, par zvēriem es pārspīlēju – katram, kurš redzējis slaveno multeni, zināms, ka šajā salā dzīvo tikai lemūri un lauva vārdā Alekss. Tomēr aromāts man šķiet tumšs un vismaz nedaudz bīstams. Tā autore ir izcilā parfimēre Vero Kerna, kura to radījusi pēc Šveices zīmola Richard Lüscher Britos pasūtījuma. Vero ir alternatīvās parfimērijas kulta persona. Aromātu pasaulei viņa nopietni pievērsusies tikai 54 gadu vecumā (man vēl ir laiks) – sākumā nodarbojusies ar aromterapiju, bet vēlāk radījusi zīmolu Vero Profumo, kura oriģinālajiem, spēcīgajiem parfīmiem ir piekritēji pat Latvijā.

Spēja pārcelt “ostītāju” uz citu vietu ir viena no smaržu burvīgākajām īpašībām. Richard Lüscher Britos aromātiem tas izdodas ideāli. Varam nokļūt Šveicē (skuju koku mežs), Francijā (lavanda), Kolumbijā (gardēnijas) un Itālijā (bergamote). Mans otrais favorīts pēc Madagaskaras ir Francija, jeb 44°N 03°E. Kā gan citādi – aromāta autors ir manis ne reizi vien pieminētais Šveices parfimērs Endijs Tauers (Andy Tauer). Bet arī pārējās ainavas ir patīkami “aplūkot” vēl un vēl. Patīkams ir arī 2014. gadā radītā zīmola mājas lapas dizains. Nāk prātā, ka dabas elementu raksti labi izskatītos uz zīda lakatiem.

Vienīgais, kas mani nedaudz kaitina, ir zīmola garais nosaukums, kurā ietverti trīs uzvārdi. Labi, ka dibinātāju nav bijis vēl vairāk – kā slavenajā reklāmas aģentūrā Sterling Cooper Draper Pryce. Zīmola leģenda stāsta, ka Richard Lüscher Britos dibinātāji – divi džeki un meitene – esot draugi kopš bērnības. Visi trīs aizraujas ar pasaules apceļošanu un dabas pētniecību, kā rezultātā nonākuši pie šī “ģeogrāfiskā” zīmola koncepta. Ceru, ka pasaules apceļošanu kopā ar RLB drīz varēšu turpināt.

Tuvākā vieta, kur izmēģināt RLB aromātus, atrodas Viļņā – veikaliņā Visokiu Daiktu Krautuvele (lūk, tas ir lielisks nosaukums!). Tieši tur es pirmo reizi iepazinos ar Madagaskaru pudelītē. Gan paraudziņus, gan smaržas var droši pasūtināt arī vācu interneta veikalā firstinfragrance. Cena, ņemot vērā smaržu dabīgo izcelsmi, nebūt nav astronomiska – 125 eiro par 50 ml pudelīti. Brīdinu, ka dabīgajiem aromātiem raksturīgi tas, ka iesākumā šīs vielas smaržo spēcīgi, diemžēl visai strauji izgaist. Tomēr varu iedomāties cilvēkus, kuriem sirdi silda jau doma vien par smaržām, kuras ir brīvas no sintētiskām vielām.

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *