Zefīra princese jeb pc02 no Biehl.parfumkunstwerke

Screen shot 2014-01-21 at 11.56.35 PM

Šodien, sasmaržojusies ar Biehl.parfumkunstwerke aromātu pc02, jūtos kā mazs, balts zefīriņš. Nav nemaz sliktākā sajūta aukstā ziemas rītā – apkārt viss tīrs un balts un es arī eju kā ar pūdercukuru apkaisīta.

Jau pirmie pc02 akordi uzlabo garastāvokli – vaniļas notis (tonkas pupiņas, kas smaržo ļoti līdzīgi vaniļai, bet nemaksā tik dārgi) caurvij visu aromātu, bet iesākumā to atsvaidzina bergamote, neļaujot aromātam kļūt pārāk saldam.  Jāatzīmē, ka attiecībā uz smaržām ļaužu uzskats par to, kas ir “pārāk salds” mēdz atšķirties. Man, piemēram, par daudz salds šķiet La Vie Est Belle, savukārt, mana mamma par “pārāk saldu” sauc L’Artisan Perfumeur aromātu Dzing! un šiem diviem aromātiem nav pilnīgi nekā kopīga.

pc02 nešaubīgi ietilpināms gourmand jeb deserta smaržu kategorijā. Deserta smaržu sarakstā parasti ir vaniļa, karamele, medus, šokolāde un citas garšīgas lietas, tuvinot šos aromātus pārtikas pasaulei.

pc02 nošu sarakstā no ēdamlietām vēl ir kardamons, toties sirdsnotīs minēta arī frēzija un peonija, kaut arī īpaši tās nejūt. Pamanīt lukuma smaržu gan nav grūti. Atšķirībā no, piemēram, zvērīgi saldā Serge Lutens Santal Majuscule, šo aromātu varētu pamēģināt lietot arī vasarā. Iespējams, ka tieši siltumā spilgtāk uzplauktu notis, kuras pieminētas beigu akordā – koksne, pačūlija, pelēkā ambra, muskuss un labdanum sveķi. Manuprāt, aromātam pietrūkst dziļuma – pat pēc stundām trim tas tikai planē virs ādas kā viegla, salda migliņa. Beigās nenociešos un uzsmidzinu pa virsu savu pēdējā laikā iecienīto L’Ambre Eau des Merveilles, kurā ir gan spēks, gan dziļums.

Biehl.parfumkunstwerke ar nolūku aromātiem nosaukumu vietā piešķir šķietami bezkaislīgas burtu un ciparu kombinācijas – lai nekas netraucētu izbaudīt smaržu kā mākslas darbu. Šajā gadījumā, nosaukumā iešifrēti aromāta autores – Patricia Choux – iniciāļi un norāde uz to, ka šis ir jau otrais kopdarbs ar Biehl. Ja manā varā būtu dot šim aromātam nosaukumu, tad tas būtu – Zefīra Princese!

pc02 var dabūt gan “pagaršot”, gan nopirkt Neroli veikalā, bet iesaku cenu salīdzināt ar to, kas interneta veikalā firstinfragrance, kas, starp citu, ir vācu veikals, tāpēc, iespējams, piedāvā pašmāju ražojumu par stipri izdevīgāku cenu, kas nav maza šā vai tā.

Screen shot 2014-01-21 at 6.08.46 PM

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Viena atbilde uz Zefīra princese jeb pc02 no Biehl.parfumkunstwerke

  1. Pingback: Skaists kā šī saulainā diena. Keiko Mecheri aromāts Loukhoum Poudree.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *