Veikalā II …un internetā.

pudelites

Viens no parfi-Mērfija likumiem ir sekojošs: patīkamie aromāti izgaist ātri un nemanāmi, kamēr no pretīgajiem nevar tikt vaļā. Tāpēc padomājiet divreiz, pirms izsmidziniet nepazīstamu aromātu sev uz ādas. Labāk sāciet ar papīra strēmelīti – ja smarža liekas okei, var to izmēģināt uz rokas locītavas. Testēt vienā reizē vairāk par 4 aromātiem nav jēgas – tiekot līdz mājām, smaržu nosaukumi būs jau sajukuši vienā putrā. Prātīgāk izmēģināt tikai divus aromātus – tā būs vieglāk pamanīt, kā smaržas izmainās un novērtēt savu attieksmi pret katru no tām. Pat tad, ja šķiet, ka bez šīm smaržām turpmākā dzīve vairs nav iespējama, iesaku pirms paša pirkšanas akta vēl pēdējo reizi kārtīgi notestēt iekāroto aromātu un aiziet līdz tuvākajai kafejnīcai, lai mierīgi izdzertu tasi kafijas. Ja arī pēc tam jūsu viedoklis par aromātu nebūs mainījies – droši uz priekšu un ne soli atpakaļ! Visi šie padomi, protams, kļūst pilnīgi bezjēdzīgi, ja atlikušas vien pāris minūtes līdz avioreisam – tad gan pērciet visu, ko gribat, citādi nožēla un pašpārmetumi jūs mocīs visu atlikušo mūžu.

Mūzikas veikalā viegli atrast to, kas patīk, sekojot uzrakstiem klasika, popmūzika, trešmetāls, cūkmetāls un tā tālāk, diemžēl, parfimērijas nodaļās ir tikai zīmolu nosaukumi… Kā lai nabaga cilvēks orientējas? Pirmais ieteikums – ja nav iepriekšēju zināšanu par kādu konkrētu aromātu, vadieties pēc cenas. Labas smaržas (bez atlaidēm) maksās ne mazāk kā latu par mililitru. Ja gribat nopirkt ko labu, tad meklējiet to augšējos plauktos, jo viss ekskluzīvais parasti tiek nobāzts pēc iespējas augstāk un tālāk.

Ja veikalā iepaticies kāds aromāts, bet negribas par to maksāt tik dārgi, cik jau pie mums parasti veikalos viss maksā, iesaku iečekot, ko piedāvā pārdevēji ībejā vai citi interneta veikali. Iespējams, ka Rīgā vajadzīgās smaržas var dabūt tikai 100 ml iepakojumā, bet internetā var to pašu aromātu nopirkt mazākā pudelītē. Piemēram, to pašu Creed Vetiver esmu atradusi ībejā pat 30 ml pudelītē. Ar šo daudzumu pietiek vismaz gadam, ja vien, protams, jūs neplānojat ar to aplaistīties trīsreiz dienā.

No oficiālajiem interneta veikaliem pati varu ieteikt http://www.ausliebezumduft.de/  –  sūtīšana ar piegādi mājās izmaksāja ap 7 latiem, bez tam pie pirkuma par dažiem latiem var pasūtīt arī pāris paraudziņus no citām smaržām. Šis veikals gan piedāvā tikai alternatīvo un īpaši ekskluzīvo zīmolu aromātus. Arī par iepirkšanos ībejā es nevaru teikt neviena slikta vārda – ja pārdevēja pozitīvais novērtējums ir robežās no 90-100%, nav jābaidās, ka smaržu vietā saņemsiet zaptsūdeni. Piesardzība jāievēro vienīgi tad, ja par lētu cenu tiek piedāvāti kādi īpaši seni vai reti aromāti –  brīnumi šajā sfērā nenotiek!

Tēmas iesākumu lasīt rakstā Veikalā I šeit

 

 

 

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *