Svaiguma izpausmes un L’Eau no Tauer Perfumes

Upes smarža ir viena no manām mīļākajām smaržām. Pie upes pavadīju visas savas bērnības vasaras – tā bija tik tuvu, ka peldējāmies vairākas reizes dienā, arī naktīs, kad jumta istabiņā bija pārāk karsti, lai iemigtu. Šo smaržu aprakstīt ir neiespējami. Tajā ir svaigums, bet tas nav zaļš… arī ne “zils”, ozonisks, kā parasti mēdz smaržot parfīmi, kas veltīti jūrai. Ko nozīmē svaiga smarža? Vieniem svaigs šķiet Byredo Blanche– aromāts, kas smaržo pēc tikko izmazgātiem palagiem, kas izkārti žāvēties saulē, bet citiem svaigums asociējas ar kaut ko zaļu – kā, piemēram, Green, Green, Green no Miller et Bertaux.

Mans šīs vasaras svaigais aromāts ir viens no jaunākajiem Tauer Perfumes darbiem ar nosaukumu L’ Eau – jeb vienkārši ūdens. Atzīšos, ka ziemā es šo parfīmu nesapratu. Mani priekšstati par ūdeni neatbilda Endija piedāvātajai versijai. Visdrīzāk, es tomēr sagaidīju kaut ko līdzīgu Issey Miyake  slavenajam gurķu-arbūzu aromātam L’Eau D’Issey, kurš satricināja LV sabiedrību deviņdesmito gadu sākumā.

Tomēr kādā vasaras dienā, izmēģinājusi Tauera smaržas vēlreiz, sajutu, ka no manas rokas uzvēdī svaigums – gluži kā no upes karstā vasaras dienā!

L’Eau nošu sarakstā pats parfimērs Endijs (Andy Tauer) piemin tikai citronziedus, kas varētu būt notis, kas spēj radīt svaigumu, kas raksturīgs ziepēm, bet ar upi tam nekāda sakara… Tad no smaržām uzvējo kaut kas senatnīgs, pūderim līdzīgs, bet šis pūderis nav “vecrozā” – arī tas rada svaigu iespaidu. Parasti aromātos ar pūdera klātbūtni ir arī īriss – domāju, ka tieši īriss atbildīgs par upes svaigumu šajās smaržās. Aromāts nav tik noturīgs kā citi Endija aromāti, kuros vairāk viņam raksturīgās “tauerādes” kompozīcijas, bet tas tikai salīdzinājumā ar viņa paša izcili “ilgi spēlējošām” smaržām. Sasmaržojoties no rīta, vakarā vēl noteikti būs sajūtama zināma L’Eau klātbūtne. Šķiet, ka L’Eau ir mazliet nenovērtēts parfīmfanu pasaulē, bet tā jau var būt, ja viens zīmols rada vienu pēc otras tik daudz ģeniālu smaržu.

Jautājiet pēc L’Eau smaržām Spots veikaliņā Elizabetes ielā, bet, ja tur nav, tad pasūtiniet paraudziņu firstinfragrance.com vai pie paša radītāja tauerperfumes.com.

Iesaku izmēģināt arī citu īrisa aromātu, kurš gan ir daudz zaļāks un ar pavisam citu raksturu –  Iris Cendre no austāliešu zīmola Naomi Goodsir, bet arī tas noteikti pieskaitāms svaigajiem. To var atrast Sasch parfimērijas veikalā uz Tērbatas ielas! Lai svaigums ir ar jums!

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *