Seko degunam!

Runā, ka esot jāseko savai sirdij. Es sekoju savam degunam. Ar smaržu vīrusu tā kārtīgi saslimu 2011. gadā, kad atklāju, ka pasaulē notiek kaut kas jauns un pie mums maz zināms – proti, rodas arvien vairāk mākslinieciskās jeb nišas parfimērijas zīmolu. 2013. gadā jutu nepārvaramu vēlmi ar visu jau izzināto dalīties un sāku rakstīt šo blogu. Satiku arvien vairāk smaržu mīļotāju, iepazinos ar parfimēriem un sāku apmeklēt māksliniecisko smaržu izstādes Itālijā. Sāku orientēties šajā pasaulē un dalījos ar šīm zināšanām arī ar citiem interesentiem. Pandēmijas laikā man uznāca kaut kas līdzīgs rakstīšanas “blokam”, bet, kad ierobežojumi tika atcelti, metos stāstīt par smaržu pasauli “dzīvajā” – smaržu lekcijās, deguna treniņos un individuālās konsultācijās. Tomēr domāju, ka dzīvība blogā pamazām atjaunosies.

Savukārt, atrodoties “mājsēdē”, rakņājos pa savu grāmatplauktu un tā radās īpaša latviešu dzejas izlase par smaržām. Izrādās, ka latviešu dzejnieki – Aleksandrs Čaks, Eriks Ādamsons, Edvarts Virza un pat Rainis un Aspazija bijuši ļoti jūtīgi smaržu uztverē un pratuši savas sajūtas arī aprakstīt. Ar nosaukumu “Smarša” šo izlasi atradīsiet izdevniecības aminori.lv mājas lapā. Grāmatiņai pievienots arī neliels smaržu paraudziņš, uz kura sajutīsiet lietuviešu zīmola FumParFum Vilnius smaržu Lilac, jeb Ceriņš. Links uz veikalu šeit.

2022. gada augustā pabeidzu īpašu projektu – iznāca “Lielā smaržu grāmata”, kuru gandrīz divus gadus tulkoju kopā ar Normundu Pukjanu. Šo enciklopēdisko izdevumu, kas oriģinālā iznāca franciski, bet tika tulkots no angļu valodas izdeva “Aminori”, iesaku izlasīt visiem tiem, kas interesējas par parfimērijas pasauli. To var uzmeklēt grāmatnīcās, aminori.lv mājas lapā vai vismaz tuvākajā bibliotēkā. Šajā grāmatā var daudz uzzināt gan par parfimērijas vēsturi, gan par ožu, gan smaržu ražošanu un izejvielām. Links uz grāmatu šeit.

Šobrīd esmu aktīvāka savā FB profilā “Marika seko degunam” un instagramā ar nosaukumu “followzenose”. Ja vēlaties piedalīties kādā no maniem smaržu pasākumiem, pasūtināt smaržu vakaru savā darba kolektīvā vai draudzeņu ballītē, sūtiet ziņu uz followzenose@gmail.com

Evijas Džonsones foto no “Lielās smaržu grāmatas” atvēršanas svētkiem “Aminori” telpā.   

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *