Vai arī jums ir bērnības trauma, ko izraisījusi kāda tante, kas par daudz lietojusi bulgāru rožu eļļu? Ilgu laiku es dzīvoju pārliecībā, ka rožu aromāti man nepatīk. Bet tas ir laimīgi garām, jo alternatīvie nišas parfimērijas zīmoli savos aromātos atspoguļo tik dažādas rozes gradācijas, ka atrast kaut ko sev piemērotu var ikviens.
Aromāts Asphalt Rainbow mani piesaistīja tieši ar nosaukumu un iesākumā nekas neliecināja par to, ka stāsts būs par rozēm. Biju iedomājusies, ka šī būs oda degvielai, tāpēc, tikusi pie “Asfalta” paraudziņa biju visai vīlusies, jo tas smaržoja vienkārši kaut kā ļoti saldi un tikai mazliet ķīmiski dīvaini.
Amerikāņu zīmola Charenton Macerations mājas lapā uzzināju, ka patiesībā šis aromāts veidots, domājot par krāsainajiem grafiti uz asfalta… Okei… vēlreiz pieliekot degunu pie plaukstas, sāku sajust aromātā kaut ko no aerosola krāsas smaržas… Bet, lasot tālāk, izrādījās, ka vēl dziļāk šajā konceptā paslēpta defragmentēta roze! Hmm… nu, nē – nekādi negribēju piekrist aprakstam, jo tieši tobrīd aromāts ieguva izteiktu ādas sēdekļu smaržu, kas, man īstenībā pat ļoti patīk. Tomēr vēl pāris stundas vēlāk “Asfalta Varavīksne” bija kļuvusi pavisam mierīga un ieguvusi zināmu līdzību ar kādu no astoņdesmito – deviņdesmito gadu klasiskajiem rožu aromātiem – varbūt Lancome Tresor? Vai nav interesanti, ka nišas avangarda indie smaržu studija, izjaucot rozi pa sastāvdaļām un sajaucot to ar asfalta grafiti, beigās iegūst kaut ko visai klasisku tikai, iespējams, jau piemirstu? Piebildīšu, ka Charenton Macerations aromāts Asphalt Rainbow ir 2015. gada izlaidums, pie tam visai dārgs. Aromātu veidojusi parfimēre Cecile Hua (nezinu ne viņas tautību, ne ko citu) – acīmredzot, ka CM zīmola radītājs Duglass Benders (!) (Douglas Bender) pieaicinājis kādu ne īpaši pazīstamu profesionāli tikai, lai īstenotu savu paša radīto konceptu par mīlestības vēstuli uz asfalta. Pats Duglass man šķiet ļoti interesants tipiņš – studējis ķīmiju, filozofiju un modes dizainu, kas ir tiešām lieliska izglītības kombinācija, lai radītu savu parfimērijas zīmolu. Viņa spriedumos par smaržām un ar tām saistītām tēmām, kurus viņš publicē savā CM blogā, der ieklausīties. Pagaidām gan šķiet, ka zīmola smaržas vēl netiek līdzi Duglasa teorētiskajai bāzei un konceptiem. Pievienoju linku uz vienu no viņa rakstiem, kas veltīti Asphalt Rainbow šeit.
Iepriekšējais, pats pirmais CM aromāts – Christopher Street, kas radīts sadarbībā ar vienu no šī brīža top deguniem Ralfu Švīgeru (Ralph Schwieger) izpelnījās īpašu profesionāļu atzinību 2014. gadā. Bet tas ir cits stāsts, kurš man vēl jāizlasa un, kuram ar rozēm nav nekāda sakara. Kaut gan – nekad neko nevar zināt…
Lai ierosinātu arī jūs pameklēt iespēju šī aromāta paraudziņu pasūtīt Lucky Scent vai tamlīdzīgos interneta veikalos, nosaukšu oficiālo Asphalt Rainbow nošu sarakstu:
Galvenajā lomā: rožu eļļa, rozes fragmenti
Akcenti: aerosola krāsas notis, galbanums, maijpuķīte, līčija, ilang-ilang, safrāns, magnolija, āda, akmeņrozīte
Fonā: asfalts, trūdi, pačūlija, koksne, ambra